NAJAVA KOLA: Vinter sport želi da nanese prvi poraz Crvenoj zvezdi, Ivanjica favorit protiv Metalac Kolorada

Derbi 12. kola Prve lige je svakako duel Vinter sporta i Crvene zvezde: Nišlije su u zaletu (pet uzastopnih pobeda) i prestigle su Novi Pazar za proboj na drugo mesto, međutim, u goste im dolazi lider, s maksimalnim učinkom. Eto poslastice!

Pažnju, sudeći po tabeli, privlači i susret FON – Vranje, četvrtoplasirani dočekuje petoplasiranog (u prvom delu prvenstva bilo nerešeno) – nema sumnje da će domaćin sve učiniti da, ipak, opravda 10 bodova prednosti.

U meču između Ekonomca i Jastrepca oba tima vide šansu u odlučujućem koraku ka opstanku u slučaju osvajanja sva tri boda (remi, čini se, nikoga ne bi zadovoljio)

Novi Pazar je apsolutni favorit protiv Nove Pazove, dok su u okršaju Zemuna Samo pravo i Kalče kladioničarskim rečnikom sva tri znaka u opticaju.

Jesenas, u duelima istih rivala: Nova Pazova – Novi Pazar 1:2, Crvena zvezda – Vinter sport 3:2, Vranje – FON 3:3, Kalča – Zemun Samo pravo 6:2 i Jastrebac – Ekonomac 2:2

U 14. etapi drugoligaškog karavana, ako je verovati izgledu tabele: favoriti su – Banjica protiv Smedereva, Tisa protiv SAS-a, Konjarnik protiv RB-a, Zufo protiv Radničkog, Bečej 2003 protiv Sopota i Ivanjica protiv Metalac Kolorada, međutim, ko može unapred da računa na bodove u Zrenjaninu, odnosno, kad su Valjevci jesenas slavili u Beogradu može li im neko uskratiti nadu da to ne mogu da učine i na domaćem parketu?

Jesenas, u duelima istih rivala: Sopot – Bečej 2003 3:7, Smederevo – Banjica 4:5, Metalac Kolorado – Ivanjica 4:3, Zufo – Radnički 2010 11:5, Tisa – SAS 4:3 i Konjarnik – RB 1:4


PRVA FUTSAL LIGA – 12. KOLO

Petak, 21. februar

KRAGUJEVAC: Ekonomac – Jastrebac (19.00)

(Dvorana: „Jezero”, sudije: Bojan Graovac, Vladan Đermanović i Strahinja Radović, delegat: Milivoje Tomić)

Subota, 22. februar

NOVI PAZAR: Novi Pazar – Nova Pazova (18.00)

(Dvorana: „Pendik”, sudije: Oliver Nikolić, Stevan Lazarević i Miloš Grujić, delegat: Vladan Miladinović)

BEOGRAD: Zemun Samo pravo – Kalča (20.00)

(Dvorana: „Pinki”,  sudije: Petar Radojčić, Bojan Spasić i Marko Martinović, delegat: Nenad Mitić)

BEOGRAD: FON – Vranje (21.00)

(Dvorana: „Šumice”, sudije: Miloš Jocović, Marjan Sarka i Marko Savić, delegat: Miloš Lazarević)

Nedelja, 23. februar

NIŠ: Vinter sport – Crvena zvezda (18.30)

(Dvorana: „Čair”, sudije: Dragutin Božović, Aleksandar Jakšić i Bojan Burojević, delegat: Predrag Beljević)


DRUGA FUTSAL LIGA – 14. KOLO

Subota, 22. februar

BEOGRAD: Banjica – Smederevo (20.30)

(Dvorana: „Banjica”, sudije: Dejan Stajić, Danijel Ristić i Branko Galić, delegat: Marjan Đorđević)

ZRENJANIN: SAS – Tisa (21.00)

(Dvorana: „Kristalna”, sudije: Nikola Rabrenović, Predrag Lazarević i Blagoje Mijailović, delegat: Miroslav Cimeša)

Nedelja, 23. februar

VALJEVO: RB – Konjarnik (18.00)

(Dvorana: „Valjevo”, sudije: Bratislav Jović, Ivan Stanković i Dalibor Stanković, delegat: Dejan Prodanović)

NIŠ: Radnički 2010 – Zufo (19.30)

(Dvorana: OŠ „Mika Antić”, sudije: Aleksandar Minić, Željko Stoilkov i Stevan Lazarević, delegat: Saša Stefanović)

Ponedeljak, 24. februar

BEČEJ: Bečej 2003 – Sopot (18.00)

(Dvorana: „Đorđe Predin Badža”, sudije: Nikola Aleksić, Bane Papišta i Dragutin Božović, delegat: Mile Bekrić)

IVANJICA: Ivanjica – Metalac Kolorado (20.30)

(Dvorana: OŠ „Kiril Savić”, sudije: Nebojša Panić, Vladan Radulović i Đorđe Ninić, delegat: Slobodan Korićanac)