ОРЛОВИ У ПОЉСКОЈ: Вежите се, сутра полећемо!

Седам директних места и осам утешних – за бараж: сања 28 репрезентација, намерних да се од 8. до 11. априла кроз главну рунду квалификација докопа циља – Европског првенства у Словенији 2018!

Слављенички шампањац, у уторак увече, моћи ће да отвори седам победника група, док ће другопласирани и најбољи трећепласирани тим, са извађеном визом за доигравање, да кажу: „добро је, могло је и горе”.

Љубитељи магичне игре на петопарцу, вежите се, сутра полећемо!

У нашем фокусу: Група Е, у Пољској, са Орловима као главним прогатонистима буктиње жеље сједињене од Пирота до Суботице – шесто учешће на континенталној смотри.

– Драго ми је што је мој Елблаг поново постао центар футсала. Желим свим учесницима успех, наравно – држим „фиге” мојој Пољској – изјавио је Витолд Вроблевски, градоначелник места на Балтичком мору, отворивши конференцију на којој су имали шта да кажу и представници Шпаније, Србије и домаћина (Молдавци стигли тек у поподневним часовима).

Селектор Србије Горан Иванчић, у друштву тим-менаџера Игора Гачића, био је изложен севању блицева заједно са Лауренцијем Ганом, директором футсал селекције Шпаније и Андржејом Биангом, селектором Пољске. Јавност, на жалост, није чула и „живу” реч селектора Црвене фурије Хозеа Венансија Лопеза и Владимира Вусатија, предводника Молдавије.

Организатор је одредио и цене улазница: за утакмице с почетком у 15 часова потребно је издвојити један (иза голова), 10 (по средини) или 100 злота (ВИП ложа), док је место у хали за мечеве у 20 сати знатно скупље: 15 (иза голова), 25 (по средини) и 200 злота (ВИП ложа).

Једини тренинг у Елблагу Орлови ће да имају вечерас у 20 сати.

Футсал Србија вам представља комплетан распоред главне рунде квалификација, са акцентом на репрезентацију Србије и групу у којој се такмичи.

ГРУПА Е (Елблаг, Пољска)

Учесници: Молдавија, Пољска, Србија, Шпанија

Прво коло – 8. април: Шпанија – Молдавија (15), Пољска – Србија (20)

Друго коло – 9. април: Србија – Шпанија (15), Пољска – Молдавија (20)

Треће коло – 11. април: Молдавија – Србија (15), Шпанија – Пољска (20)

ШПАНИЈА 

Репрезентација: голмани Хуанхо (Барселона) и Барон (Палма футсал) и играчи Хозе Руиз (Аква Сапоне, Италија), Марк Толра (Барселона), Ортиз (Интер Мовистар), Бебе (Ел Поцо Мурсија), Адолфо (Барселона), Солано (Хаен Параизо Интериор), Дани Салдисе (Мања Гурпеа Хота), Пола (Интер Мовистар), Адри (КПРФ, Русија), Раул Кампос (Ел Поцо Мурсија), Рафа Усин (Мања Гурпеа Хота) и Алекс (Ел Поцо Мурсија).

Селектор: Хозе Венансио Лопез

Успеси: два пута светски првак (2000, 2004), седам пута европски првак (1996, 2001, 2005, 2007, 2010, 2012, 2016)

ФИФА ранкинг: 2

Последњих пет утакмица: Украјина – Шпанија 2:4 (29.1.2017), Украјина – Шпанија 1:1 (28.1.2017), Шпанија – Црна Гора 5:0 (24.1.2017), Мађарска – Шпанија 1:6 (6.12.2016), Мађарска – Шпанија 1:5 (5.12.2016)

Звезде: Лин и Ортиз

Знамо да су Србија, Пољска и Молдавија добре репрезентације и да неће да нам буде лако, али ми смо дошли у Елблаг да изборимо директан пласман на ЕП (Лауренци Гана)

СРБИЈА 

Репрезентација: голмани Миодраг Аксентијевић (Тјумен, Русија) и Немања Момчиловић (Економац) и играчи Марко Перић (Каос, Италија), Марко Пршић, Денис Рамић, Милош Стојковић (Економац), Владимир Милосавац, Јован Лазаревић (Еуро мотус), Андрија Станковић (ФОН), Младен Коцић (Тјумен, Русија), Слободан Рајчевић (Национал, Хрватска), Милош Симић, Стефан Ракић (Информатика, Русија), Драган Томић (Банк ов Бејрут, Либан).

Селектор: Горан Иванчић

Успеси: једно учешће на СП и пет на ЕП (4. место 2016)

ФИФА ранкинг: 16

Последњих пет утакмица: Мађарска – Србија 4:4 (3.4.2017), Италија – Србија 4:3 (31.1.2017), Италија – Србија 3:0 (30.1.2017), Србија – Француска 3:3 (7.12.2016), Србија – Француска 4:1 (6.12.2016)

Звезде: Марко Перић и Младен Коцић

Свесни смо да је Шпанија фаворит и да ће наш меч с Пољском, која је у предности јер игра пред својим навијачима, да одлучи ко ће још да иде даље (Горан Иванчић)

ПОЉСКА 

Репрезентација: голмани Михал Калужа (Рекорд Биелско-Биала) и Михал Видук (Пјаст) и играчи Лукаш Биел, Рафал Франц (Рекорд Биелско-Биала), Кржиштоф Елснер, Марцин Миколајевич (Торун), Роберт Гладчак, Томаш Лутецки, Миколај Заставник (Клирекс Хоржов), Томаш Криежељ, Војчиек Павицки (Универзитет Гдањск), Михал Кубик, Доминик Солецки (Погон 04 Шћећин), Мациеј Мизгајски (Пјаст)

Селектор: Андржеј Бианга

Успеси: једно учешће на СП и једно на ЕП

ФИФА ранкинг: 35

Последњих пет утакмица: Пољска – Белорусија 6:0 (30.3.2017), Пољска – БиХ 3:1 (31.1.2017), Пољска – Словенија 6:6 (29.1.2017), Пољска – Финска 2:3 (28.1.2017), Пољска – Белгија 6:1 (6.12.2016)

Звезде: Франц и Кубик

Срећан сам што се турнир игра у Елблагу, граду у којем живи. Због тога осећам двоструку одговорност. Све ћемо да учинимо да изборимо бараж (Андржеј Бианга)

 МОЛДАВИЈА 

Репрезентација: голмани Олег Китороага (Класик Кишињев) и Николае Њагу (Торун, Пољска) и играчи Константин Бурдужел, Андриан Лашку (Јунајтед Галаци, Румунија), Штефан Казарјук (Балкан), Олег Гожан (Ромстар Интер, Ирска), Олег Хилотиј, Сергеј Мунтјану (Прогрес Кишињев), Андреј Негара, Сергиу Николајчук, Леонид Подљеснов, Александр Цимбалист (Класик Кишињев), Кристијан Обаде, Сергеј Такот (Аутобергамо Дева, Румунија).

Селектор: Владимир Вусатиј

Успеси:

ФИФА ранкинг: 64

Последњих пет утакмица: Молдавија – Летонија 1:3 (3.4.2017), Азербејџан – Молдавија 3:2 (30.3.2017), Азербејџан – Молдавија 6:1 (29.3.2017), Сан Марино – Молдавија 0:6 (29.1.2017), Молдавија – Грчка 4:0 (27.1.2017)

Звезде:

Професионални футсал од играча у нашој репрезентацији играју само они који су у иностранству. Тешко ми је да домаће максимално искористим у тактичким замислима (Владимир Вусатиј)

ГРУПА А (Тбилиси, Грузија)

Учесници: Белорусија, Грузија, Италија, Холандија

Прво коло – 8. април: Италија – Белорусија (13.30), Грузија – Холандија (16)

Друго коло – 9. април: Холандија – Италија (13.30), Грузија – Белорусија (16)

Треће коло – 11. април: Белорусија – Холандија (13.30), Италија – Грузија (16)


ГРУПА Б (Баку, Азербејџан)

Учесници: Албанија, Азербејџан, БиХ, Мађарска

Прво коло – 8. април: Мађарска – Албанија (14), Азербејџан – БиХ (16.30)

Друго коло – 9. април: Бих – Мађарска (14), Азербејџан – Албанија (16.30)

Треће коло – 11. април: Албанија – БиХ (15.30), Мађарска – Азербејџан (18)


ГРУПА Ц (Кијев, Украјина)

Учесници: Белгија, Хрватска, Црна Гора, Украјина

Прво коло – 8. април: Хрватска – Црна Гора (12), Украјина – Белгија (15)

Друго коло – 9. април: Белгија – Хрватска (12), Украјина – Црна Гора (15)

Треће коло – 11. април: Црна Гора – Белгија (15), Хрватска – Украјина (18)


ГРУПА Д (Калараши, Румунија)

Учесници: Финска, Летонија, Португал, Румунија

Прво коло – 8. април: Португал – Летонија (15.30), Румунија – Финска (18)

Друго коло – 9. април: Финска – Португал (15.30), Румунија – Летонија (18)

Треће коло – 11. април: Летонија – Финска (14.30), Португал – Румунија (17).


ГРУПА Ф (Алмати, Казахстан)

Учесници: Чешка, Данска, Македонија, Казахстан

Прво коло – 8. април: Чешка – Данска (11.30), Казахстан – Македонија (14)

Друго коло – 9. април: Македонија – Чешка (11.30), Казахстан – Данска (14)

Треће коло – 11. април: Данска – Македонија (13), Чешка – Казахстан (15.30)


ГРУПА Г (Коџаели, Турска)

Учесници: Француска, Русија, Словачка, Турска

Прво коло – 8. април: Турска – Словачка (11), Русија – Француска (13.30)

Друго коло – 9. април: Турска – Француска (11), Словачка – Русија (13.30)

Треће коло – 11. април: Француска – Словачка (11), Русија – Турска (13.30)