Црвена звезда кроз Ниш на крилима Талеса, Сопот испустио победу у Бечеју, петарда Ивањице

У последњој утакмици 12. кола Прве лиге Црвена звезда је у Нишу као гост савладала Винтер спорт 4:1, док је 14. рунда друголигашког каравана комплетирана победама Коњарника против РБ-а у Ваљеву 3:2, Зуфа на страни против Радничког 2010 7:2, Ивањице код куће против Металац Колорада 5:1 и ремијем Бечеја 2003 и Сопота 3:3.

Црвена звезда је са четири егзекуције у Нишу стигла до бројке од 61 гола у првенству

Црвено-беле су до победе у дербију над Винтер спортом предводили стрелци: Талес (2), Страхиња Петров и Марко Перић.

Једини погодак за домаћина дело је Милана Максимовића.

У 15. минуту теже се повредио играч Винтер спорта Ненад Ранчић

ДЕРБИ ПО МЕРИ ЛИДЕРА: Детаљ с меча Винтер спорт – Црвена звезда Фото: Фејсбук

Винтер спорт – Црвена звезда 1:4 (0:2)

Ниш – Дворана: „Чаир”. Гледалаца: 1.400. Судије: Драгутин Божовић (Кула), Александар Јакшић (Горњи Милановац) и Бојан Буројевић (Чачак). Стрелци: 0:1 Петров у 7, 0:2 Перић у 18, 1:2 Максимовић у 27, 1:3 Талес у 40, 1:4 Талес у 40. минуту. Жути картони: Ристић, Илић (Винтер спорт), Рнић, Станојевић, Петров (Црвена звезда).

Нагомилавање прекршаја: Винтер спорт 7 (2-5), Црвена звезда 9 (5-4).

ВИНТЕР СПОРТ: П. ПАВЛОВИЋ, РИСТИЋ, РАНЧИЋ, СТОЈАНОВИЋ, ЛЕКИЋ, Максимовић, Ј. Ђорђевић, Ценић, Рамадани, Илић, М. Павловић, М. Ђорђевић, Јанковић, Спасојевић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: РАДМАНОВИЋ, ПЕРИЋ, Д. ПОПОВИЋ, ПЕТРОВ, ТАЛЕС, Рнић, Маринковић, Б. Поповић, Копања, Стојчевски, Станојевић, Вулић.

Коњарник је забележио вредну тројку на гостовању у Ваљеву, захваљујући прецизности Милоша Љујића, Драга Шљукића и Стефана Кокотовића.

РБ су у живот враћали Владимир Крстић и Ђорђе Петровић (пенал са 10 метара), али…

Тренер Коњарника Зоран Жигић удаљен је у 13. минуту због неспортског понашања, како пише у записнику – насртаја на судију

ПЕСМА БЕОГРАЂАНА У ВАЉЕВУ: Славље играча и навијача Коњарника Фото: Фејсбук

РБ – Коњарник 2:3 (1:2)

Ваљево – Дворана: „Ваљево”. Гледалаца: 420. Судије: Братислав Јовић (Ниш), Иван Станковић (Ниш) и Далибор Станковић (Лазаревац). Стрелци: 0:1 Љујић у 7, 1:1 Крстић у 15, 1:2 Шљукић у 15, 1:3 Кокотовић у 30, 2:3 Петровић (10м) у 40. минуту. Жути картони: Петровић, Крстић, Божић (РБ), Дрндаревић, Маловић (Коњарник). Црвени картон: Жигић (тренер Коњарника) у 13. минуту.

Нагомилавање прекршаја: РБ 7 (4-3), Коњарник 12 (6-6).

РБ: РАНКОВИЋ, БОЖИЋ, РАШЕВИЋ, ЉУБОЈЕВИЋ, КРСТИЋ, Ђукић, Тојчић, Илић, Ранисављевић, Прокић, Петровић, Живановић, Николић, Дамњановић.

КОЊАРНИК: ДРНДАРЕВИЋ, МИЛУТИНОВИЋ, КОКОТОВИЋ, ШЉУКИЋ, АРСИЋ, Милосављевић, Перишић, Љујић, Маловић, Кнежевић, Вићић, Ратковић.

И друга два претендента на пласман у елиту остварила су тријумфе: Зуфо је у Нишу надиграо Раднички 2010 7:2, док је Ивањица на свом паркету узела меру Металац Колораду 5:1

ЛАКО КРОЗ НИШ: Играчи и навијачи Зуфа Фото: Фејсбук

ПУКЛА ПЕТАРДА: Детаљ из дуела Ивањице и Металац Колорада Фото: Фејсбук

Сопот је са свега девет играча допутовао у Бечеј и, после катастрофе под Космајем против Бањице (0:14), неочекивано изборио реми!

Шумадинци имају разлог да жале за целим пленом, испустили су вођство од 3:1.

Голове за Сопот постигли су Марко Симеуновић (2) и Бојан Каличанин, док су код домаћина бољи од осталих били Дражен Арваји (2) и Срђан Станић.

Бечеј 2003 – Сопот 3:3 (1:1)

Бечеј – Дворана: „Ђорђе Предин Баџа”. Гледалаца: 150. Судије: Никола Алексић (Београд), Бане Папишта (Сремска Митровица) и Драгутин Божовић (Кула). Стрелци: 0:1 Симеуновић у 5, 1:1 Арваји у 13, 1:2 Каличанин у 27, 1:3 Симеуновић у 29, 2:3 Станић у 31, 3:3 Арваји у 40. минуту. Жути картони: Станић (Бечеј 2003), Каличанин, Јоцић (Сопот).

Нагомилавање прекршаја: Бечеј 2003 6 (5-1), Сопот 8 (6-2).

БЕЧЕЈ 2003: ЛАЗОВИЋ, ГОЛУБ, КОРАЋ, БОДОЊИ, СТАНИЋ, Илчешин, Арђељан, Кобиљски, Секулић, Арваји, Вадаски.

СОПОТ: Н. ЈАНИЋИЈЕВИЋ, ЈОЦИЋ, М. ЈАНИЋИЈЕВИЋ, ЂУРИЋ, СИМЕУНОВИЋ, Радовановић, Каличанин, Теофиловић, Швабић.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – 12. КОЛО

Петак, 21. фебруар

КРАГУЈЕВАЦ: Економац – Јастребац 5:3 (3:0)

(Радојичић 9, 40, Миловановић 11, Тадић 17, Росић 30 – Рајковић (6м) 25, 30, Судимац 27)

Субота, 22. фебруар

НОВИ ПАЗАР: Нови Пазар – Нова Пазова 4:0 (1:0)

(Мутавџић 14, Ел. Реџовић 30, Вукадиновић 31, Садовић 37)

БЕОГРАД: Земун Само право – Калча 6:2 (2:1)

(Ђуричић 3, 24, Вујасиновић 17, Петронијевић 21, Томић 31, Мандић 38 – Тројановић 7, П. Николић 25)

БЕОГРАД: ФОН – Врање 4:0 (2:0)

(Ристановић 15, 32, 37, Јањић аг 16)

Недеља, 23. фебруар

НИШ: Винтер спорт – Црвена звезда 1:4 (0:2)

(Максимовић 27 – Петров 7, Перић 18, Талес 40 (2 гола))

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – 14. КОЛО

БЕОГРАД: Бањица – Смедерево 8:2 (3:0)

(Милосављевић 8, 33, Смаилагић 15, 37, Јовановић 18, Филиповић аг 24, Крстић 29, Петровић 38 – Пауновић 28, Марјановић 39)

ЗРЕЊАНИН: САС – Тиса 7:4 (5:2)

(Вукоје 2, 11, 20, Н. Шаренац 2, 23, Мандић 8, Делић 38 – Виновић 1, Томић 15, Целин 22, Стојанов 38)

ВАЉЕВО: РБ – Коњарник 2:3 (1:2)

(Крстић 15, Петровић (10м) 40 – Љујић 7, Шљукић 15, Кокотовић 30)

НИШ: Раднички 2010 – Зуфо 2:7 (1:4)

Понедељак, 24. фебруар

БЕЧЕЈ: Бечеј 2003 – Сопот 3:3 (1:1)

(Арваји 13, 40, Станић 31 – Симеуновић 5, 29, Каличанин 27)

ИВАЊИЦА: Ивањица – Металац Колорадо 5:1 (2:0)

Насловна: Капитени Винтер спорта и Црвене звезде, Марко Ценић и Марко Перић, са судијама Фото: Фејсбук