DRUGA LIGA: Konjarnik bez najjačih igrača čeka Ivanjicu, Tisi i Banjici igra samo pobeda

Derbi meč 17. kola Druge lige je, bez sumnje, duel lidera – Konjarnika i najbližeg pratioca – Ivanjice, na tabeli udaljenih svega dva koraka.

Beograđani, iako izuzetno oslabljeni izostankom suspendovanog trenera Zorana Žigića  i bez šestog igrača – vernih navijača, imaju prvu meč loptu: ukoliko slave pet kola do kraja udaljili bi se na velikih pet bodova i napravili ogroman korak ka plasmanu u elitu.

Ivanjičane je, s druge strane, uzdrmao poraz kod kuće od Tise, neočekivano – posle snažnog otpora Crvenoj zvezdi u Kupu Srbije.

Po odluci Vlade Republike Srbije o prevenciji širenja koronavirusa na utakmicama u dvoranama nije dozvoljeno prisustvo gledalaca

SAS je izuzetno motivisan da slavi u vojvođanskom derbiju i približi se Bečejcima na bod; Metalac Kolorado je na svom parketu veliki favorit protiv Smedereva.

Zufu se predviđa relativno lak zadatak u Bujanovcu protiv Sopota, međutim, Kosmajci su ih jesenas nadigrali, ovog proleća, takođe, pokazali da umeju da budu neugodni na strani.

Tisi (posle humanitarnog meča sa Crvenom zvezdom) i Banjici igra samo pobeda ako hoće da zadrže priključak vodećem trilingu, dok RB-u isključivo „trojka” protiv već optisanog Radničkog ostavlja nadu u slamku spasa i opstanak u drugoligaškoj konkurenciji.

Jesenas, u duelima istih rivala: Smederevo – Metalac Kolorado 6:2, Banjica – Tisa 2:3, Sopot – Zufo 3:1, Radnički 2010 – RB 4:5, Ivanjica – Konjarnik 4:3 i Bečej 2003 – SAS 4:3


DRUGA FUTSAL LIGA – 17. KOLO

Petak, 13. mart

ZRENJANIN: SAS – Bečej 2003 (19.30)

(Dvorana: „Kristalna”, sudije: Nebojša Panić, Vladan Radulović i Đorđe Ninić, delegat: Predrag Beljević)

Subota, 14. mart

GORNJI MILANOVAC: Metalac Kolorado – Smederevo (20.00)

(Dvorana: „Breza”, sudije: Nikola Rabrenović, Predrag Lazarević i Dušan Arsović, delegat: Slobodan Korićanac)

BEOGRAD: Konjarnik – Ivanjica (20.45)

(Dvorana: „Šumice”, sudije: Aleksandar Minić, Oliver Nikolić i Nikola Aleksić, delegat: Goran Starčević)

Nedelja, 15. mart

BUJANOVAC: Zufo – Sopot (20.30)

(Dvorana: „Mladost”, sudije: Bratislav Jović, Ivan Stanković i Miloš Grujić, delegat: Nebojša Dinić)

Ponedeljak, 16. mart

NOVI BEČEJ: Tisa – Banjica (18.00)

(Dvorana: „Jedinstvo”, sudije: Petar Radojčić, Miloš Jocović i Dragutin Božović, delegat: Boris Pravilović)

VALJEVO: RB – Radnički 2010 (18.00)

(Dvorana: „Valjevo”, sudije: Branko Galić, Marko Savić i Marko Martinović, delegat: Slavenko Matović)