ФУТСАЛ ВИКЕНД: Чак шест прволигаша стрепи за статус, Лозница преко Ивањице јури Бечеј

Дерби 17. кола Прве лиге одиграће другопласирани и првопласирани: Врање и ФОН.

Београђани су обезбедили прво место пред плеј-оф, тако да утакмица има већи значај за домаћина, бодовно поравнатог са Новим Пазаром. Већи мотив, међутим, не мора да буде и пресудан…

ПРВА ЛИГА: ФОН 43, Врање, Нови Пазар 32, Винтер спорт (-1) 27, Коњарник 22, Земун Само право 20, Калча, Црвена звезда (-1) 19, Нова Пазова (-1) 9, Економац 8 бодова

Дуели Калче и Црвене звезде, Земуна Само право и Нове Пазове и Економца и Коњарника имају огромну важност, јер одлучују о путницима за доигравање: у борби за титулу и останак у лиги.

Ту табела и претходни резултати не морају да играју битну улогу.

Иначе, чак шест клубова, почевши од Коњарника на петом месту, страхује за статус.

ДРУГА ЛИГА: Бечеј 46, Лозница град 2018 45, Ивањица 39, Јастребац 36, Тиса 28, Лесковац 27, САС 24, Палеж, Форум 21, Бањица 16, Зуфо 13, Металац Колорадо (одузета му три бода) 10

У 20. колу Друге лиге, судећи по табели, лидер Бечеј је фаворит против последњепласираног Металца у Горњем Милановцу, Тиса у Зрењанину против САС-а, Лесковац код куће против Зуфа, Јастребац на свом паркету у мечу са Палежом и Форум у Вршцу против Бањице.

Дерби је, свакако, сусрет другопласиране Лознице град 2018 и трећепласиране Ивањице. Зелено-бели, ако желе да задрже корак и стигну Бечејце, морају да остваре максималан учинак.


ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – 17. КОЛО

Субота, 3. април

БУЈАНОВАЦ: Врање – ФОН (18.00)

(дворана: Врање, судије: Петар Радојчић, Милош Јоцовић и Предраг Вујић, делегат: Мирослав Цимеша)

НИШ: Калча – Црвена звезда (18.30)

(дворана: Чаир, судије: Бојан Милић, Александар Минић и Иван Станковић, делегат: Жељко Сокић)

БЕОГРАД: Земун Само право – Нова Пазова (20.00)

(дворана: Пинки, судије: Марјан Сарка, Благоје Мијаиловић и Марко Савић, делегат: Борис Правиловић)

Недеља, 4. април

КРАГУЈЕВАЦ: Економац – Коњарник (19.00)

(дворана: Језеро, судије: Оливер Николић, Дејан Стајић и Данијел Ристић, делегат: Миливоје Томић)

Утакмица Винтер спорт – Нови Пазар је одложена.


ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – 20. КОЛО

Петак, 2. април

ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ: Металац Колорадо – Бечеј (18.00)

(дворана: Бреза, судије: Никола Алексић, Ђорђе Нинић и Бранко Галић, делегат: Славенко Матовић)

Недеља, 4. април

ЛЕСКОВАЦ: Лесковац – Зуфо (18.00)

(дворана: Дубочица, судије: Милош Грујић, Игор Младеновић и Александар Ранђеловић, делегат: Саша Стефановић)

ЛОЗНИЦА: Лозница град 2018 – Ивањица (21.00)

(дворана: Лагатор, судије: Небојша Панић, Владан Радуловић и Стефан Батиница, делегат: Сеад Чочић)

Понедељак, 5. април

БЛАЦЕ: Јастребац – Палеж (19.00)

(дворана: Чика Душко Јовановић, судије: Бојан Граовац, Немања Радић и Марко Мајсторовић, делегат: Дејан Продановић)

Среда, 7. април

ВРШАЦ: Форум – Бањица (20.00)

(дворана: Миленијум, судије: Александар Јакшић, Бојан Буројевић и Страхиња Радовић, делегат: Слободан Корићанац)

Среда, 14. април

ЗРЕЊАНИН: САС – Тиса (20.00)

(дворана: Кристална, судије: Братислав Јовић, Стеван Лазаревић и Иван Биорац, делегат: Милован Чичић)