Crvena zvezda u Novom Pazaru izgubila prve bodove, trojka Vinter sporta u Kragujevcu

U subotu i nedelju na srpskim futsal parketima odigrano je osam utakmica: Zemun Samo pravo – Vranje 1:1, Ekonomac – Vinter sport 2:3, FON – Jastrebac 9:3, Kalča – Nova Pazova 3:1 i Novi Pazar – Crvena zvezda 1:1 (Prva liga) i SAS – RB 4:2, Radnički 2010 – Konjarnik 1:8 i Bečej 2003 – Smederevo 5:3 (Druga liga).

Vodeća Crvena zvezda više nema maksimalan učinak: drugoplasirani Novi Pazar joj je „otkinuo” prve bodove u prvenstvu (bodovna razlika ista: 40-32)

VRELO U PENDIKU: Derbi je odigran pred 1.000 gledalaca Foto: A. Peković

Novom Pazaru se, po vođstvu Crvene zvezde preko Stefana Stanojevića, isplatila igra sa petoricom u polju, sa Eldinom Redžovićem kao džokerom, te je izjednačio golom Predraga Jovanovića

Novi Pazar – Crvena zvezda 1:1 (0:0)

Novi Pazar – Dvorana: „Pendik”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Aleksandar Minić (Knjaževac), Oliver Nikolić (Niš) i Željko Stoilkov (Aleksinac). Strelci: 0:1 Stanojević u 36, 1:1 P. Jovanović u 38. minutu. Žuti karton: El. Redžović (Novi Pazar).

Nagomilavanje prekršaja: Novi Pazar 3 (1-2), Crvena zvezda 7 (4-3)

NOVI PAZAR: HOT, ALEKSIĆ, EL. REDŽOVIĆ, MUTAVDŽIĆ, D. JOVANOVIĆ, Ramadan, Vukadinović, Radetinac, Miralemović, Mujović, En. Redžović, P. Jovanović, Kolašinac.

CRVENA ZVEZDA: VULIĆ, PERIĆ, PETROV, STANOJEVIĆ, TALES, Rnić, D. Popović, Marinković, B. Popović, Kopanja, Stojčevski, Radmanović.

Zemun Samo pravo – Vranje 1:1 (1:1)

Beograd – Dvorana: „Pinki”. Gledalaca: 150. Sudije: Bojan Graovac (Ruma), Bane Papišta (Sremska Mitrovica) i Vladan Đermanović (Šabac). Strelci: 1:0 Kalanović u 1, 1:1 Krstevski u 4. minutu. Žuti kartoni: Mandić (Zemun Samo pravo), Stojanović, Tasić, Trajković (Vranje). Crveni karton: Petronijević (Zemun Samo pravo) u 14. minutu.

Nagomilavanje prekršaja: Zemun Samo pravo 5 (5-0), Vranje 7 (4-3).

ZEMUN SAMO PRAVO: ANTONIĆ, KALANOVIĆ, PETRONIJEVIĆ, MILOSAVLJEVIĆ, LAZIĆ, Jelić, Jeftić, Milenović, Mandić, Đuričić, Grujić, Tiosavljević, Inajetović, Mladenović.

VRANJE: STOJANOVSKI, TASIĆ, P. NIKOLIĆ, KRSTEVSKI, TRAJKOVIĆ, Milosavljević, Krstić, Janjić, Dimčić, Stojković, Dimitrijević, Stojanović, M. Nikolić.

Ekonomac – Vinter sport 2:3 (1:1)

Kragujevac – Dvorana: „Jezero”. Gledalaca: 150. Sudije: Nebojša Panić (Beograd), Vladan Radulović (Beograd) i Strahinja Radović (Kragujevac). Strelci: 0:1 Maksimović u 4, 1:1 Vasić u 11, 1:2 Ramadani u 22, 2:2 Radojičić u 22, 2:3 J. Đorđević u 39. minutu. Žuti kartoni: Rosić (Ekonomac), Ramadani, Ilić (Vinter sport).

Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 9 (5-4), Vinter sport 7 (3-4).

EKONOMAC: MILANOVIĆ, DIGIĆ, VASIĆ, RADOJIČIĆ, ROSIĆ, Marković, Milivojević, Brdar, Vranić, Rajić, Tadić, Jovanović, Milovanović, Milenković.

VINTER SPORT: P. PAVLOVIĆ, MAKSIMOVIĆ, M. ĐORĐEVIĆ, ILIĆ, LEKIĆ, Vasić, J. Đorđević, Cenić, M. Pavlović, Stojanović, Ramadani.

Dragoljuba Dudića, predstavnika Nove Pazove, udaljio je sudija Dejan Stajić zbog upućivanja pogrdnih reči arbitru u 15. minutu

Sudija Danijel Ristić po završetku utakmice dodelio je crveni karton Bojanu Petroviću (Nova Pazova) zbog upućivanja pogrdnih reči sudiji

Kalča – Nova Pazova 3:1 (0:0)

Niš – Dvorana: „Čair”. Gledalaca: 150. Sudije: Dejan Stajić (Vranje), Danijel Ristić (Vranje) i Ivan Stanković (Niš). Strelci: 1:0 Ramić u 23, 2:0 Knežević u 24, 2:1 Brkić u 39, 3:1 Ramić u 39. minutu. Žuti kartoni: Miljković (Kalča), Šošo, Živanović, Krkobabić, Tepavčević (Nova Pazova). Crveni kartoni: predstavnik Dudić u 15. i Petrović po završetku utakmice (obojica iz Nove Pazove).

Nagomilavanje prekršaja: Kalča 8 (4-4), Nova Pazova 9 (5-4)

KALČA: ĐORĐEVIĆ, STOJADINOVIĆ, KNEŽEVIĆ, RAMIĆ, SPASIĆ, Nikolić, Miljković, Trojanović.

NOVA PAZOVA: STOJNIĆ, ŽIVIĆ, ŠOŠO, KUKOLJ, BRKIĆ, Denić, Tepavčević, Živanović, Petrović, Pavlović, Pešić, Krkobabić.

Trener RB-a Kosta Marković isključen je u 17. minuta zbog psovanja službenih lica. Po završetku utakmice ušao je na teren i nekoliko puta opsovao sudije i uneo se u lice Dragutinu Božoviću, a potom je ušao u sudijsku svlačionicu sa NN licem (u trenerci gostiju), gde je prvo verbalno, onda i fizički napao sudije. Brzom intervencijom redara udaljeni su iz svlačionice

SAS – RB 4:2 (2:0)

Zrenjanin – Dvorana: „Kristalna”. Gledalaca: 100. Sudije: Dragutin Božović (Kula), Blagoje Mijailović (Vršac) i Marjan Sarka (Vršac). Strelci: 1:0 Damjanović autogol u 2, 2:0 Tomin u 19, 3:0 Novković u 22, 4:0 Aranitović u 30, 4:1 Ilić u 31, 4:2 Krstić u 40. minutu. Žuti kartoni: Novković, Vukoje, Tomin (SAS). Crveni karton: Marković (trener RB-a) u 17. minutu.

Nagomilavanje prekršaja: SAS 8 (6-2), RB 9 (6-3).

SAS: RODIĆ, ARANITOVIĆ, NOVKOVIĆ, N. ŠARENAC, VUKOJE, Lojpur, Milićev, Mandić, M. Šarenac, Tomin, Rašić, Delić.

RB: VIŠIĆ, ĐUKIĆ, PROKIĆ, KRSTIĆ, DAMJANOVIĆ, Tojčić, Ilić, Ranisavljević, Božić, Petrović, Ljubojević, M. Živanović, L. Živanović, Ranković.

Utakmica Radnički 2010 – Konjarnik je kasnila 35 minuta iz opravdanih razloga: u hali je duže od predviđenog trajao prethodni meč

Drugi gol Konjarnika je, kako piše u zapisniku, sporan: domaćin će dostaviti video snimak FSS

Radnički 2010 – Konjarnik 1:8 (1:3)

Niš – Dvorana: OŠ „Mika Antić”. Gledalaca: 100. Sudije: Bojan Spasić (Lazarevac), Dalibor Stanković (Beograd) i Marko Martinović (Lazarevac). Strelci: 1:0 Trojanović u 4, 1:1 Ljujić u 8, 1:2 Pejčić autogol u 13, 1:3 Ljujić u 18, 1:4 Vićić u 21, 1:5 Ratković u 28, 1:6 Vićić u 29, 1:7 Šljukić u 31, 1:8 Šljukić u 35. minutu. Žuti karton: Kokotović (Konjarnik).

Nagomilavanje prekršaja: Radnički 2010 8 (5-3), Konjarnik 5 (4-1).

RADNIČKI 2010: PEJČIĆ, STOJILKOVIĆ, OBRADOVIĆ, STANKOVIĆ, MILENKOVIĆ, Trojanović, Đurđanović, Stanišić, Milanović, Atanasković.

KONJARNIK: DRNDAREVIĆ, MILUTINOVIĆ, ŠLJUKIĆ, VIĆIĆ, LJUJIĆ, Rakić, Milosavljević, Kokotović, Malović, Ratković.

PREOKRET DOMAĆINA: Detalj sa meča Bečej 2003 – Smederevo Foto: B. Pravilović

Bečej 2003 – Smederevo 5:3 (1:2)

Bečej – Dvorana: Đorđe Predin Badža. Gledalaca: 100. Sudije: Nikola Rabrenović, Predrag Lazarević i Đorđe Ninić (svi iz Beograda). Strelci: 0:1 Sabljić u 8, 0:2 Marković u 10, 1:2 Arvaji u 16, 2:2 Golub u 22, 3:2 Golub u 23, 4:2 Korać u 25, 4:3 Brkić u 28, 5:3 Arvaji u 29. minutu. Žuti karton: Paunović (Smederevo).

Nagomilavanje prekršaja: Bečej 2003 4 (2-2), Smederevo 7 (4-3).

BEČEJ 2003: LAZOVIĆ, GOLUB, KORAĆ, BODONJI, STANIĆ, Ilčešin, Arđeljan, Kobiljski, Arvaji, Sekulić, Vadaski.

SMEDEREVO: TEŠANOVIĆ, MARKOVIĆ, FILIPOVIĆ, SABLJIĆ, PAUNOVIĆ, Dobrosavljević, Brkić, Đorđević, Milićević, Pantić.

PRVA FUTSAL LIGA – 14. KOLO

Subota, 7. mart

BEOGRAD: Zemun Samo pravo – Vranje 1:1 (1:1)

(Kalanović 1 – Krstevski 4)

Nedelja, 8. mart

KRAGUJEVAC: Ekonomac – Vinter sport 2:3 (1:1)

(Vasić 11, Radojičić 22 – Maksimović 4, Ramadani 22, J. Đorđević 39)

BEOGRAD: FON – Jastrebac 9:3 (3:1)

(Pešić 8, 23, Pavlović 11, Petrašević 14, 21, Milašinović 27, Aleksić 29, 34, Mihić 40 – Stojković 11, 30, 31)

NIŠ: Kalča – Nova Pazova 3:1 (0:0)

(Ramić 23, 39, Knežević 24 – Brkić 39)

NOVI PAZAR: Novi Pazar – Crvena zvezda 1:1 (0:0)

(P. Jovanović 38 – Stanojević 36)

DRUGA FUTSAL LIGA – 16. KOLO

ZRENJANIN: SAS – RB 4:2 (2:0)

(Damjanović ag 2, Tomin 19, Novković 22, Aranitović 30 – Ilić 31, Krstić 40)

NIŠ: Radnički 2010 – Konjarnik 1:8 (1:3)

(Trojanović 4 – Ljujić 8, 18, Pejčić ag 13, Vićić 21, 29, Ratković 28, Šljukić 31, 35)

BEČEJ: Bečej 2003 – Smederevo 5:3 (1:2)

(Arvaji 16, 29, Golub 22, 23, Korać 25 – Sabljić 8, Marković 10, Brkić 28)

Ponedeljak, 9. mart

BEOGRAD: Banjica – Zufo (18.30)

(Dvorana: „Banjica”, sudije: Petar Radojčić, Aleksandar Jakšić i Branko Galić, delegat: Đorđe Bilić)

SOPOT: Sopot – Metalac Kolorado (20.00)

(Dvorana: OŠ „Jelica Milovanović”, sudije: Nikola Aleksić, Miloš Jocović i Marko Savić, delegat: Robert Petrović)

IVANJICA: Ivanjica – Tisa (20.30)

(Dvorana: OŠ „Kiril Savić”, sudije: Bratislav Jović, Stevan Lazarević i Miloš Grujić, delegat: Milivoje Tomić)

Naslovna: Detalj po završetku derbija Novi Pazar – Crvena zvezda Foto: A. Peković