ДРУГА ЛИГА: Коњарник без најјачих играча чека Ивањицу, Тиси и Бањици игра само победа

Дерби меч 17. кола Друге лиге је, без сумње, дуел лидера – Коњарника и најближег пратиоца – Ивањице, на табели удаљених свега два корака.

Београђани, иако изузетно ослабљени изостанком суспендованог тренера Зорана Жигића  и без шестог играча – верних навијача, имају прву меч лопту: уколико славе пет кола до краја удаљили би се на великих пет бодова и направили огроман корак ка пласману у елиту.

Ивањичане је, с друге стране, уздрмао пораз код куће од Тисе, неочекивано – после снажног отпора Црвеној звезди у Купу Србије.

По одлуци Владе Републике Србије о превенцији ширења коронавируса на утакмицама у дворанама није дозвољено присуство гледалаца

САС је изузетно мотивисан да слави у војвођанском дербију и приближи се Бечејцима на бод; Металац Колорадо је на свом паркету велики фаворит против Смедерева.

Зуфу се предвиђа релативно лак задатак у Бујановцу против Сопота, међутим, Космајци су их јесенас надиграли, овог пролећа, такође, показали да умеју да буду неугодни на страни.

Тиси (после хуманитарног меча са Црвеном звездом) и Бањици игра само победа ако хоће да задржe прикључак водећем трилингу, док РБ-у искључиво „тројка” против већ оптисаног Радничког оставља наду у сламку спаса и опстанак у друголигашкој конкуренцији.

Јесенас, у дуелима истих ривала: Смедерево – Металац Колорадо 6:2, Бањица – Тиса 2:3, Сопот – Зуфо 3:1, Раднички 2010 – РБ 4:5, Ивањица – Коњарник 4:3 и Бечеј 2003 – САС 4:3


ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – 17. КОЛО

Петак, 13. март

ЗРЕЊАНИН: САС – Бечеј 2003 (19.30)

(Дворана: „Кристална”, судије: Небојша Панић, Владан Радуловић и Ђорђе Нинић, делегат: Предраг Бељевић)

Субота, 14. март

ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ: Металац Колорадо – Смедерево (20.00)

(Дворана: „Бреза”, судије: Никола Рабреновић, Предраг Лазаревић и Душан Арсовић, делегат: Слободан Корићанац)

БЕОГРАД: Коњарник – Ивањица (20.45)

(Дворана: „Шумице”, судије: Александар Минић, Оливер Николић и Никола Алексић, делегат: Горан Старчевић)

Недеља, 15. март

БУЈАНОВАЦ: Зуфо – Сопот (20.30)

(Дворана: „Младост”, судије: Братислав Јовић, Иван Станковић и Милош Грујић, делегат: Небојша Динић)

Понедељак, 16. март

НОВИ БЕЧЕЈ: Тиса – Бањица (18.00)

(Дворана: „Јединство”, судије: Петар Радојчић, Милош Јоцовић и Драгутин Божовић, делегат: Борис Правиловић)

ВАЉЕВО: РБ – Раднички 2010 (18.00)

(Дворана: „Ваљево”, судије: Бранко Галић, Марко Савић и Марко Мартиновић, делегат: Славенко Матовић)