PAO JASTREBAC: Kad je Predrag Rajić u Ekonomcu, za Šumadince nema zime!

Na otvaranju 12. kola Prve lige Ekonomac je u „Jezeru” savladao poslednjeplasirani Jastrebac i načinio ogroman korak ka opstanku – 5:3.

Kragujevčani su se Blačanima sad udaljili na šest bodova, plus – imaju i pozitivan skor, jesenas je bilo 2:2.

Tim Vidana Bojovića bio je jači za legendarnog Predraga Rajića: stari majstor, u 47. godini, istrčao je na parket sa brojem 10 i dao veliki doprinos trijumfu Šumadinaca

Ekonomac su do slavlja golovima vodili Aleksandar Radojičić (2), Petar Milovanović, Dragoljub Tadić i Đorđe Rosić, dok su pogotke za Jastrebac postigli Nikola Rajković (2) i Marinko Sudimac.

Marinko Sudimac iz Jastrepca isključen je u 28. minutu zbog drugog žutog kartona (neoprezan start), što je domaćin znao da iskoristi i sa igračem više postigne vredan gol

Ekonomac – Jastrebac 5:3 (3:0)

Kragujevac – Dvorana: „Jezero”. Gledalaca: 150. Sudije: Bojan Graovac (Ruma), Vladan Đermanović (Šabac) i Strahinja Radović (Kragujevac). Strelci: 1:0 Radojičić u 9, 2:0 Milovanović u 11, 3:0 Tadić u 17, 3:1 Rajković (6m) u 25, 3:2 Sudimac u 27, 4:2 Rosić u 30, 4:3 Rajković u 30, 5:3 Radojičić u 40. minutu. Žuti kartoni: Žuti karton: Sudimac (Jastrebac) u 28. minutu.

Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 6 (2-4), Jastrebac 7 (2-5).

EKONOMAC: MILANOVIĆ, VRANIĆ, VASIĆ, RADOJIČIĆ, ROSIĆ, Radenković, Tadić, Milivojević, Brdar, Rajić, Marković, Jovanović, Milovanović, Milenković.

JASTREBAC: JOVIĆ, RAJKOVIĆ, SIBINOVIĆ, VUKAJLOVIĆ, VULETIĆ, Stojković, Milenković, Valjarević, Bulatović, Lapčević, Sudimac, Urošević, Čolić.

PRVA FUTSAL LIGA – 12. KOLO

Petak, 21. februar

KRAGUJEVAC: Ekonomac – Jastrebac 5:3 (3:0)

(Radojičić 9, 40, Milovanović 11, Tadić 17, Rosić 30 – Rajković (6m) 25, 30, Sudimac 27)

Subota, 22. februar

NOVI PAZAR: Novi Pazar – Nova Pazova (18.00)

(Dvorana: „Pendik”, sudije: Oliver Nikolić, Stevan Lazarević i Miloš Grujić, delegat: Vladan Miladinović)

BEOGRAD: Zemun Samo pravo – Kalča (20.00)

(Dvorana: „Pinki”,  sudije: Petar Radojčić, Bojan Spasić i Marko Martinović, delegat: Nenad Mitić)

BEOGRAD: FON – Vranje (21.00)

(Dvorana: „Šumice”, sudije: Miloš Jocović, Marjan Sarka i Marko Savić, delegat: Miloš Lazarević)

Nedelja, 23. februar

NIŠ: Vinter sport – Crvena zvezda (18.30)

(Dvorana: „Čair”, sudije: Dragutin Božović, Aleksandar Jakšić i Bojan Burojević, delegat: Predrag Beljević)

DRUGA FUTSAL LIGA – 14. KOLO

BEOGRAD: Banjica – Smederevo (20.30)

(Dvorana: „Banjica”, sudije: Dejan Stajić, Danijel Ristić i Branko Galić, delegat: Marjan Đorđević)

ZRENJANIN: SAS – Tisa (21.00)

(Dvorana: „Kristalna”, sudije: Nikola Rabrenović, Predrag Lazarević i Blagoje Mijailović, delegat: Miroslav Cimeša)

VALJEVO: RB – Konjarnik (18.00)

(Dvorana: „Valjevo”, sudije: Bratislav Jović, Ivan Stanković i Dalibor Stanković, delegat: Dejan Prodanović)

NIŠ: Radnički 2010 – Zufo (19.30)

(Dvorana: OŠ „Mika Antić”, sudije: Aleksandar Minić, Željko Stoilkov i Stevan Lazarević, delegat: Saša Stefanović)

Ponedeljak, 24. februar

BEČEJ: Bečej 2003 – Sopot (18.00)

(Dvorana: „Đorđe Predin Badža”, sudije: Nikola Aleksić, Bane Papišta i Dragutin Božović, delegat: Mile Bekrić)

IVANJICA: Ivanjica – Metalac Kolorado (20.30)

(Dvorana: OŠ „Kiril Savić”, sudije: Nebojša Panić, Vladan Radulović i Đorđe Ninić, delegat: Slobodan Korićanac)