Економац наплатио још један дуг, сигуран и Еуро мотус!

Иста мета – исто одстојање и после 17. кола Прве футсал лиге, када је реч о шампионској трци. Еуро мотус и Економац су данас оправдали улоге фаворита и уписали бодове, што су у претходна два дана учинили и Металац Колорадо, ФОН и Деус Ролопласт Мошић.

После победе над Јастрепцем (9:5 у Блацу, јесенас је било 3:3 у Крагујевцу) и елиминације Еуро мотуса у четвртфиналу Купа Србије, чиме су се реванширали тој екипи за пораз у завршном дуелу за трофеј прошле сезоне, фудбалери Економца су наплатили и трећи дуг у недељу дана. Калча Меморис је јесенас „откинуо“ Крагујевчанима два бода у „Чаиру“ (2:2), а чинило се после првих 20 минута да би слично могло да се догоди и у „Језеру“.

Прво полувреме су обележили Ристићи. Прво је Владимир из Калче затресао мрежу већ после 65 секунди, а изједначење је донео Дарко Ристић из Економца 167 секунди пре одласка на одмор. Између тога, ређале су се прилике, углавном пред голом гостију, који су више пута из контранапада могли да увећају предност. Иначе, у редовима Крагујевчана је прво између статива стајао Немања Момчиловић, али је због његове повреде на терен морао искусни Зоран Ракићевић, тренер голмана актуелног шампиона Србије, који се више пута ове сезоне налазио у протоколу међу играчима управо због проблема са повредама чувара мреже.

У другом полувремену – доминација домаћина. Све је почело у 23. минуту. Прво је Ваљенко пратио извођење аута Николе В. Станковића и пресекао додавање, скренуо лопту у мрежу, а пола минута касније погодак је уписао и Матијевић. Уследила је голеада до коначних 11:2. Тако је Економац наставио потеру за Еуро мотусом, док је Калча Меморис посустао у трци за треће место са ФОН-ом, са којим ће се састати у 19. колу, а после дуела у Нишу са лидером шампионата Србије.

Јастребац, који се налази на средини табеле, али и даље брине око опстанка у Првој футсал лиги, био је лак залогај за Еуро мотус у дворани на Бањици. Домаћин је начео противника са два брза гола, Станојевића и Милосавца, у првом полувремену. Погодио је и Копања до одласка на одмор, а потом Лазаревић три пута, Рокнић два пута и Поповић у наставку сусрета за коначних 9:0.

У последњој утакмици 17. кола Прве футсал лиге, у понедељак од 17 часова у Новом Пазару, састају се истоимена екипа и Коперникус САС.

РЕЗУЛТАТИ, СТРЕЛЦИ И ПАРОВИ 17. КОЛА ПРВЕ ФУТСАЛ ЛИГЕ

Петак, 24. март
Горњи Милановац: Металац Колорадо – Нова Пазова 7:2 (3:0)
(Ракић 2, Пајић 8, Средојевић 16, А. Николић 22, 32, Миланковић 28, Д. Николић 36 – Рамадани 30, Денић 34)

Субота, 25. март
Београд: ФОН – Смедерево 3:2 (0:1)
(Ма­нић 30, Цвет­ко­вић 32, Пе­шић 38 – Сто­иљ­ко­вић 11, Пр­ву­ло­вић 40)
Врбас: Летeћи Холанђанин – Деус Ролoпласт Мошић 1:9 (0:2)
(Бодоњи 34 – А. Живановић 14, 28, 33, Симић 17, 23, 27, Крстић 23, 24, Сладојевић 30)

Недеља, 26. март
Београд: Еуро мотус – Јастребац 9:0 (3:0)
(Станојевић 5, Милосавац 6, Копања 9, Лазаревић 21, 28, 36, Рокнић 22, 37, Поповић 31)
Крагујевац: Економац – Калча Меморис 11:2 (1:1)
(Ристић 18, 33, Ваљенко 23, 37, Матијевић 23, 28, Борисов 26, 27, Иванковић 29, Јовановић 32, 34 – Ристић 2, Матејев 35)

Понедељак, 27. март
Нови Пазар (дворана Пендик): Нови Пазар – Коперникус САС (17.00)
(делегат Дејан Продановић, први судија Ђорђе Петровић, други судија Бојан Буројевић, трећи судија Бојан Богдановић)