Барселона!

Ко је најбољи у Европи?

Барселона!

Каталонци су у финалу Лиге шампиона победили Мурсију 2:1 и по трећи пут у историји (уз 2012. и 2014) постали шампиони Старог континента за сезону 2019/20!

Изабраници Андреуа Плазе, уз неоспоран квалитет, искористили су чињеницу да се фајнал-фор играо у њиховој Блауграни – пригрлили су пехар у шпанском финалу брзим головима Дјега и Аикарда.

ГООООЛ: Аикардо слави што је погодио за 2:0 Фото: УЕФА

Мурсија се вратила у живот поготком Леа Сантане почетком другог полувремена, али…

Нови првак Европе је Барселона!

ФИНАЛЕ

Барселона – Мурсија 2:1 (2:0)

Барселона – Дворана: Блауграна. Играно без присуства гледалаца. Судије: Саша Томић (Хрватска), Никола Јелић (Хрватска) и Андреј Черни (Чешка). Стрелци: 1:0 Дјего у 4, 2:0 Аикардо у 9, 2:1 Лео Сантана у 25. минуту. Жути картони: Ферао (Барселона), Лео Сантана, Парадински, Наваро (Мурсија).

БАРСЕЛОНА: ПЛАНА, АИКАРДО, ДЈЕГО, ФЕРАО, МАРСЕНИО, Феиксас, Родригез, Шираиши, Адолфо, Лозано, Ескердиња, Хоселито, Повил, Ксимбиња. Тренер: Андреу Плаза.

МУРСИЈА: ЕСПИНДОЛА, ЛЕО САНТАНА, МАРСЕЛ, ПАРАДИНСКИ, МАТЕУС, Толра, Алберто Гарсија, Гил, Рафа, Пол, Мигелин, Фернан, Чоло Салас, Наваро. Тренер: Дијего Ђустоци.

У борби за треће место, или, ако вам је више воља – руском двобоју, победник је решен тек после извођења пенала. Бронза је припала концентрисанијим играчима КПРФ-а, осокољеним изједначујућим голом Асадова осам секунди пре последњег звука сирене и истека 40. минута.

БОЉИ У РУСКОМ ДВОБОЈУ: КПРФ слави бронзу Фото: УЕФА

Код победника пенал није искористио једино Саиоти, док су код Тјумена непрецизни били Милованов, Вилијан Лоренко и Бруно Тафи.

МЕЧ ЗА 3. МЕСТО

КПРФ – Тјумен 2:2 (0:1) – пеналима 3:1

Барселона – Дворана: Блауграна. Играно без присуства гледалаца. Судије: Едуардо Фернандеш Коељо (Португал), Борислав Колев (Бугарска) и Анђело Галанте (Италија). Стрелци: 0:1 Бруно Тафи у 18, 1:1 Нијазов у 35, 1:2 Милованов у 38, 2:2 Асадов у 40. минуту. Стрелци из пенала: Нандо, Ромуло и Лин за КПРФ, а Абрамович за Тјумен. Жути картони: Лин, Нандо (КПРФ).

КПРФ: ЦАЈДЕР, РАУЛ ГОМЕЗ, ЛИН, БУРКОВ, НАНДО, Ромуло, Разуванов, Багиров, Асадов, Нијазов, Фукин, Кручинин, Саиоти, Беспали. Тренер: Бесик Зоидзе.

ТЈУМЕН: ГУГИЕЛ, КАРПЈУК, МИЛОВАНОВ, БРУНО ТАФИ, АБРАМОВИЧ, Болиња, Крикун, Н. Емељанов, Вилијан Лоренко, Герејканов, М. Емељанов. Тренер: Николај Иванов (Тјумен).

Насловна: Барселона, шампион Европе за 2019/20. Фото: УЕФА