Смена на врху: Еуро мотусу бод, Економац коло води

Вечерас су одигране четири утакмице 12. кола Прве футсал лиге Србије. Дошло је до смене на врху табеле: Еуро мотус је ремизирао у дербију са ФОН-ом, Економац је славио у Врбасу и сада – коло води!

У „Шумицама“, у дербију кола – спектакуларна голеада! Хиљаду љубитеља футсала уживало је у чак 14 голова и умало прусуствовало великом преокрету. ФОН је у 29. минуту водио 6:3, Еуро мотус је „обрнуо“ на 7:6, „студенти“ су заиграли са голманом – играчем и изједначили у последњем минуту. Утакмица за памћење и права позивница гледаоцима да и даље пуне дворане током пролећне полусезоне.

Економац се вратио на врх табеле после четири месеца, пошто је од петог кола до овог викенда први био Еуро мотус

Ни у Врбасу није могло без драме. Економац је захваљујући феноменалном Денису Рамићу, стрелцу сва четири поготка, славио победу, за лидерску позицију на табели, с бодом више од јесењег првака, a домаћин је вратио неизвесност са два гола у завршници.

У Новом Пазару сијасет узбуђења у последњем минуту: гости су за само десет секунди преокренули резултат, домаћин је до бода стигао голом у буквално последњој секунди.

Хичкок као да је режирао и меч у Зрењанину, Давид Маринковић је непосредно пре звука сирене, својим другим голом, срушио наде Јастрепца да може до бода.

РЕЗУЛТАТИ И СТРЕЛЦИ 12. КОЛА ПРВЕ ФУТСАЛ ЛИГЕ

Петак, 17. фебруар:

Смедерево: Смедерево – Калча Меморис 5:2 (2:1)

(Првуловић 7, 38, Стојиљковић 19, Павловић 22, Д. Ђорђевић 34 – М. Ђорђевић 20, Илић 23)

Субота, 18. фебруар:

Београд: ФОН – Еуро Мотус 7:7 (2:2)

(Станковић 5, 21, Петров 11, 22, Пешић 26, 40, Манић 29 – Филиповић 6, Копања 7, 30, Рокнић 26, Лазаревић 29, 34, Живић 32)

Врбас: Летећи Холанђанин – Економац 2:4 (0:3)

(Раичевић 37, Арваи 39 – Рамић 3, 4, 15, 40)

Нови Пазар: Нови Пазар – Металац Колорадо 2:2 (1:0)

(Цветановић 1, Садовић 40 – Средојевић 40, Миланковић 40)

Зрењанин: Коперникус САС – Јастребац 4:3 (1:1)

(Кулић 4, Блажић 28, Маринковић 34, 40 – Марковић 6, Савовић 26, 33)

Среда, 22. фебруар:

Сремска Митровица: (19.30) Деус Ролопласт Мошић – Нова Пазова

Делегат: Дејан Продановић. Први судија: Драган Радисавчевић. Други судија: Бојан Буројевић. Трећи судија: Бранислав Пантовић.