ORLOVI U POLJSKOJ: Vežite se, sutra polećemo!

Sedam direktnih mesta i osam utešnih – za baraž: sanja 28 reprezentacija, namernih da se od 8. do 11. aprila kroz glavnu rundu kvalifikacija dokopa cilja – Evropskog prvenstva u Sloveniji 2018!

Slavljenički šampanjac, u utorak uveče, moći će da otvori sedam pobednika grupa, dok će drugoplasirani i najbolji trećeplasirani tim, sa izvađenom vizom za doigravanje, da kažu: „dobro je, moglo je i gore”.

Ljubitelji magične igre na petoparcu, vežite se, sutra polećemo!

U našem fokusu: Grupa E, u Poljskoj, sa Orlovima kao glavnim progatonistima buktinje želje sjedinjene od Pirota do Subotice – šesto učešće na kontinentalnoj smotri.

– Drago mi je što je moj Elblag ponovo postao centar futsala. Želim svim učesnicima uspeh, naravno – držim „fige” mojoj Poljskoj – izjavio je Vitold Vroblevski, gradonačelnik mesta na Baltičkom moru, otvorivši konferenciju na kojoj su imali šta da kažu i predstavnici Španije, Srbije i domaćina (Moldavci stigli tek u popodnevnim časovima).

Selektor Srbije Goran Ivančić, u društvu tim-menadžera Igora Gačića, bio je izložen sevanju bliceva zajedno sa Laurencijem Ganom, direktorom futsal selekcije Španije i Andržejom Biangom, selektorom Poljske. Javnost, na žalost, nije čula i „živu” reč selektora Crvene furije Hozea Venansija Lopeza i Vladimira Vusatija, predvodnika Moldavije.

Organizator je odredio i cene ulaznica: za utakmice s početkom u 15 časova potrebno je izdvojiti jedan (iza golova), 10 (po sredini) ili 100 zlota (VIP loža), dok je mesto u hali za mečeve u 20 sati znatno skuplje: 15 (iza golova), 25 (po sredini) i 200 zlota (VIP loža).

Jedini trening u Elblagu Orlovi će da imaju večeras u 20 sati.

Futsal Srbija vam predstavlja kompletan raspored glavne runde kvalifikacija, sa akcentom na reprezentaciju Srbije i grupu u kojoj se takmiči.

GRUPA E (Elblag, Poljska)

Učesnici: Moldavija, Poljska, Srbija, Španija

Prvo kolo – 8. april: Španija – Moldavija (15), Poljska – Srbija (20)

Drugo kolo – 9. april: Srbija – Španija (15), Poljska – Moldavija (20)

Treće kolo – 11. april: Moldavija – Srbija (15), Španija – Poljska (20)

ŠPANIJA 

Reprezentacija: golmani Huanho (Barselona) i Baron (Palma futsal) i igrači Hoze Ruiz (Akva Sapone, Italija), Mark Tolra (Barselona), Ortiz (Inter Movistar), Bebe (El Poco Mursija), Adolfo (Barselona), Solano (Haen Paraizo Interior), Dani Saldise (Manja Gurpea Hota), Pola (Inter Movistar), Adri (KPRF, Rusija), Raul Kampos (El Poco Mursija), Rafa Usin (Manja Gurpea Hota) i Aleks (El Poco Mursija).

Selektor: Hoze Venansio Lopez

Uspesi: dva puta svetski prvak (2000, 2004), sedam puta evropski prvak (1996, 2001, 2005, 2007, 2010, 2012, 2016)

FIFA ranking: 2

Poslednjih pet utakmica: Ukrajina – Španija 2:4 (29.1.2017), Ukrajina – Španija 1:1 (28.1.2017), Španija – Crna Gora 5:0 (24.1.2017), Mađarska – Španija 1:6 (6.12.2016), Mađarska – Španija 1:5 (5.12.2016)

Zvezde: Lin i Ortiz

Znamo da su Srbija, Poljska i Moldavija dobre reprezentacije i da neće da nam bude lako, ali mi smo došli u Elblag da izborimo direktan plasman na EP (Laurenci Gana)

SRBIJA 

Reprezentacija: golmani Miodrag Aksentijević (Tjumen, Rusija) i Nemanja Momčilović (Ekonomac) i igrači Marko Perić (Kaos, Italija), Marko Pršić, Denis Ramić, Miloš Stojković (Ekonomac), Vladimir Milosavac, Jovan Lazarević (Euro motus), Andrija Stanković (FON), Mladen Kocić (Tjumen, Rusija), Slobodan Rajčević (Nacional, Hrvatska), Miloš Simić, Stefan Rakić (Informatika, Rusija), Dragan Tomić (Bank ov Bejrut, Liban).

Selektor: Goran Ivančić

Uspesi: jedno učešće na SP i pet na EP (4. mesto 2016)

FIFA ranking: 16

Poslednjih pet utakmica: Mađarska – Srbija 4:4 (3.4.2017), Italija – Srbija 4:3 (31.1.2017), Italija – Srbija 3:0 (30.1.2017), Srbija – Francuska 3:3 (7.12.2016), Srbija – Francuska 4:1 (6.12.2016)

Zvezde: Marko Perić i Mladen Kocić

Svesni smo da je Španija favorit i da će naš meč s Poljskom, koja je u prednosti jer igra pred svojim navijačima, da odluči ko će još da ide dalje (Goran Ivančić)

POLJSKA 

Reprezentacija: golmani Mihal Kaluža (Rekord Bielsko-Biala) i Mihal Viduk (Pjast) i igrači Lukaš Biel, Rafal Franc (Rekord Bielsko-Biala), Kržištof Elsner, Marcin Mikolajevič (Torun), Robert Gladčak, Tomaš Lutecki, Mikolaj Zastavnik (Klireks Horžov), Tomaš Krieželj, Vojčiek Pavicki (Univerzitet Gdanjsk), Mihal Kubik, Dominik Solecki (Pogon 04 Šćećin), Maciej Mizgajski (Pjast)

Selektor: Andržej Bianga

Uspesi: jedno učešće na SP i jedno na EP

FIFA ranking: 35

Poslednjih pet utakmica: Poljska – Belorusija 6:0 (30.3.2017), Poljska – BiH 3:1 (31.1.2017), Poljska – Slovenija 6:6 (29.1.2017), Poljska – Finska 2:3 (28.1.2017), Poljska – Belgija 6:1 (6.12.2016)

Zvezde: Franc i Kubik

Srećan sam što se turnir igra u Elblagu, gradu u kojem živi. Zbog toga osećam dvostruku odgovornost. Sve ćemo da učinimo da izborimo baraž (Andržej Bianga)

 MOLDAVIJA 

Reprezentacija: golmani Oleg Kitoroaga (Klasik Kišinjev) i Nikolae Njagu (Torun, Poljska) i igrači Konstantin Burdužel, Andrian Lašku (Junajted Galaci, Rumunija), Štefan Kazarjuk (Balkan), Oleg Gožan (Romstar Inter, Irska), Oleg Hilotij, Sergej Muntjanu (Progres Kišinjev), Andrej Negara, Sergiu Nikolajčuk, Leonid Podljesnov, Aleksandr Cimbalist (Klasik Kišinjev), Kristijan Obade, Sergej Takot (Autobergamo Deva, Rumunija).

Selektor: Vladimir Vusatij

Uspesi:

FIFA ranking: 64

Poslednjih pet utakmica: Moldavija – Letonija 1:3 (3.4.2017), Azerbejdžan – Moldavija 3:2 (30.3.2017), Azerbejdžan – Moldavija 6:1 (29.3.2017), San Marino – Moldavija 0:6 (29.1.2017), Moldavija – Grčka 4:0 (27.1.2017)

Zvezde:

Profesionalni futsal od igrača u našoj reprezentaciji igraju samo oni koji su u inostranstvu. Teško mi je da domaće maksimalno iskoristim u taktičkim zamislima (Vladimir Vusatij)

GRUPA A (Tbilisi, Gruzija)

Učesnici: Belorusija, Gruzija, Italija, Holandija

Prvo kolo – 8. april: Italija – Belorusija (13.30), Gruzija – Holandija (16)

Drugo kolo – 9. april: Holandija – Italija (13.30), Gruzija – Belorusija (16)

Treće kolo – 11. april: Belorusija – Holandija (13.30), Italija – Gruzija (16)


GRUPA B (Baku, Azerbejdžan)

Učesnici: Albanija, Azerbejdžan, BiH, Mađarska

Prvo kolo – 8. april: Mađarska – Albanija (14), Azerbejdžan – BiH (16.30)

Drugo kolo – 9. april: Bih – Mađarska (14), Azerbejdžan – Albanija (16.30)

Treće kolo – 11. april: Albanija – BiH (15.30), Mađarska – Azerbejdžan (18)


GRUPA C (Kijev, Ukrajina)

Učesnici: Belgija, Hrvatska, Crna Gora, Ukrajina

Prvo kolo – 8. april: Hrvatska – Crna Gora (12), Ukrajina – Belgija (15)

Drugo kolo – 9. april: Belgija – Hrvatska (12), Ukrajina – Crna Gora (15)

Treće kolo – 11. april: Crna Gora – Belgija (15), Hrvatska – Ukrajina (18)


GRUPA D (Kalaraši, Rumunija)

Učesnici: Finska, Letonija, Portugal, Rumunija

Prvo kolo – 8. april: Portugal – Letonija (15.30), Rumunija – Finska (18)

Drugo kolo – 9. april: Finska – Portugal (15.30), Rumunija – Letonija (18)

Treće kolo – 11. april: Letonija – Finska (14.30), Portugal – Rumunija (17).


GRUPA F (Almati, Kazahstan)

Učesnici: Češka, Danska, Makedonija, Kazahstan

Prvo kolo – 8. april: Češka – Danska (11.30), Kazahstan – Makedonija (14)

Drugo kolo – 9. april: Makedonija – Češka (11.30), Kazahstan – Danska (14)

Treće kolo – 11. april: Danska – Makedonija (13), Češka – Kazahstan (15.30)


GRUPA G (Kodžaeli, Turska)

Učesnici: Francuska, Rusija, Slovačka, Turska

Prvo kolo – 8. april: Turska – Slovačka (11), Rusija – Francuska (13.30)

Drugo kolo – 9. april: Turska – Francuska (11), Slovačka – Rusija (13.30)

Treće kolo – 11. april: Francuska – Slovačka (11), Rusija – Turska (13.30)