Futsal KUP Vojvodine: SAS pobedio Novi Sad i osvojio pehar

Sinoć su, u finalnoj utakmici futsal KUP-a Vojvodine, pred oko 450 gledalaca, koja je odigrana u Kristalnoj dvorani, futsaleri SAS-a zasluženo osvojili pehar nakon pobede nad gostujućom ekipom KMF “Novi Sad” rezultatom 7:4.

SAS – NOVI SAD   7:4 (5:3)

Razlika između drugoligaške i trećeligaške ekipe u finalnoj utakmici nije se osetila jer su se gosti u zimskom prelaznom roku osetno pojačali. Ipak su poveli domaći igrači SAS-a već posle 120 sekundi golom Novkovića. Nedugo zatim već u 4. minutu visoki Delić udvostručuje vođstvo domaćina. Ali se gosti ne predaju i u 12. minutu smanjuju na 2:1 preko Kostića, da bi Mile Šarenac nakon odbitka i intervencije golmana gostiju Vlajića postigao gol za 3:1. Aranitović u 16. minutu pronalazi iskusnog Tomina koji iz teške situacije postiže gol za sada ubedljivih 4:1. Delić nakon šestog akumuliranog faula gostiju izvodi kazneni udarac sa 10. metara i pogađa za visokih 5:1, da bi gosti golovima Ilića i Jašića do kraja prvog poluvremena smanjili rezultat na podnošljivih 5:3.

Prvi gol u nastavku postižu gosti preko iskusnog Kočovića u 24. minutu za  minimalnih 5:4. Tada strateg domaćih Simo Batinica savetima podiže moral „ludoj družini“. I posle jedne uigrane akcije iz kornera u 27. minutu, Radenković postiže pogodak za 6:4, da bi isti igrač sa pola terena pogodio prazan gol za konačnih 7:4! Veliko slavlje domaćih koji su zasluženo osvojili pehar FS Vojvodine po treći put. Pehar je kapitenu SAS-a Milićev Nemanji uručio generalni sekretar FSV Miodrag Cvijić.

KMF SAS iz Zrenjanina će u narednom kolu tj. osmini finala Futsal KUP-a FSS, voljom žreba, se sastati sa Crvenom Zvezdom iz Beograda. Plasmanom u 1/8 finala Kupa Srbije, pobednička ekipa je osvojila i novčanu nagradu od 20.000,00 dinara po odluci IO FS Srbije.

KMF NOVI SAD

KMF SAS: Rodić Đuro, Arantinović Igor, Tomin Aleksandar, Novković Slađan, Delić Savo, Lojpur Branislav, Milićev Nemanja, Živanov Stefan, Mandić Aleksandar, Šarenac Mile, Rašić Darko, Radenković Dušan, Šarenac Nedeljko i Vidaković Budimir. Trener: Milivoj Batinica.

KMF NOVI SAD: Vlajić Vuk, Jašić Obrad, Kočović Stefan, Belović Aleksandar, Grujić Miloš, Purić Mile, Spajić Matija, Kostić Aleksandar, Ilić Vladan, Katana Marinko, Milosavac Vladimir i Đurić Branimir. Trener: Ognjen Krsmanović.