КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП 2018: Фуриозна Шпанија лако са Орловима

Репрезентација Србије је победом над Пољском дошла близу баража за Европско првенство у Словенији 2018. године, што мора да потврди у последњем колу, а за више није имала снаге и умећа, па ће директно на завршни турнир актуелни првак Европе – Шпанија, која је славила са убедљивих 6:0.

Црвена фурија је, ипак, била превелики залогај за Орлове само 17 сати после дуела са домаћином, који је још после жребања квалификационих група проглашен кључним за наш национални тим на турниру Групе Е у Елблагу. Шпанија је потврдила статус апсолутног фаворита и на утакмици другог кола и на целом турниру.

У дуел који је лако могао да буде реприза финала Европског првенства у Београду прошле године (пошто је домаћин у „Београдској арени“ елиминисан у продужецима од Русије у полуфиналу), изабраници Горана Иванчића су практично ушли са два гола минуса, пошто је већ после нешто више од три и по минута на семафору писало 0:2. За 54 секунде је прво погодио капитен Ортиз на асистенцију Рафе Усина, а онда и Раул Кампос на додавање Солана Леона. Овај играч је уписао још једну асистенцију до одласка на одмор, код гола Бебеа у 18. минуту и тада је већ постало јасно да резултатског повратка Србије у утакмицу неће бити, само се постављало питање минуса на крају сусрета.

Пре првог гола, већ после непуна три минута, пожутео је Рајчевић, који се вратио у тим после једне утакмице паузе због црвеног картона из претходних квалификација и заузео место у почетној постави уместо Милосавца.

Да се неће задовољити убедљивим резултатом из првог полувремена, Шпанци су брзо свима ставили до знања, па су предност увећали већ после осам секунди другог полувремена! Погодио је Адри на асистенцију Лина из корнера, потом и Адолфо на додавање Бебеа, па осам секунди пре краја утакмице и Пола.

#RoadtoSloveniaGrupo ESérvia 0-6 Espanha

Geplaatst door Zona Técnica – Futsal op zondag 9 april 2017

Репрезентацији Србије сада остаје да се одмори и сабере, како би против аутсајдера групе – Молдавије, у уторак од 15 часова, потврдила септембарски бараж, који је за многе „већ виђен“ после убедљиве победе над Пољском.

КВАЛИФИКАЦИОНИ ТУРНИР ГРУПЕ Е ЗА ЕП У СЛОВЕНИЈИ 2018. – ДРУГО КОЛО

СРБИЈА – ШПАНИЈА 0:6 (0:3)

Елблаг – Стрелци: 0:1 Ортиз у 3, 0:2 Раул Кампос у 4, 0:3 Бебе у 18, 0:4 Адри у 21, 0:5 Адолфо у 27, 0:6 Пола у 40. минуту. Дворана: Градска спортска. Судије: Анђело Галанте (Италија) и Григори Зеленцов (Русија). Трећи судија: Едуардо Фернандеш Коељо (Португал). Мерилац времена: Андржеј Витковски (Пољска). Жути картони: Рајчевић, Аксентијевић (Србија), Толра (Шпанија).
СРБИЈА: АКСЕНТИЈЕВИЋ (голман), ПЕРИЋ (капитен), КОЦИЋ, СИМИЋ, РАЈЧЕВИЋ, Станковић, Ракић, Милосавац, Рамић, Томић, Пршић, Лазаревић, Стојковић, Рајчевић, Момчиловић (голман). Селектор: Горан Иванчић.
ШПАНИЈА: БАРОН (голман), ОРТИЗ (капитен), ПОЛА, РАФА УСИН, РАУЛ КАМПОС, Хозе Руиз, Бебе, Толра, Солано Леон, Лин, Алекс, Адри, Адолфо, Хуанхо (голман). Селектор: Хозе Венансио Лопез.