Zemunci s bodom iz Niša, Konjarnik bolji od SAS-a, Ivanjica kao lider iz Bujanovca

U subotu i nedelju na srpskim futsal parketima odigrane su četiri utakmice: Vinter sport – Zemun Samo pravo 4:4 (Prva liga) i Konjarnik – SAS 5:4, Smederevo – Sopot 1:2 i Zufo – Ivanjica 4:6 (Druga liga).

Meč Nova Pazova – FON je odložen: domaćini su obavestili komesara za takmičenje Radenka Boškovića da su im bolesna petorica igrača (novi termin biće naknadno utvrđen)


Vinter sport – Zemun Samo pravo 4:4 (2:1)

Niš – Dvorana: „Čair”. Gledalaca: 200. Sudije: Aleksandar Minić (Knjaževac), Željko Stoilkov (Aleksinac) i Miloš Grujić (Niš). Strelci: 0:1 P. Pavlović autogol u 1, 1:1 Ilić u 4, 2:1 Lekić u 17, 2:2 Milenović u 26, 3:2 Ilić u 27, 3:3 Lazić u 28, 4:3 Ristić u 31, 4:4 Mandić u 38. minutu. Crveni karton: Vujasinović (Zemun Samo pravo).

VINTER SPORT: P. PAVLOVIĆ, RISTIĆ, CENIĆ, RANČIĆ, LEKIĆ, M. Pavlović, Maksimović, Ramadani, Ilić, Đorđević, Janković, Spasojević.

ZEMUN SAMO PRAVO: ANTONIĆ, KALANOVIĆ, ĐURIČIĆ, MANDIĆ, LAZIĆ, Milosavljević, Dimitrov, Milenović, Vujasinović, Jeftić, Stojanović, Mladenović, Tomić, Jelić.


KLASIK PRIPAO DOMAĆINU: Detalj sa meča Konjarnik – SAS Foto: A. Peković

Konjarnik – SAS 5:4 (3:2)

Beograd – Dvorana: „Šumice”. Gledalaca: 200. Sudije: Bojan Spasić, Dalibor Stanković i Marko Martinović (svi iz Lazarevca). Strelci: 0:1 Vukoje u 2, 1:1 Ljujić u 5, 2:1 Ljujić u 8, 2:2 Ratković autogol u 14, 3:2 Šljukić u 15, 4:2 Šljukić u 21, 4:3 Novković u 31, 5:3 Ljujić u 36, 5:4 Radenković u 40. minutu. Žuti karton: Šljukić (Konjarnik).

Nagomilavanje prekršaja: Konjarnik 9 (4-5), SAS 7 (2-5).

KONJARNIK: DRNDAREVIĆ, ŠLJUKIĆ, MILUTINOVIĆ, KOKOTOVIĆ, ARSIĆ, Rakić, Milosavljević, Perišić, Ljujić, Malović, Knežević, Vićić, Ratković, Ristanović.

SAS: RODIĆ, N. ŠARENAC, VUKOJE, RADENKOVIĆ, NOVKOVIĆ, Milićev, Mandić, Tomin, Aranitović, M. Šarenac, Živanov, Delić, Vidaković.


Smederevo – Sopot 1:2 (0:0)

Smederevo – Dvorana: „Smederevo”. Gledalaca: 100. Sudije: Oliver Nikolić (Niš), Miloš Grujić (Niš) i Blagoje Mijailović (Vršac). Strelci: 0:1 Kaličanin u 29, 1:1 Marjanović u 36, 1:2 Simeunović u 36. minutu.Žuti kartoni: Prvulović (Smederevo), Kaličanin, Đurić (Sopot). Crveni kartoni: Prvulović (Smederevo) u 7. i Jevtović (predstavnik Sopota) u 40. minutu.

Nagomilavanje prekršaja: Smederevo 7 (5-2), Sopot 9 (4-5).

SMEDEREVO: MILJKOVIĆ, PRVULOVIĆ, FILIPOVIĆ, SABLJIĆ, BRKIĆ, Marjanović, Đorđević, Pantić, Milićević, Janković, Živković, Dobrosavljević.

SOPOT: N. JANIĆIJEVIĆ, M. JANIĆIJEVIĆ, ĐURIĆ, SIMEUNOVIĆ, KALIČANIN, Stanković, Jocić, Beljić.


Ivanjica se trijumfom u Bujanovcu vratila na prvo mesto Druge lige, sa 34 boda, jednim više od drugoplasiranog Konjarnika, dok je Zufo treći sa 27


PRVA FUTSAL LIGA – 13. KOLO

Petak, 28. februar

VRANJE: Vranje – Kalča 7:3 (5:2)

(Knežević ag 2, Trajković 10, 17 (10m), 18 (10m), 22, P. Nikolić 18, Janjić 21 – P. S. Nikolić 2, Ramić 18, Stojadinović 34)

BLACE: Jastrebac – Novi Pazar 3:5 (1:2)

(Sibinović 11, Urošević 30, Vuletić 34 – Ramadan 11, Aleksić 18, Sadović 28, Mutavdžić 38, 39)

BEOGRAD: Crvena zvezda – Ekonomac 4:2 (3:1)

(Tales 8, Marinković 9, Perić 16, Stojčevski 31 – Vasić 17, Rajić 22)

Subota, 29. februar

NOVA PAZOVA: Nova Pazova – FON – ODLOŽENO

NIŠ: Vinter sport – Zemun Samo pravo 4:4 (2:1)

(Ilić 4, 27, Lekić 17, Ristić 31 – P. Pavlović ag 1, Milenović 26, Lazić 28, Mandić 38)


DRUGA FUTSAL LIGA – 15. KOLO

Petak, 28. februar

NOVI BEČEJ: Tisa – Radnički 2010 11:6 (3:0)

(Guberinić 15, 16, 30, Ikrašev 20, 35, Čičić 21, 33, Celin 25, Tomčić 26, Letić 34, Stojanov 37 – Obradović 21, Milenković 22, 35, Đurđanović 24, Milosavljević 27, 40)

Subota, 29. februar

BEOGRAD: Konjarnik – SAS 5:4 (3:2)

(Ljujić 6, 8, 36, Šljukić 15, 21 – Vukoje 2, Ratković ag 14, Novković 31, Radenković 40)

SMEDEREVO: Smederevo – Sopot 1:2 (0:0)

(Marjanović 36 – Kaličanin 29, Simeunović 36)

Nedelja, 1. mart

BUJANOVAC: Zufo – Ivanjica 4:6 (2:2)

Ponedeljak, 2. mart

VALJEVO: RB – Bečej 2003 (18.00)

(Dvorana: „Valjevo”, sudije: Nikola Aleksić, Branko Galić i Dušan Arsović, delegat: Robert Petrović)

GORNJI MILANOVAC: Metalac Kolorado – Banjica (20.00)

(Dvorana: „Breza”, sudije: Bratislav Jović, Dejan Stajić i Danijel Ristić, delegat: Tomislav Jakovljević)


Naslovna: Konjarnik – SAS Foto: A. Peković