LIGA ŠAMPIONA: Rajić sa Salinesom razbio Saviolu!

U preliminarnom kolu Lige šampiona Crvena zvezda je završila takmičenje porazom u Francuskoj od ACCS, predvođenim najvećim čarobnjakom današnjice Rikardinjom, međutim, obraz Srbije osvetlao je trener Predrag Rajić, sa tuzlanskim Salinesom kao gost eliminisao je Enkamp iz Andore, sa prvom zvezdom – Havijerom Saviolom, dugogodišnjim reprezentativcem Argentine, nekada u dresovima Barselone i Real Madrida (veliki fudbal)!

Najveće iznenađenje priredio je grčki AEK, na penale je izbacio Araz iz Azerbejdžana, trećeplasiranog u Evropi 2010. i 2014.

U šesnaestinu finala plasiralo se pet debitanata u Ligi šampiona: Olmisum (Hrvatska), Salines (Bosna i Hercegovina), Priština futsal (tzv. Kosovo), Junajted Galaci (Rumunija) i ACCS (Francuska).

Najubedljiviju pobedu ostvario je ukrajinski Kerson protiv Rosario futsala iz Severne Irske – čak 28:1, dvocifreni su bili i belgijski Šarlroa protiv Linksa iz Luksemburga – 13:1, holandski Hovokubo u Norveškoj protiv Utleire – 11:0 i Rajićev Salines (za koji igraju Milanović, Matijević, Kocić i Rajčević) u Andori protiv Enkampa – 10:3 (dva gola za domaćina postigao Saviola).

KALENDAR: Šesnaestina finala 12-17. januar (žreb 9. decembra); osmina finala 16-21. februar, finala (četvrtfinale, polufinale, finale) april/maj


PRELIMINARNO KOLO LIGE ŠAMPIONA

Utorak, 24. novembar

Vitis (Litvanija) – Hamarbi (Švedska) 3:1

Sreda, 25. novembar

Gentofte (Danska) – Leo (Jermenija) – otkazano (UEFA će da donese odluku)

Rekord Bjelsko-Bjala (Poljska) – Svonsi univerzitet (Vels) 6:0

ACCS (Francuska) – Crvena zvezda (Srbija) 7:3

Priština (tzv. Kosovo) – Tirana (Albanija) 3:0

Četvrtak, 26. novembar

Omonija (Kipar) – Fiorentino (San Marino) 6:0

Futsal Minerva (Švajcarska) – PIF Saltires (Škotska) – otkazano (UEFA će da donese odluku)

Petak, 27. novembar

Šarlroa (Belgija) – Links (Gibraltar) 13:1

Subota, 28. novembar

Petrov (Letonija) – Lučenec (Slovačka) 3:4 (posle produžetaka)

Kerson (Ukrajina) – Rosario futsal (Severna Irska) 28:1

AEK (Grčka) – Araz (Azerbejdžan) 3:3 – penalima 4:3

Viten Orša (Belorusija) – Černo more (Bugarska) 7:0

Olstars (Austrija) – Luksol St. Endrju (Malta) 2:6

Utleira (Norveška) – Hovokubo (Holandija) 0:11

Tbilisi Stejt univerzitet (Gruzija) – Beretiujfalu (Mađarska) 3:4

Hohenštejn-Ernstal (Nemačka) – Pijalepaša (Turska) 6:2

Enkamp (Andora) – Salines (Bosna i Hercegovina) 3:10

Titograd (Crna Gora) – Pezaro (Italija) 0:6

Hrudim (Češka) – Aka (Finska) 2:1

Olmisum (Hrvatska) – SMS Vimsi (Estonija) 9:1

Nedelja, 29. novembar

Junajted Galaci (Rumunija) – Dolfins Ašdod (Izrael) 1:0

Diferdanž (Luksemburg) – London Helvecija (Engleska) 6:0

Škupi (Makedonija) – Blu medžik Dablin (Republika Irska) 3:0


OD RANIJE U ŠESNAESTINI FINALA: Barselona, Inter (Španija), Sporting, Benfika (Portugal), Kairat, Aktobe (Kazahstan), KPRF, TTG Ugra (Rusija), Dobovec (Slovenija)


Naslovna: Havijer Saviola (Enkamp) Foto: Fejsbuk