PROLEĆE NA FUTSAL SLEĆE: Šta može Kalča u Novom Pazaru, Konjarnik bi već sad da otpiše Tisu

Uspeh reprezentacije Srbije – osvojeno drugo mesto na turniru elitne runde kvalifikacija u Nišu (Ukrajina 5:2, Francuska  4:2 i Španija 1:5) i plasman u baraž za SP u Litvaniji 2020. (rival Finska – 9. i 12. aprila), probudili su emociju kod svih ovdašnjih ljubitelja futsala, spremnih da se od danas posvete domaćim parketima i borbama za bodove.

U okviru 10. kola Prve lige, sudeći bar po stanju na tabeli po završetku jesenjeg dela trke, Ekonomac će morati da uloži silan napor ukoliko namerava da savlada Vranje, FON je blagi favorit protiv Zemuna Samo pravo, Vinter sport ne bi trebalo da ima većih problema protiv fenjeraša iz Nove Pazove.

Jakup Ramadan, makedonski reprezentativac, priključio nam se u sredu, Ninoslav Aleksić, na koga smo ponosni kako je igrao za Orlove u Nišu, dva dana pre utakmice s Kalčom. Dobro smo raspoloženi, za visoke ciljeve potrebne su nam pobede (Marko Gavrilović, trener Novog Pazara)

Novi Pazar, međutim, moraće kod kuće da bude izuzetno oprezan protiv Kalče, dok je u duelu Crvene zvezde i Jastrepca sve na strani lidera.

Jesenas, u duelima istih rivala: Nova Pazova – Vinter sport 2:3, Jastrebac – Crvena zvezda 0:7, Vranje – Ekonomac 8:4, Kalča – Novi Pazar 2:3 i FON – Zemun Samo pravo 4:0

U sklopu 12. runde Druge lige, epitet derbija, bez sumnje, nosi meč drugoplasiranog Konjarnika i trećeplasirane Tise, bar zbog podrške verne publike – sa većim izgledom u slavlje Beograđana.

Kad igraju SAS i Metalac Kolorado – sva tri znaka su u opticaju, dok Bečej gori od motiva da se revanšira Banjici.

Svaki prvi meč posle pauze težak je i neizvestan. Pobeda nam je imperativ, opstanak prvi cilj. Iz bihaćkog Jedinstva vratio nam se Mile Šarenac, sad imamo priliku za više rotacija (trener SAS-a Milivoj Batinica)

Ako tabela može da nam da određene naznake: mnogo vatre biće u duelu RB-a i Zufa, Radničkom je biti ili ne biti protiv Smedereva, lider Ivanjica je favorit protiv Sopota.

Jesenas, u duelima istih rivala: Banjica – Bečej 7:4, Smederevo – Radnički 2010 6:4, Metalac – SAS 1:0, Zufo – RB 7:2, Tisa – Konjarnik 3:2 i Sopot – Ivanjica 5:4


PRVA FUTSAL LIGA – 10. KOLO

Petak, 7. februar

KRAGUJEVAC: Ekonomac – Vranje (19.00)

(Dvorana: „Jezero”, sudije: Nikola Aleksić, Branko Galić, Strahinja Radović, delegat: Miroslav Cimeša)

Subota, 8. februar

BEOGRAD: Zemun Samo pravo – FON (20.00)

(Dvorana: „Pinki”, sudije: Petar Radojčić, Miloš Jocović, Marko Savić, delegat: Sead Čočić)

NIŠ: Vinter sport – Nova Pazova (20.30)

(Dvorana: „Čair”, sudije: Dejan Stajić, Aleksandar Jakšić i Bojan Burojević, delegat: Darko Stojiljković)

Nedelja, 9. februar

NOVI PAZAR: Novi Pazar – Kalča (18.00)

(Dvorana: „Pendik”, sudije: Nikola Rabrenović, Predrag Lazarević i Dalibor Stanković, delegat: Božidar Ninčić)

BEOGRAD: Crvena zvezda – Jastrebac (19.00)

(Dvorana: „Ranko Žeravica”, sudije: Blagoje Mijailović, Marjan Sarka i Đorđe Ninić, delegat: Mile Bekrić)


DRUGA FUTSAL LIGA – 12. KOLO

Petak, 7. februar

VALJEVO: RB – Zufo (18.00)

(Dvorana: „Valjevo”, sudije: Dragutin Božović, Vladan Radulović i Marko Martinović, delegat: Milivoje Tomić)

Subota, 8. februar

NIŠ: Radnički 2010 – Smederevo (17.30)

(Dvorana: OŠ „Mika Antić”, sudije: Aleksandar Jakšić, Bojan Burojević i Dejan Stajić, delegat: Tomislav Čolić)

BEOGRAD: Konjarnik – Tisa (17.30)

(Dvorana: „Šumice”, sudije: Aleksandar Minić, Željko Stoilkov i Branko Galić, delegat: Miloš Lazarević)

IVANJICA: Ivanjica – Sopot (19.15)

(Dvorana: OŠ „Kiril Savić”, sudije: Bratislav Jović, Ivan Stanković i Miloš Grujić, delegat: Goran Starčević)

Nedelja, 9. februar

ZRENJANIN: SAS – Metalac Kolorado (18.00)

(Dvorana: „Kristalna”, sudije: Oliver Nikolić, Stevan Lazarević i Ivan Stanković, delegat: Nenad Mutavdžić)

Ponedeljak, 10. februar

BEČEJ: Bečej – Banjica (18.00)

(Dvorana: „Mladost”, sudije: Bojan Graovac, Bane Papišta i Vladan Đermanović, delegat: Robert Petrović)