Сигурни Београђани, Врбашанима бодови у дербију зачеља

Стопостотан учинак домаћина у данашњим утакмицама 15. кола Прве футсал лиге. Бодове су освојили Еуро мотус, ФОН и Летећи Холанђанин.

Фудбалери Деуса су допутовали у Београд осокољени ремијем против актуелног шампиона Економца (2:2) у Сремској Митровици прошлог викенда, али им је било каква нада да могу да направе још једно чудо брзо угашена на Бањици. Актуелни лидер шампионата Србије, попут Крагујевчана дан раније, брзо је стигао до убедљиве предности.

У уводним минутима су се ређали голови Копање, Рокнића, Филиповића и Милосавца за сигурних 4:0, па је већ тада постало јасно да ће Еуро мотус и после овог кола остати на челу табеле. У истом ритму је домаћин наставио и у другом полувремену, а гости, иако су имали прилике, нису стигли ни до почасног поготка – 8:0.

Раније данас, такође у Београду, у дворани у Раковици, још један београдски прволигаш је био убедљив – 8:1. ФОН је тако наставио трку за трећу позицију, док ће Нови Пазар бодове спаса морати да потражи у наредним колима.

У последњу утакмицу дана, дерби зачеља у Врбасу, обе екипе су ушле са императивом победе, због грчевите борбе за опстанак у Првој футсал лиги. Коперникус САС је два пута имао гол предности, али је Летећи Холанђанин са два брза гола после одмора, Лазетића и Ачанског, преокренуо резултат и већ до половине другог полувремена стигао до убедљивих 6:2. До краја утакмице се Бодоњи, трећим голом, изборио за наслов најефикаснијег појединца, док су гости преко Делића успели да ублаже пораз – 7:4.

Последња утакмица 15. кола Прве футсал лиге биће одиграна у Новој Пазови сутра од 19 часова, а у госте истоименом прволигашу стиже Калча Меморис.