Beograd dobio novog prvoligaša: Samo pravo u eliti!

Šampion Druge futsal lige – Beograd je Samo pravo, pošto je savladao Ekonomist u derbiju 15. kola – 2:1 (0:0). Sa tri boda iz ove utakmice, pobegao je poslednjem rivalu, ujedno i prvom pratiocu, na nedostižnih deset tri kola pre kraja takmičenja.

Ekonomist je prvi došao do prednosti, koja mu je vratila nadu da bi mogao u nastavku sezone i da prestigne rivala na tabeli. Međutim, Samo pravo je izjednačio iz penala sa šest metara i potom stigao do pobedničkog gola pola minuta pre kraja utakmice.

Posle tog pogotka, igrači Ekonomista su pružili ruku rivalu i preusmerili misli ka tome da osiguraju mesto u Drugoj futsal ligi sledeće sezone. U novoformiranom, jedinstvenom drugoligaškom takmičenju na nivou Srbije, umesto dosadašnjih regionalnih, igraće drugoplasirana i trećeplasirana ekipa iz Druge futsal lige – Beograd ove sezone.

RASPORED DO KRAJA TAKMIČENJA I TABELA DRUGE FUTSAL LIGE – BEOGRAD

14. kolo: Utakmica Obilić – Banjica je odložena.
16. kolo (31. mart – 3. april):
Gročanski – Samo pravo, Srpska BGD – Hendi junajted, Obilić – Intelektualac, Ekonomist – Banjica. Slobodan je Sopot.
17. kolo (7. april – 10. april): Intelektualac – Srpska BGD, Banjica – Gročanski, Samo pravo – Sopot, Hendi junajted – Ekonomist. Slobodan je Obilić.
18. kolo (14. april – 17. april): Sopot – Banjica, Ekonomist – Intelektualac, Srpska BGD – Obilić, Gročanski – Hendi junajted. Slobodan je Samo pravo.

Tabela: 1. Samo pravo 36 bodova (14 utakmica), 2. Ekonomist 26 (13), 3. Sopot 25 (14), 4. Srpska BGD 23 (13), 5. Hendi junajted 22 (13), 6. Obilić 17 (13), 7. Intelektualac 12 (13), 8. Banjica 6 (12), 9. Gročanski 3 (13).