Пољска победила Молдавију, Орлове још три бода воде у бараж

Рачуница је јасна: уколико Србија у последњем колу победи Молдавију, избориће сигуран пласман у бараж за Европско првенство у Словенији 2018. Макар као и најбоља трећепласирана репрезентација!

Вечерас је спуштена завеса на друго коло главне рунде квалификација, у нашем фокусу Група Е у Елблагу, са Орловима као главним протагонистима. Поподне, ипак, пораженим од силне Шпаније – 0:6, дан пошто су обрадовали нацију и до ногу потукли Пољску – 4:0.

Пољска, ипак, поново у игри: тријумф над Молдавијом (4:2) вратио јој је наду, за доказ – турнир на обали Балтичког мора је најјачи од свих седам који се тренутно одржавају на Старом континенту.

Занимљиво: прво место теоријски није обезбедила ни Црвена фурија, док би победа Пољске у последњем колу од три гола разлике над актуелним европским прваком Србију, без обзира на висину тријумфа над Молдавијом, ставила на треће место. Но, како рекосмо, ситуација у другим групама не приморава нас да узимамо дигитрон у шаке, или, не дај Боже, сумњамо у поштење изабраника Хозеа Венансија Лопеза: славље против некадашње совјетске републике води нас у доигравање. Дакле, држимо све у својим рукама!

Пласман на Европско првенство после два кола квалификација обезбедила је само Италија (А). Осам репрезентација је сигурно у баражу, с тенденцијом освајања првог места у својим групама и директног пласмана у Словенију: Азербејџан (Б), Хрватска и Украјина (Ц), Португал (Д), Шпанија (Е), Казахстан и Чешка (Ф) и Русија (Г).

 КВАЛИФИКАЦИОНИ ТУРНИР ГРУПЕ Е ЗА ЕП У СЛОВЕНИЈИ 2018. – ДРУГО КОЛО

 Пољска – Молдавија 4:2 (3:2)

Елблаг – Стрелци: 0:1 Њагу у 5, 1:1 Миколајевич у 6, 2:1 Заставник у 10, 2:2 Лашку у 15, 3:2 Мизгајски у 16, 4:2 Кубик у 28. минуту. Дворана: Муниципал спорт. Судије: Гај Бергер (Израел) и Едуардо Фернандеш Коељо (Португал). Трећи судија: Григори Зелењцов (Русија). Мерилац времена: Андржеј Витковски (Пољска). Жути картони: Заставник (Пољска), Бурдужел, Обаде, Такот, Негара (Молдавија).

ПОЉСКА: ВИДУК, ЗАСТАВНИК, ЛУТЕЦКИ, МИКОЛАЈЕВИЧ, КРИЕЗЕЉ, Кубик, Биел, Елснер, Гладчак, Мизгајски, Солецки, Франц, Павицки, Калужа. Селектор: Андржеј Бианга.

МОЛДАВИЈА: ЊАГУ, БУРДУЖЕЛ, ЛАШКУ, ОБАДЕ, ТАКОТ, Цимбалист, Подљеснов, Николајчук, Негара, Хилотиј, Гожан, Казарјук, Мунтјану, Китороага. Селектор: Владимир Вусатиј.


ГРУПА Е (Елблаг, Пољска)

Прво коло: Шпанија – Молдавија 7:0, Пољска – Србија 0:4.

Друго коло: Србија – Шпанија 0:6, Пољска – Молдавија 4:2.

Шпанија         2          2         0          0          13:0      6

Србија             2          1          0          1            4:6     3

Пољска           2          1          0          1            4:6     3

Молдавија     2          0         0          2           2:11     0

Треће коло – 11. април: Молдавија – Србија (15), Шпанија – Пољска (20)


ГЛАВНА РУНДА КВАЛИФИКАЦИЈА ЗА ЕП У СЛОВЕНИЈИ 2018.

ГРУПА А (Тбилиси, Грузија)

Прво коло: Италија – Белорусија 2:1, Грузија – Холандија 1:1.

Друго коло : Холандија – Италија 2:4, Грузија – Белорусија 1:1

Италија           2          2          0          0          6:3       6

Грузија            2          0          2          0          2:2       2

Белорусија     2          0          1           1          2:3      1

Холандија      2           0          1          1          3:5       1

Треће коло – 11. април: Белорусија – Холандија (13.30), Италија – Грузија (16)


ГРУПА Б (Баку, Азербејџан)

Прво коло: Мађарска – Албанија 4:3, Азербејџан – БиХ 5:4.

Друго коло: Бих – Мађарска 2:2, Азербејџан – Албанија 5:0.

Азербејџан     2          2          0          0          10:4      6

Мађарска        2          1          1          0             6:5      4

БиХ                   2          0          1          1             6:7      1

Албанија         2          0          0          2            3:9       0

Треће коло – 11. април: Албанија – БиХ (15.30), Мађарска – Азербејџан (18)


ГРУПА Ц (Кијев, Украјина)

 Прво коло: Хрватска – Црна Гора 4:0, Украјина – Белгија 1:0.

Друго коло: Белгија – Хрватска 1:6, Украјина – Црна Гора 4:2.

Хрватска        2          2          0          0          10:1     6

Украјина        2          2          0          0          5:2       6

Црна Гора     2          0          0          2          2:8       0

Белгија           2          0         0          2          1:7        0

Треће коло – 11. април: Црна Гора – Белгија (15), Хрватска – Украјина (18)


ГРУПА Д (Калараши, Румунија)

Прво коло: Португал – Летонија 2:1, Румунија – Финска 5:5.

Друго коло: Финска – Португал 1:5, Румунија – Летонија 3:1.

Португал        2          2          0         0          7:2       6

Румунија        2          1          1           0          8:6      4

Финска           2          0          1          1           6:10    1

Летонија        2          0          0          2           2:5      0

Треће коло – 11. април: Летонија – Финска (14.30), Португал – Румунија (17)


ГРУПА Ф (Алмати, Казахстан)

Прво коло: Чешка – Данска 5:4, Казахстан – Македонија 3:0.

Друго коло: Македонија – Чешка 3:7, Казахстан – Данска 5:0.

Казахстан       2          2          0          0          8:0       6

Чешка              2          2          0          0          12:7     6

Данска             2          0          0          2          4:10     0

Македонија   2          0          0          2          3:10      0

Треће коло – 11. април: Данска – Македонија (13), Чешка – Казахстан (15.30)


ГРУПА Г (Коџаели, Турска)

Прво коло: Турска – Словачка 1:8, Русија – Француска 5:0.

Друго коло: Турска – Француска 1:5, Словачка – Русија 0:1.

Русија              2          2          0          0          6:0       6

Словачка        2          1          0           1          8:2      3

Француска     2          1          0           1           5:6     3

Турска             2          0          0          2          2:13     0

Треће коло – 11. април: Француска – Словачка (11), Русија – Турска (13.30)