Smena na vrhu: Euro motusu bod, Ekonomac kolo vodi

Večeras su odigrane četiri utakmice 12. kola Prve futsal lige Srbije. Došlo je do smene na vrhu tabele: Euro motus je remizirao u derbiju sa FON-om, Ekonomac je slavio u Vrbasu i sada – kolo vodi!

U „Šumicama“, u derbiju kola – spektakularna goleada! Hiljadu ljubitelja futsala uživalo je u čak 14 golova i umalo prusustvovalo velikom preokretu. FON je u 29. minutu vodio 6:3, Euro motus je „obrnuo“ na 7:6, „studenti“ su zaigrali sa golmanom – igračem i izjednačili u poslednjem minutu. Utakmica za pamćenje i prava pozivnica gledaocima da i dalje pune dvorane tokom prolećne polusezone.

Ekonomac se vratio na vrh tabele posle četiri meseca, pošto je od petog kola do ovog vikenda prvi bio Euro motus

Ni u Vrbasu nije moglo bez drame. Ekonomac je zahvaljujući fenomenalnom Denisu Ramiću, strelcu sva četiri pogotka, slavio pobedu, za lidersku poziciju na tabeli, s bodom više od jesenjeg prvaka, a domaćin je vratio neizvesnost sa dva gola u završnici.

U Novom Pazaru sijaset uzbuđenja u poslednjem minutu: gosti su za samo deset sekundi preokrenuli rezultat, domaćin je do boda stigao golom u bukvalno poslednjoj sekundi.

Hičkok kao da je režirao i meč u Zrenjaninu, David Marinković je neposredno pre zvuka sirene, svojim drugim golom, srušio nade Jastrepca da može do boda.

REZULTATI I STRELCI 12. KOLA PRVE FUTSAL LIGE

Petak, 17. februar:

Smederevo: Smederevo – Kalča Memoris 5:2 (2:1)

(Prvulović 7, 38, Stojiljković 19, Pavlović 22, D. Đorđević 34 – M. Đorđević 20, Ilić 23)

Subota, 18. februar:

Beograd: FON – Euro Motus 7:7 (2:2)

(Stanković 5, 21, Petrov 11, 22, Pešić 26, 40, Manić 29 – Filipović 6, Kopanja 7, 30, Roknić 26, Lazarević 29, 34, Živić 32)

Vrbas: Leteći Holanđanin – Ekonomac 2:4 (0:3)

(Raičević 37, Arvai 39 – Ramić 3, 4, 15, 40)

Novi Pazar: Novi Pazar – Metalac Kolorado 2:2 (1:0)

(Cvetanović 1, Sadović 40 – Sredojević 40, Milanković 40)

Zrenjanin: Kopernikus SAS – Jastrebac 4:3 (1:1)

(Kulić 4, Blažić 28, Marinković 34, 40 – Marković 6, Savović 26, 33)

Sreda, 22. februar:

Sremska Mitrovica: (19.30) Deus Roloplast Mošić – Nova Pazova

Delegat: Dejan Prodanović. Prvi sudija: Dragan Radisavčević. Drugi sudija: Bojan Burojević. Treći sudija: Branislav Pantović.