КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП 2018: Србија боља од Пољске, велики корак Орлова ка Словенији!

Велики корак Србије ка Европском првенству у Словенији! Орлови су потврдили класу, статус четврте репрезентације на Старом континенту и у првој такмичарској утакмици под вођством новог селектора Горана Иванчића остварили победу против Пољске резултатом 4:0, вредну најмање баража за завршни турнир у Љубљани.

Бучну публику у Елблагу, која је здушно бодрила свој тим у првом колу квалификационе Групе Е, утишао је Коцић у 15. минуту. Домаћин је застао на тренутак очекујући да ће бити досуђен прекршај, Орлови су извели аут, а Ципи је на асистенцију Пршића савладао противничког голмана. Претходно, наш национални тим је издржао велики притисак, а после тог гола све конце је држао у својим рукама.

Тренутак када Коцић тресе мрежу Пољске

Практично, питање победника је решио Симић голом на истеку 26. минута, после проигравања Милосавца, потом је гол- разлику поправио Пршић из контранапада у којем је учествовао управо са Симићем, који је још једном затресао мрежу 33. минуту. Покушавао је домаћин да дође бар до почасног поготка, нападао је и са голманом-играчем, али није успео у тој намери преко снажне одбране Орлова на челу са голманом Аксентијевићем, који је зачарао мрежу и са саиграчима смирио Пољаке.

КВАЛИФИКАЦИОНИ ТУРНИР ГРУПЕ Е ЗА ЕП У СЛОВЕНИЈИ 2018. – ПРВО КОЛО

ПОЉСКА – СРБИЈА 0:4 (0:1)

Елблаг – Стрелци: 0:1 Коцић у 15, 0:2 Симић у 26. и 0:3 Пршић у 31, 0:4 Симић у 34. минуту. Дворана: Градска спортска. Судије: Едуардо Фернандеш Коељо (Португал) и Анђело Галанте (Италија). Трећи судија: Гај Бергер (Израел). Мерилац времена: Андржеј Витковски (Пољска). Жути картони: Заставник (Пољска), Перић (Србија).
ПОЉСКА: КАЛУЖА (голман), ЗАСТАВНИК, ЛУТЕЦКИ, МИКОЛАЈЕВИЧ (капитен), КРИЖЕЛ, Кубик, Бјел, Елснер, Гладчак, Мизгајски, Солецки, Франц, Павицки, Видук (голман). Селектор: Андржеј Бјанга.
СРБИЈА: АКСЕНТИЈЕВИЋ (голман), ПЕРИЋ (капитен), КОЦИЋ, МИЛОСАВАЦ, СИМИЋ, Станковић, Ракић, Рамић, Томић, Пршић, Лазаревић, Стојковић, Момчиловић (голман). Селектор: Горан Иванчић.

Распоред је суров, па ће већ сутра од 15 часова бити одигран дерби ове квалификационе групе, у којем ће се Орлови састати са Шпанијом, актуелним прваком Европе, која је била убедљива против Молдавије – 7:0 (3:0). Стрелци су били Хосе Руиз у 9, Лашчу (аутогол) у 12, Лин у 18, Толра у 23, Раул Кампос у 29. и 31. и Солано Леон у 36. минуту. Добра вест је повратак Рајчевића, који није могао да игра вечерас због црвеног картона који је добио у реванш утакмици баража за Светско првенство, у Португалу пре годину дана.

У другој утакмици у недељу састаће Пољска и Молдавија (од 20 часова), која је ривал нашег националног тима у уторак од 15 часова, док ће се од 20 сати састати домаћин и Црвена фурија.

Пласман на Европско првенство у Словенији 2018. године обезбедиће победници седам квалификационих група, док ће другопласирани и најбољи трећепласирани национални тим играти у баражу за преостала четири места.