Заустављен Економац, Еуро мотус поново на врху

Изненађење у Сремској Митровици и победе београдских клубова у оквиру суботњег програма 14. кола Прве футсал лиге.

Актуелни шампион Србије је заустављен у Сремској Митровици, у утакмици у којој су међу најзапаженијим актерима били голмани оба тима, Ален Ђокић и Алекса Антонић. Економац је повео голом на почетку другог полувремена, Деус је преокренуо резултат, а у завршници сусрета су Крагујевчани заиграли са голманом-играчем и стигли до изједначења преко Срђана Иванковића – 2:2.

Кикс јединог ривала у трци за шампионску круну искористио је Еуро мотус и вратио се на чело табеле. Јесењи првак је имао проблема у првом полувремену са Новим Пазаром, који покушава да се домогне „луке спаса“ и опстане у Првој футсал лиги, али је све било готово после трећег гола гостију, који је дао Милан Живић у 21. минуту. Већ тада је постављен коначан резултат – 3:1.

У Врбасу потоп домаћина. Летећи Холанђанин, без перјаница тима Марка Новаковића и Дражена Арвајија, доживео је убедљив пораз од ФОН-а – 0:8, а најефикаснији са по два поготка су били Стефан Кокотовић и Никола Арсић. И док су Врбашани све ближи јединственој Другој футсал лиги следеће сезоне, Београђани потврђују озбиљну кандидатуру за треће место, одмах иза неприкосновених Еуро мотуса и Економца.