Црвена звезда у Новом Пазару изгубила прве бодове, тројка Винтер спорта у Крагујевцу

У суботу и недељу на српским футсал паркетима одиграно је осам утакмица: Земун Само право – Врање 1:1, Економац – Винтер спорт 2:3, ФОН – Јастребац 9:3, Калча – Нова Пазова 3:1 и Нови Пазар – Црвена звезда 1:1 (Прва лига) и САС – РБ 4:2, Раднички 2010 – Коњарник 1:8 и Бечеј 2003 – Смедерево 5:3 (Друга лига).

Водећа Црвена звезда више нема максималан учинак: другопласирани Нови Пазар јој је „откинуо” прве бодове у првенству (бодовна разлика иста: 40-32)

ВРЕЛО У ПЕНДИКУ: Дерби је одигран пред 1.000 гледалаца Фото: А. Пековић

Новом Пазару се, по вођству Црвене звезде преко Стефана Станојевића, исплатила игра са петорицом у пољу, са Елдином Реџовићем као џокером, те је изједначио голом Предрага Јовановића

Нови Пазар – Црвена звезда 1:1 (0:0)

Нови Пазар – Дворана: „Пендик”. Гледалаца: 1.000. Судије: Александар Минић (Књажевац), Оливер Николић (Ниш) и Жељко Стоилков (Алексинац). Стрелци: 0:1 Станојевић у 36, 1:1 П. Јовановић у 38. минуту. Жути картон: Ел. Реџовић (Нови Пазар).

Нагомилавање прекршаја: Нови Пазар 3 (1-2), Црвена звезда 7 (4-3)

НОВИ ПАЗАР: ХОТ, АЛЕКСИЋ, ЕЛ. РЕЏОВИЋ, МУТАВЏИЋ, Д. ЈОВАНОВИЋ, Рамадан, Вукадиновић, Радетинац, Миралемовић, Мујовић, Ен. Реџовић, П. Јовановић, Колашинац.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: ВУЛИЋ, ПЕРИЋ, ПЕТРОВ, СТАНОЈЕВИЋ, ТАЛЕС, Рнић, Д. Поповић, Маринковић, Б. Поповић, Копања, Стојчевски, Радмановић.

Земун Само право – Врање 1:1 (1:1)

Београд – Дворана: „Пинки”. Гледалаца: 150. Судије: Бојан Граовац (Рума), Бане Папишта (Сремска Митровица) и Владан Ђермановић (Шабац). Стрелци: 1:0 Калановић у 1, 1:1 Крстевски у 4. минуту. Жути картони: Мандић (Земун Само право), Стојановић, Тасић, Трајковић (Врање). Црвени картон: Петронијевић (Земун Само право) у 14. минуту.

Нагомилавање прекршаја: Земун Само право 5 (5-0), Врање 7 (4-3).

ЗЕМУН САМО ПРАВО: АНТОНИЋ, КАЛАНОВИЋ, ПЕТРОНИЈЕВИЋ, МИЛОСАВЉЕВИЋ, ЛАЗИЋ, Јелић, Јефтић, Миленовић, Мандић, Ђуричић, Грујић, Тиосављевић, Инајетовић, Младеновић.

ВРАЊЕ: СТОЈАНОВСКИ, ТАСИЋ, П. НИКОЛИЋ, КРСТЕВСКИ, ТРАЈКОВИЋ, Милосављевић, Крстић, Јањић, Димчић, Стојковић, Димитријевић, Стојановић, М. Николић.

Економац – Винтер спорт 2:3 (1:1)

Крагујевац – Дворана: „Језеро”. Гледалаца: 150. Судије: Небојша Панић (Београд), Владан Радуловић (Београд) и Страхиња Радовић (Крагујевац). Стрелци: 0:1 Максимовић у 4, 1:1 Васић у 11, 1:2 Рамадани у 22, 2:2 Радојичић у 22, 2:3 Ј. Ђорђевић у 39. минуту. Жути картони: Росић (Економац), Рамадани, Илић (Винтер спорт).

Нагомилавање прекршаја: Економац 9 (5-4), Винтер спорт 7 (3-4).

ЕКОНОМАЦ: МИЛАНОВИЋ, ДИГИЋ, ВАСИЋ, РАДОЈИЧИЋ, РОСИЋ, Марковић, Миливојевић, Брдар, Вранић, Рајић, Тадић, Јовановић, Миловановић, Миленковић.

ВИНТЕР СПОРТ: П. ПАВЛОВИЋ, МАКСИМОВИЋ, М. ЂОРЂЕВИЋ, ИЛИЋ, ЛЕКИЋ, Васић, Ј. Ђорђевић, Ценић, М. Павловић, Стојановић, Рамадани.

Драгољуба Дудића, представника Нове Пазове, удаљио је судија Дејан Стајић због упућивања погрдних речи арбитру у 15. минуту

Судија Данијел Ристић по завршетку утакмице доделио је црвени картон Бојану Петровићу (Нова Пазова) због упућивања погрдних речи судији

Калча – Нова Пазова 3:1 (0:0)

Ниш – Дворана: „Чаир”. Гледалаца: 150. Судије: Дејан Стајић (Врање), Данијел Ристић (Врање) и Иван Станковић (Ниш). Стрелци: 1:0 Рамић у 23, 2:0 Кнежевић у 24, 2:1 Бркић у 39, 3:1 Рамић у 39. минуту. Жути картони: Миљковић (Калча), Шошо, Живановић, Кркобабић, Тепавчевић (Нова Пазова). Црвени картони: представник Дудић у 15. и Петровић по завршетку утакмице (обојица из Нове Пазове).

Нагомилавање прекршаја: Калча 8 (4-4), Нова Пазова 9 (5-4)

КАЛЧА: ЂОРЂЕВИЋ, СТОЈАДИНОВИЋ, КНЕЖЕВИЋ, РАМИЋ, СПАСИЋ, Николић, Миљковић, Тројановић.

НОВА ПАЗОВА: СТОЈНИЋ, ЖИВИЋ, ШОШО, КУКОЉ, БРКИЋ, Денић, Тепавчевић, Живановић, Петровић, Павловић, Пешић, Кркобабић.

Тренер РБ-а Коста Марковић искључен је у 17. минута због псовања службених лица. По завршетку утакмице ушао је на терен и неколико пута опсовао судије и унео се у лице Драгутину Божовићу, а потом је ушао у судијску свлачионицу са НН лицем (у тренерци гостију), где је прво вербално, онда и физички напао судије. Брзом интервенцијом редара удаљени су из свлачионице

САС – РБ 4:2 (2:0)

Зрењанин – Дворана: „Кристална”. Гледалаца: 100. Судије: Драгутин Божовић (Кула), Благоје Мијаиловић (Вршац) и Марјан Сарка (Вршац). Стрелци: 1:0 Дамјановић аутогол у 2, 2:0 Томин у 19, 3:0 Новковић у 22, 4:0 Аранитовић у 30, 4:1 Илић у 31, 4:2 Крстић у 40. минуту. Жути картони: Новковић, Вукоје, Томин (САС). Црвени картон: Марковић (тренер РБ-а) у 17. минуту.

Нагомилавање прекршаја: САС 8 (6-2), РБ 9 (6-3).

САС: РОДИЋ, АРАНИТОВИЋ, НОВКОВИЋ, Н. ШАРЕНАЦ, ВУКОЈЕ, Лојпур, Милићев, Мандић, М. Шаренац, Томин, Рашић, Делић.

РБ: ВИШИЋ, ЂУКИЋ, ПРОКИЋ, КРСТИЋ, ДАМЈАНОВИЋ, Тојчић, Илић, Ранисављевић, Божић, Петровић, Љубојевић, М. Живановић, Л. Живановић, Ранковић.

Утакмица Раднички 2010 – Коњарник је каснила 35 минута из оправданих разлога: у хали је дуже од предвиђеног трајао претходни меч

Други гол Коњарника је, како пише у записнику, споран: домаћин ће доставити видео снимак ФСС

Раднички 2010 – Коњарник 1:8 (1:3)

Ниш – Дворана: ОШ „Мика Антић”. Гледалаца: 100. Судије: Бојан Спасић (Лазаревац), Далибор Станковић (Београд) и Марко Мартиновић (Лазаревац). Стрелци: 1:0 Тројановић у 4, 1:1 Љујић у 8, 1:2 Пејчић аутогол у 13, 1:3 Љујић у 18, 1:4 Вићић у 21, 1:5 Ратковић у 28, 1:6 Вићић у 29, 1:7 Шљукић у 31, 1:8 Шљукић у 35. минуту. Жути картон: Кокотовић (Коњарник).

Нагомилавање прекршаја: Раднички 2010 8 (5-3), Коњарник 5 (4-1).

РАДНИЧКИ 2010: ПЕЈЧИЋ, СТОЈИЛКОВИЋ, ОБРАДОВИЋ, СТАНКОВИЋ, МИЛЕНКОВИЋ, Тројановић, Ђурђановић, Станишић, Милановић, Атанасковић.

КОЊАРНИК: ДРНДАРЕВИЋ, МИЛУТИНОВИЋ, ШЉУКИЋ, ВИЋИЋ, ЉУЈИЋ, Ракић, Милосављевић, Кокотовић, Маловић, Ратковић.

ПРЕОКРЕТ ДОМАЋИНА: Детаљ са меча Бечеј 2003 – Смедерево Фото: Б. Правиловић

Бечеј 2003 – Смедерево 5:3 (1:2)

Бечеј – Дворана: Ђорђе Предин Баџа. Гледалаца: 100. Судије: Никола Рабреновић, Предраг Лазаревић и Ђорђе Нинић (сви из Београда). Стрелци: 0:1 Сабљић у 8, 0:2 Марковић у 10, 1:2 Арваји у 16, 2:2 Голуб у 22, 3:2 Голуб у 23, 4:2 Кораћ у 25, 4:3 Бркић у 28, 5:3 Арваји у 29. минуту. Жути картон: Пауновић (Смедерево).

Нагомилавање прекршаја: Бечеј 2003 4 (2-2), Смедерево 7 (4-3).

БЕЧЕЈ 2003: ЛАЗОВИЋ, ГОЛУБ, КОРАЋ, БОДОЊИ, СТАНИЋ, Илчешин, Арђељан, Кобиљски, Арваји, Секулић, Вадаски.

СМЕДЕРЕВО: ТЕШАНОВИЋ, МАРКОВИЋ, ФИЛИПОВИЋ, САБЉИЋ, ПАУНОВИЋ, Добросављевић, Бркић, Ђорђевић, Милићевић, Пантић.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – 14. КОЛО

Субота, 7. март

БЕОГРАД: Земун Само право – Врање 1:1 (1:1)

(Калановић 1 – Крстевски 4)

Недеља, 8. март

КРАГУЈЕВАЦ: Економац – Винтер спорт 2:3 (1:1)

(Васић 11, Радојичић 22 – Максимовић 4, Рамадани 22, Ј. Ђорђевић 39)

БЕОГРАД: ФОН – Јастребац 9:3 (3:1)

(Пешић 8, 23, Павловић 11, Петрашевић 14, 21, Милашиновић 27, Алексић 29, 34, Михић 40 – Стојковић 11, 30, 31)

НИШ: Калча – Нова Пазова 3:1 (0:0)

(Рамић 23, 39, Кнежевић 24 – Бркић 39)

НОВИ ПАЗАР: Нови Пазар – Црвена звезда 1:1 (0:0)

(П. Јовановић 38 – Станојевић 36)

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – 16. КОЛО

ЗРЕЊАНИН: САС – РБ 4:2 (2:0)

(Дамјановић аг 2, Томин 19, Новковић 22, Аранитовић 30 – Илић 31, Крстић 40)

НИШ: Раднички 2010 – Коњарник 1:8 (1:3)

(Тројановић 4 – Љујић 8, 18, Пејчић аг 13, Вићић 21, 29, Ратковић 28, Шљукић 31, 35)

БЕЧЕЈ: Бечеј 2003 – Смедерево 5:3 (1:2)

(Арваји 16, 29, Голуб 22, 23, Кораћ 25 – Сабљић 8, Марковић 10, Бркић 28)

Понедељак, 9. март

БЕОГРАД: Бањица – Зуфо (18.30)

(Дворана: „Бањица”, судије: Петар Радојчић, Александар Јакшић и Бранко Галић, делегат: Ђорђе Билић)

СОПОТ: Сопот – Металац Колорадо (20.00)

(Дворана: ОШ „Јелица Миловановић”, судије: Никола Алексић, Милош Јоцовић и Марко Савић, делегат: Роберт Петровић)

ИВАЊИЦА: Ивањица – Тиса (20.30)

(Дворана: ОШ „Кирил Савић”, судије: Братислав Јовић, Стеван Лазаревић и Милош Грујић, делегат: Миливоје Томић)

Насловна: Детаљ по завршетку дербија Нови Пазар – Црвена звезда Фото: А. Пековић