Нови Пазар преокретом до победе

У дербију зачеља Нови Пазар је после преокрета славио против Летећег Холанђанина – 5:3!

Иако су гости из срца Бачке у Санџак дошли ослабљени, али без беле заставе, што су и показали почетним вођством на крају полувремена, ипак нису моги да издрже до краја меча у високом ритму. Летећи Холађанин је водио и 2:0 почетком другог дела игре, али су домаћи за непуних пет минута постигли четири гола и у потпуности преокренули ситуацију на терену хале Пендик. КМФ Нови Пазар се пробудио головима Елведина Садовића (2), Милана Мутавџића (2) и Елдина Реџовића и освојио три злата вредна бода. Стрелци за Врбашане били су Давор Самарџић и Борис Бодоњи (2). Пулени Енеса Делића могу мало да одахну, али тек им предстоји борба за опстанак. Исто важи за Врбашане, мораће под великим притиском да победе на све три утакмице код куће и да траже бар један тријумф на страни…

У Кристалној дворани у Зрењанину поново је виђена занимљива и ефикасна утакмица. Гости из Нове Пазове су однели кући три важна бода, с којима су се удаљили из опасне зоне, док је чета Симе Батинице већ дубоко закорачила ка друголигашком каравану. Стрелци за Коперникус САС су били – Стефан Живанов и Јован Блажић, а за Нову Пазову Милун Божић и Бранислав Милосављевић (по два), Бошко Кукољ и Милош Денић.

(фото: Ненад Јоњев – Зрењанин)