БЕЗ РЕВАНША СЛОВЕНЦИМА: Лазаревић ублажио пораз

Репрезентација Србије претпрела је вечерас нови пораз од Словеније у Лашком – 1:5.

Орлови, поред велике жеље, нису успели да се реванширају домаћинима за неуспех у суботу – 0:4.

Једини гол за селекцију Горана Иванчића постигао је Јован Лазаревић у 37. минуту. Исти играч у финишу првог полувремена није искористио казнени ударац са 10 метара (Ловренчич сјајно одбранио), да јесте – сусрет би, можда, добио другачији ток.

Најлепши погодак за домаћина дело је искусног Алена Фетића, из слободног ударца.

Србија је први и други гол примила у размаку од 33 секунде

КАПИТЕНИ: Игор Осредкар и Стефан Ракић са судијама Фото: ФСС

Сло­ве­ни­ја – Ср­би­ја 5:1 (2:0)

Ла­шко – Дво­ра­на: „Три ли­ли­је”. Играно без присуства гле­да­ла­ца. Су­ди­је: Де­јан Ве­се­лич (Сло­ве­ни­ја), Ни­ко­ла Ра­бре­но­вић (Ср­би­ја) и Се­ба­сти­јан Ди­мец (Сло­ве­ни­ја).

Стрел­ци: 1:0 Чу­јец у 7, 2:0 Фе­тић у 7, 3:0 Осред­кар у 22, 4:0 Зајц у 26, 5:0 Чех у 34, 5:1 Ла­за­ре­вић у 37. ми­ну­ту. Жу­ти кар­тон: Нинослав Алек­сић (Ср­би­ја).

СЛО­ВЕ­НИ­ЈА: БРА­ТИЋ, ТУ­ШАР, ХО­ЗИ­АН, КО­РЕН, ЧУ­ЈЕЦ, Би­зјак, Осред­кар, Бу­ко­вец, Фе­тић, Ду­шчак, Чех, Фи­дер­шек, Зајц, Ло­врен­чић. Се­лек­тор: То­ми­слав Хор­ват.

СР­БИ­ЈА: РАД­МА­НО­ВИЋ, НИНОСЛАВ АЛЕК­СИЋ, ПЕ­ШИЋ, РА­КИЋ, ПО­ПО­ВИЋ, Ра­мић, То­мић, Ра­до­ва­но­вић, Ла­за­ре­вић, Пе­тров, Ми­ло­са­вље­вић, Стој­ко­вић, Ве­сић, Стефан Алек­сић, Ву­лић. Се­лек­тор: Го­ран Иван­чић.

Порази од Словенију представљају опомену пред бараж са Финском за Светско првенство у Литванији 2021. (6. и 10. новембра у Нишу и Ванти)

ПРИЈАТЕЉИ: Игор Гачић и Стане Кокаљ, тим менаџери Србије и Словеније Фото: ФСС

Насловна: Фидершек и Ракић Фото: Фудбалски савез Словеније