Sve golove za Crvenu zvezdu protiv Ekonomca postigli bivši Šumadinci!

U petak uveče na srpskim futsal parketima odigrane su četiri utakmice: Vranje – Kalča 7:3, Jastrebac – Novi Pazar 3:5 i Crvena zvezda – Ekonomac 4:2 (Prva liga) i Tisa – Radnički 2010 11:6 (Druga liga).

PO PLANU: Crvena zvezda Screenshot (YouTube / Srbija futsal uzivo)

Lider Crvena zvezda je zadržala maksimalan učinak posle duela sa šampionom Ekonomcem, jasno stavivši do znanja Kragujevčanima da joj je plan da ih svrgne sa trona.

Sve golove za crveno-bele postigli su bivši igrači Šumadinaca: Brazilac Tales, Lazar Marinković, Marko Perić i Andrija Stojčevski.

POKAZALI ZUBE: Ekonomac Screenshot (YouTube / Srbija futsal uzivo)

Strelci za goste bili su Kristijan Vasić i stari majstor Predrag Rajić, iako u 47. godini – i dalje lav na parketu.


Crvena zvezda – Ekonomac 4:2 (3:1)

Beograd – Dvorana: „Ranko Žeravica”. Gledalaca: 500. Sudije: Aleksandar Jakšić (Gornji Milanovac), Bojan Burojević (Čačak) i Vladan Đermanović (Šabac). Strelci: 1:0 Tales u 8, 2:0 Marinković u 9, 3:0 Perić u 16, 3:1 Vasić u 17, 3:2 Rajić u 22, 4:2 Stojčevski u 31. minutu. Žuti karton: Perić (Crvena zvezda).

Nagomilavanje prekršaja: Crvena zvezda 5 (3-2), Ekonomac 4 (2-2).

CRVENA ZVEZDA: VULIĆ, PERIĆ, RNIĆ, KOPANJA, STANOJEVIĆ, D. Popović, Marinković, B. Popović, Stojčevski, Tales, Radmanović.

EKONOMAC: MILANOVIĆ, DIGIĆ, VASIĆ, RADOJIČIĆ, ROSIĆ, Marković, Milivojević, Brdar, Vranić, Rajić, Dimitrijević, Jovanović, Milovanović, Milenković.


Vranje je u južnjačkom derbiju nadigralo Kalču zahvaljujući, pre svega, četiri pogotka Miloša Trajkovića (dva iz penala sa 10 metara), te egzekucija Predraga Nikolića i Aleksandra Janjića, odnosno, autogolu Andrijana Kneževića.

Golovi za Nišlije delo su Petra S. Nikolića, Denisa Ramića i Mladena Stojadinovića.

JUŽNJAČKA FEŠTA: Slavlje Vranjanaca Foto: Fejsbuk

U 17. minutu ubačena su na teren dva fišeka sa semenkama


Vranje – Kalča 7:3 (5:2)

Vranje – Dvorana: „Vranje”. Gledalaca: 300. Sudije: Nebojša Panić, Vladan Radulović i Đorđe Ninić (svi iz Beograda). Strelci: 0:1 P. S. Nikolić u 2, 1:1 Knežević autogol u 2, 2:1 Trajković u 10, 3:1 Trajković (10m) u 17, 4:1 Trajković (10m) u 18, 4:2 Ramić u 18, 5:2 P. Nikolić u 18, 6:2 Janjić u 21, 7:2 Trajković u 22, 7:3 Stojadinović u 34. minutu. Žuti kartoni: P. S. Nikolić, Kostić, Knežević, Stojadinović (Kalča).

Nagomilavanje prekršaja: Vranje 5 (5-0), Kalča 11 (7-4).

VRANJE: STOJANOVSKI, D. TASIĆ, P. NIKOLIĆ, TRAJKOVIĆ, KRSTEVSKI, Krstić, Janjić, Dimčić, Milosavljević, Stojković, Dimitrijević, M. Nikolić, Stojanović, M. Tasić.

KALČA: P. J. NIKOLIĆ, P. S. NIKOLIĆ, RAMIĆ, KNEŽEVIĆ, SPASIĆ, Miljković, Trojanović, Kostić, Stojadinović, Đorđević.


Novi Pazar je ostvario važnu „trojku” u Blacu, junaci – Milan Mutavdžić (2), Jakup Ramadan, Ninoslav Aleksić i Elvedin Sadović.

Jastrebac su dugo u igri držali Stefan Sibinović, Matija Urošević i Ivan Vuletić, ali…


Jastrebac – Novi Pazar 3:5 (1:2)

Blace – Dvorana: „Čika Duško Jovanović”. Gledalaca: 300. Sudije: Nikola Rabrenović (Beograd), Predrag Lazarević (Beograd) i Marko Savić (Blace). Strelci: 0:1 Ramadan u 11, 1:1 Sibinović u 11, 1:2 Aleksić u 18, 1:3 Sadović u 28, 2:3 Urošević u 30, 3:3 Vuletić u 34, 3:4 Mutavdžić u 38, 3:5 Mutavdžić u 39. minutu. Žuti kartoni: Valjarević, Sibinović, Rajković, Lapčević (Jastrebac).

Nagomilavanje prekršaja: Jastrebac 9 (4-5), Novi Pazar 6 (2-4).

JASTREBAC: JOVIĆ, RAJKOVIĆ, SIBINOVIĆ, VUKAJLOVIĆ, VULETIĆ, Stojković, Milenković, Valjarević, Bulatović, Lapčević, Urošević, Čolić.

NOVI PAZAR: MUJOVIĆ, EL. REDŽOVIĆ, VUKADINOVIĆ, SADOVIĆ, MUTAVDŽIĆ, Aleksić, P. Jovanović, Ramadan, Radetinac, Camić, D. Jovanović, Hot.


Tisa nije imala većih problema protiv Radničkog 2010: trostruki strelac bio je Veselin Guberinić, dvostruki Borislav Ikrašev i Milan Čičić, dok su po jednom mrežu pogodili Đorđe Celin, Čedomir Tomčić, Lazar Letić i Radovan Stojanov.

Kod Nišlija, bolji od ostalih bili su Branko Milenković i Stefan Milosavljević (po dva gola), Marko Obradović i Dimitrije Đurđanović.


Tisa – Radnički 2010 11:6 (3:0)

Novi Bečej – Dvorana: „Jedinstvo”. Gledalaca: 50. Sudije: Bratislav Dinić (Kragujevac), Strahinja Radović (Kragujevac) i Marjan Sarka (Vršac). Strelci: 1:0 Guberinić u 15, 2:0 Guberinić u 16, 3:0 Ikrašev u 20, 4:0 Čičić u 21, 4:1 Obradović u 21, 4:2 Milenković u 22, 4:3 Đurđanović u 24, 5:3 Celin u 25, 6:3 Tomčić u 26, 6:4 Milosavljević u 27, 7:4 Guberinić u 30, 8:4 Čičić u 33, 9:4 Letić u 34, 10:4 Ikrašev u 35, 10:5 Milenković u 35, 11:5 Stojanov u 37, 11:6 Milosavljević u 40. minutu. Žuti karton: Stanišić (Radnički 2010).

Nagomilavanje prekršaja: Tisa 6 (2-4), Radnički 2010 1 (1-0).

TISA: ĆURČIĆ, ČIČIĆ, LETIĆ, GUBERINIĆ, CELIN, Andrić, Tomčić, Tomić, Ikrašev, Radanov, Stojanov, Vinović.

RADNIČKI 2010: PEJČIĆ, MILENKOVIĆ, STOILKOVIĆ, MILOSAVLJEVIĆ, OBRADOVIĆ, Stanišić, Milanović, Đurđanović.


PRVA FUTSAL LIGA – 13. KOLO

Petak, 28. februar

VRANJE: Vranje – Kalča 7:3 (5:2)

(Knežević ag 2, Trajković 10, 17 (10m), 18 (10m), 22, P. Nikolić 18, Janjić 21 – P. S. Nikolić 2, Ramić 18, Stojadinović 34)

BLACE: Jastrebac – Novi Pazar 3:5 (1:2)

(Sibinović 11, Urošević 30, Vuletić 34 – Ramadan 11, Aleksić 18, Sadović 28, Mutavdžić 38, 39)

BEOGRAD: Crvena zvezda – Ekonomac 4:2 (3:1)

(Tales 8, Marinković 9, Perić 16, Stojčevski 31 – Vasić 17, Rajić 22)

Subota, 29. februar

NOVA PAZOVA: Nova Pazova – FON (20.00)

(Dvorana: OŠ „Sveti Sava”, sudije: Miloš Jocović, Bojan Graovac i Bane Papišta, delegat: Sead Čočić)

NIŠ: Vinter sport – Zemun Samo pravo (20.30)

(Dvorana: „Čair”, sudije: Aleksandar Minić, Željko Stoilkov i Miloš Grujić, delegat: Bratislav Denić)


DRUGA FUTSAL LIGA – 15. KOLO

Petak, 28. februar

NOVI BEČEJ: Tisa – Radnički 2010 11:6 (3:0)

(Guberinić 15, 16, 30, Ikrašev 20, 35, Čičić 21, 33, Celin 25, Tomčić 26, Letić 34, Stojanov 37 – Obradović 21, Milenković 22, 35, Đurđanović 24, Milosavljević 27, 40)

Subota, 29. februar

BEOGRAD: Konjarnik – SAS (16.30)

(Dvorana: „Šumice”, sudije: Bojan Spasić, Dalibor Stanković i Marko Martinović, delegat: Goran Starčević)

SMEDEREVO: Smederevo – Sopot (19.00)

(Dvorana: „Smederevo”, sudije: Oliver Nikolić, Miloš Grujić i Blagoje Mijailović, delegat: Miloš Berisavac)

Nedelja, 1. mart

BUJANOVAC: Zufo – Ivanjica (18.30)

(Dvorana: „Mladost”, sudije: Petar Radojčić, Dragutin Božović i Ivan Stanković, delegat: Darko Stojiljković)

Ponedeljak, 2. mart

VALJEVO: RB – Bečej 2003 (18.00)

(Dvorana: „Valjevo”, sudije: Nikola Aleksić, Branko Galić i Dušan Arsović, delegat: Robert Petrović)

GORNJI MILANOVAC: Metalac Kolorado – Banjica (20.00)

(Dvorana: „Breza”, sudije: Bratislav Jović, Dejan Stajić i Danijel Ristić, delegat: Tomislav Jakovljević)


Naslovna: Fejsbuk