Економац поново на врху, ФОН се гостио у Блацу

Победе фаворита у суботњим утакмицама 18. кола Прве футсал лиге, после којих се Економац вратио на чело табеле, бар на одређено време, имајући у виду то да је утакмица Калче Меморис и Еуро мотуса одложена за 19. април. Претходно, у петак, славили су Нови Пазар и Смедерево, док су по бод освојили Коперникус САС и Металац Колорадо.

Крагујевчани су лако сломили отпор Нове Пазове. Додуше, проблема је било у првом полувремену, у којем је виђен један гол – Борисова у 4. минуту, а домаћин је у више наврата могао до изједначења. У другом делу је било какву неизвесност спречио Иванковић са два поготка, победу су потврдили Стојковић и Ристић, а почасни гол за домаћина је дао Кусовац 66 секунди пре последњег судијског звиждука, за коначних 5:1.

ФОН није стао ни у Блацу. Овај београдски прволигаш игра готово без грешке у пролећној полусезони, пошто је, после ремија са Еуро мотусом, уписао шест победа заредом! Последња у низу, вредна нових бодова који их приближавају зацртаном циљу у шампионату Србије – освајању трећег места, остварена је против Јастрепца. Домаћину су бодови били неопходни како се не би први пут ове сезоне нашао испод црте, на месту које води у Другу футсал лигу. Ипак, то се догодило и екипу из Блаца очекује тешка борба за опстанак у последња четири кола, после паузе због обавеза репрезентације Србије.

Утакмица је одлучена у неизвесној завршници, иако се чинило да ће гости лакше до победе после високог вођства – 3:0 у првом полувремену. Београђани су стигли до петог гола (5:3) са играчем више, после искључења Драгише Тројановића, због прекршаја који је начинио као голман-играч да би спречио погодак ривала, а потом су дали још један, када је већ све било готово, за коначних 6:3.