ПРОЛЕЋЕ НА ФУТСАЛ СЛЕЋЕ: Шта може Калча у Новом Пазару, Коњарник би већ сад да отпише Тису

Успех репрезентације Србије – освојено друго место на турниру елитне рунде квалификација у Нишу (Украјина 5:2, Француска  4:2 и Шпанија 1:5) и пласман у бараж за СП у Литванији 2020. (ривал Финска – 9. и 12. априла), пробудили су емоцију код свих овдашњих љубитеља футсала, спремних да се од данас посвете домаћим паркетима и борбама за бодове.

У оквиру 10. кола Прве лиге, судећи бар по стању на табели по завршетку јесењег дела трке, Економац ће морати да уложи силан напор уколико намерава да савлада Врање, ФОН је благи фаворит против Земуна Само право, Винтер спорт не би требало да има већих проблема против фењераша из Нове Пазове.

Јакуп Рамадан, македонски репрезентативац, прикључио нам се у среду, Нинослав Алексић, на кога смо поносни како је играо за Орлове у Нишу, два дана пре утакмице с Калчом. Добро смо расположени, за високе циљеве потребне су нам победе (Марко Гавриловић, тренер Новог Пазара)

Нови Пазар, међутим, мораће код куће да буде изузетно опрезан против Калче, док је у дуелу Црвене звезде и Јастрепца све на страни лидера.

Јесенас, у дуелима истих ривала: Нова Пазова – Винтер спорт 2:3, Јастребац – Црвена звезда 0:7, Врање – Економац 8:4, Калча – Нови Пазар 2:3 и ФОН – Земун Само право 4:0

У склопу 12. рунде Друге лиге, епитет дербија, без сумње, носи меч другопласираног Коњарника и трећепласиране Тисе, бар због подршке верне публике – са већим изгледом у славље Београђана.

Кад играју САС и Металац Колорадо – сва три знака су у оптицају, док Бечеј гори од мотива да се реваншира Бањици.

Сваки први меч после паузе тежак је и неизвестан. Победа нам је императив, опстанак први циљ. Из бихаћког Јединства вратио нам се Миле Шаренац, сад имамо прилику за више ротација (тренер САС-а Миливој Батиница)

Ако табела може да нам да одређене назнаке: много ватре биће у дуелу РБ-а и Зуфа, Радничком је бити или не бити против Смедерева, лидер Ивањица је фаворит против Сопота.

Јесенас, у дуелима истих ривала: Бањица – Бечеј 7:4, Смедерево – Раднички 2010 6:4, Металац – САС 1:0, Зуфо – РБ 7:2, Тиса – Коњарник 3:2 и Сопот – Ивањица 5:4


ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – 10. КОЛО

Петак, 7. фебруар

КРАГУЈЕВАЦ: Економац – Врање (19.00)

(Дворана: „Језеро”, судије: Никола Алексић, Бранко Галић, Страхиња Радовић, делегат: Мирослав Цимеша)

Субота, 8. фебруар

БЕОГРАД: Земун Само право – ФОН (20.00)

(Дворана: „Пинки”, судије: Петар Радојчић, Милош Јоцовић, Марко Савић, делегат: Сеад Чочић)

НИШ: Винтер спорт – Нова Пазова (20.30)

(Дворана: „Чаир”, судије: Дејан Стајић, Александар Јакшић и Бојан Буројевић, делегат: Дарко Стојиљковић)

Недеља, 9. фебруар

НОВИ ПАЗАР: Нови Пазар – Калча (18.00)

(Дворана: „Пендик”, судије: Никола Рабреновић, Предраг Лазаревић и Далибор Станковић, делегат: Божидар Нинчић)

БЕОГРАД: Црвена звезда – Јастребац (19.00)

(Дворана: „Ранко Жеравица”, судије: Благоје Мијаиловић, Марјан Сарка и Ђорђе Нинић, делегат: Миле Бекрић)


ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – 12. КОЛО

Петак, 7. фебруар

ВАЉЕВО: РБ – Зуфо (18.00)

(Дворана: „Ваљево”, судије: Драгутин Божовић, Владан Радуловић и Марко Мартиновић, делегат: Миливоје Томић)

Субота, 8. фебруар

НИШ: Раднички 2010 – Смедерево (17.30)

(Дворана: ОШ „Мика Антић”, судије: Александар Јакшић, Бојан Буројевић и Дејан Стајић, делегат: Томислав Чолић)

БЕОГРАД: Коњарник – Тиса (17.30)

(Дворана: „Шумице”, судије: Александар Минић, Жељко Стоилков и Бранко Галић, делегат: Милош Лазаревић)

ИВАЊИЦА: Ивањица – Сопот (19.15)

(Дворана: ОШ „Кирил Савић”, судије: Братислав Јовић, Иван Станковић и Милош Грујић, делегат: Горан Старчевић)

Недеља, 9. фебруар

ЗРЕЊАНИН: САС – Металац Колорадо (18.00)

(Дворана: „Кристална”, судије: Оливер Николић, Стеван Лазаревић и Иван Станковић, делегат: Ненад Мутавџић)

Понедељак, 10. фебруар

БЕЧЕЈ: Бечеј – Бањица (18.00)

(Дворана: „Младост”, судије: Бојан Граовац, Бане Папишта и Владан Ђермановић, делегат: Роберт Петровић)