ОМЛАДИНСКА ЛИГА ФСВ: Летећи Холанђани победили Форум

У првој утакмици финала Омладинске лиге ФС Војводине, врбашки састав Летећег Холанђанина је савладао на свом паркету вршњаке Форума из Вршца, док ће реванш бити одигран у Миленијуму недељу 28.фебруара.

ЛЕТЕЋИ ХОЛАНЂАНИН Врбас  – ФОРУМ Вршац   9:7 (5:4)

Велики улог због значаја и важности финала Омладинске лиге Војводине нису умањиле квалитет футсала. Два најквалитетнија омладинска футсал састава у Војводини у протекле две сезоне су доминантно изборили учешће за финалну серију.

Форум је у две утакмице био бољи од Кикинде док су Летећи Холанђани такође оба пута савладали вршњаке Хајдука из Куле. Чак седамнаест омладинских селекција са територије ФС Војводине се такмичило у Омладинској футсал лиги.

Тренери Игор Мирицки и Ненад Варађан су одлично припремили играче за финалну утакмицу. Домаћи играчи у плавим дресовима Летећи Холанђани боље отворили меч и повели са 3:0 преко Копривице Слободана, и Ераковић Митра већ после непуних шест минута. Брзо се  Форум пробудио и смањио на подношљивих 3:2 преко Ђирке Андреја и хитроногог Дариа Корње. Врбашани диктирају темпо и постижу још два гола а стрелци су Копривица Слободан и Мартин Шмит за убедљивих 5:2. Али футсал је опет показао сву лепоту и драматику, врбашани осцилирају и дозвољавају вршчанима да опет смање резултат на 5:4 преко расположеног Дариа Корње, и Игора Влаховића који у 20. минуту постиже гол из казненог ударца са 10. метара услед шестог акумулираног прекршаја.

Други део финала ништа мање није био квалитетан и занимљив. Штета што није било публике у хали ЦФК „Драго Јововић“ због познате ситуације и мерама Владе Србије са коронавирусом. Опет Холанђани у свега два минута постижу два гола, прво Лука Драгнић у 27.минуту погађа мрежу одличног вратара Ђорђевића за 6:4, да би већ искусни Радовић Данило крунисао лепу акцију врбашана голом за 7:4! И онда опет долази до пада концетрације домаћих што играчи тренера Ненада Варађана користе, пре свих расположени Дарио Корња. Прво се опет у стрелце уписује Андреја Ћирка да би Корња донео резултатску неизвесност 7:6! Када се мислило да ће ово бити крај голеаде, ступа на сцену корпулетни Мартин Шмит и са два поготка доноси значајну предност врбашанима – 9:6. И када се очекивао крај тачку на овај сусрет поставља четвороструки стрелац Дарио Корња – 9:7!

КМФ ФОРУМ Вршац /Омладинци/

Врбас, хала ЦФК „Драго Јововић“. Без присуства гледалаца. Судије: Бојан Граовац и Владимир Блажон (оба Рума). Стрелци: 1:0 Копривица 3, 2:0 Копривица 5, 3:0 Ераковић 6, 3:1 Ћирка А. 7, 3:2 Корња 12, 4:2 Шмит М. 15, 5:2 Копривица 16, 5:3 Корња 18, 5:4 Влаховић /КУ 10.метара/ 20, 6:4 Драгнић 27, 7:4 Радовић 28, 7:5 Ћирка А. 30, 7:6 Корња 33, 8:6 Шмит М. 34, 9:6 Шмит М. 35, и 9:7 Корња 40.минут. Жути картони: Мартин Шмит у 38. минуту (Летећи Холанђанин), и Матеја Ћирка у 36. минуту (Форум). Акумулирани прекршаји: Л. Холанђанин 10 (6+4), Форум 9 (4+5).

ЛЕТЕЋИ ХОЛАНЂАНИН 19: Јован ДАНИЛОВИЋ, Андреј ШМИТ, Слободан КОПРИВИЦА, Мартин ШМИТ, Митар ЕРАКОВИЋ, Петар МАРОЈЕВИЋ, Павле ЧОВС, Данило РАДОВИЋ, Стефан РОГАНОВИЋ, Миљан МАРКОВИЋ, Стефан МИЛИЋЕВИЋ и Лука ДРАГНИЋ. Тренер: Игор Мирицки.

ФОРУМ 19: Андреја ЂОРЂЕВИЋ, Дарио КОРЊА, Игор ВЛАХОВИЋ, Кристијан МИОВКО, Матеја ЋИРКА, Огњен ВРТУНИЋ, Ненад БОГДАНОВ, Никола ТОМАШ, Огњен БОБИЋ, Лука ТЕШИЋ, Андреја ЋИРКА и Јован СТЕПАНОВИЋ. Тренер: Ненад Варађан.

Вечерас је на програму реванш утакмица Финала Омладинске футсал лиге ФС Београда КМФ ПАЛЕЖ – КМФ КОЊАРНИК. У првој утакмици је славио Коњарник резултатом 5:4.

(Фото: КМФ Летећи Холанђанин)