NAJAVA KOLA: Šampion Ekonomac gost lideru Crvenoj zvezdi, Ivanjica u Bujanovcu

Derbi meč 13. kola Prve lige, bar po zvučnosti klubova, predstavlja duel branioca titule Ekonomca i najozbiljnijeg pretendenta na krunu Crvene zvezde.

Nema sumnje, maksimalan učinak u dosadašnjem toku prvenstva kazuje – lider je apsolutni favorit.

Veća neizvesnost očekuje se u okršaju Vranja i Kalče, dok prethodni rezultati daju prednost Novom Pazaru u Blacu, FON-u u Novoj Pazovi i Vinter sportu u Nišu protiv Zemuna Samo pravo.

Jesenas, u duelima istih rivala: Zemun Samo pravo – Vinter sport 2:7, Ekonomac – Crvena zvezda 4:9, Novi Pazar – Jastrebac 9:4, FON – Nova Pazova 5:1 i Kalča – Vranje 7:3

Derbi susret 15. runde Druge lige je bez sumnje meč Zufo – Ivanjica, timova sa aspiracijom da se dokopaju elite. Kladioničarskim rečnikom – troznak, kao i uvek kad trećeplasirani dočekuje vodećeg.

Poslasticu predstavlja i megdan Konjarnika i SAS-a, klubova koji po tradiciji spadaju u vrh srpskog futsala.

Tabela kazuje: Tisa je favorit protiv Radničkog 2010, dok će izuzetno dramatično biti u utakmicama Smedereva i Sopota, RB-a i Bečeja 2003 i Metalac Kolorada i Banjice.

Jesenas, u duelima istih rivala: Sopot – Smederevo 2:5, Banjica – Metalac Kolorado 9:3, Radnički 2010 – Tisa 3:2, Ivanjica – Zufo 4:3, Bečej 2003 – RB 3:1 i SAS – Konjarnik 7:0


PRVA FUTSAL LIGA – 13. KOLO

Petak, 28. februar

VRANJE: Vranje – Kalča (19.00)

(Dvorana: „Vranje”, sudije: Nebojša Panić, Vladan Radulović i Đorđe Ninić, delegat: Nenad Mutavdžić)

BLACE: Jastrebac – Novi Pazar (19.00)

(Dvorana: „Čika Duško Jovanović”, sudije: Nikola Rabrenović, Predrag Lazarević i Marko Savić, delegat: Nebojša Ristić)

BEOGRAD: Crvena zvezda – Ekonomac (21.00)

(Dvorana: „Ranko Žeravica”, Aleksandar Jakšić, Bojan Burojević i Vladan Đermanović, delegat: Slavenko Matović)

Subota, 29. februar

NOVA PAZOVA: Nova Pazova – FON (20.00)

(Dvorana: OŠ „Sveti Sava”, sudije: Miloš Jocović, Bojan Graovac i Bane Papišta, delegat: Sead Čočić)

NIŠ: Vinter sport – Zemun Samo pravo (20.30)

(Dvorana: „Čair”, sudije: Aleksandar Minić, Željko Stoilkov i Miloš Grujić, delegat: Bratislav Denić)


DRUGA FUTSAL LIGA – 15. KOLO

Petak, 28. februar

NOVI BEČEJ: Tisa – Radnički 2010 (21.00)

(Dvorana: „Jedinstvo”, sudije: Bratislav Dinić, Strahinja Radović i Marjan Sarka, delegat: Đorđe Bilić)

Subota, 29. februar

BEOGRAD: Konjarnik – SAS (16.30)

(Dvorana: „Šumice”, sudije: Bojan Spasić, Dalibor Stanković i Marko Martinović, delegat: Goran Starčević)

SMEDEREVO: Smederevo – Sopot (19.00)

(Dvorana: „Smederevo”, sudije: Oliver Nikolić, Miloš Grujić i Blagoje Mijailović, delegat: Miloš Berisavac)

Nedelja, 1. mart

BUJANOVAC: Zufo – Ivanjica (18.30)

(Dvorana: „Mladost”, sudije: Petar Radojčić, Dragutin Božović i Ivan Stanković, delegat: Darko Stojiljković)

Ponedeljak, 2. mart

VALJEVO: RB – Bečej 2003 (18.00)

(Dvorana: „Valjevo”, sudije: Nikola Aleksić, Branko Galić i Dušan Arsović, delegat: Robert Petrović)

GORNJI MILANOVAC: Metalac Kolorado – Banjica (20.00)

(Dvorana: „Breza”, sudije: Bratislav Jović, Dejan Stajić i Danijel Ristić, delegat: Tomislav Jakovljević)