КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП 2018: Молдавци брзо пали, Србија у баражу!

Циљ у Пољској је испуњен – репрезентација Србије, четврта са последњег шампионата Старог континента, играће у септембарском баражу за Европско првенство 2018. године, које ће бити одржано у Словенији следеће зиме! Сада Орлови могу мирно да сачекају исход осталих група и да виде листу потенцијалних ривала у доигравању, у којем ће се наћи другопласирани и најбољи трећепласирани национални тим из седам квалификационих група.

После кључног тријумфа над домаћином (4:0) и, реално, очекиваног, али не тако убедљиво, пораза од Шпаније, актуелног првака Европе (0:6), наши репрезентативци су реаговали на прави начин у дуелу са Молдавијом, аутсајдером Групе Е у Елблагу, у којем је рачуница била јасна. Главне улоге су преузели Симић, Томић и Рајчевић.

Да Молдавци не размишљају о било каквом другом исходу осим пораза побринуо се један од јунака из „Београдске арене”. Прво је затресао мрежу у петом минуту на асистенцију Рајчевића, па средином првог полувремена, у акцији из уџбеника – Пршић је додао до Симића у средини, он послао десно до Рамића и из повратне, из срца шестерца, савладао голмана ривала.

Када се поклонио присутнима у дворани и добио аплаузе за учињено до тада, на сцену је ступио Томић. Пронашао га је испред гол-линије Рамић, из брзе акције коју је започео голман Аксентијевић, а потом је затресао мрежу после индиректа и више шутева заредом Орлова. До хет-трика је стигао двадесетак секунди пре одласка на одмор, пошто је претходно Станковић одузео лопту Молдавцима.

Жреб за бараж за ЕП у Словенији биће обављен 6. јула у Ниону. У шеширу ће да се нађе осам репрезентација, сви су у идентичном положају, с додатком: најбоља трећепласирана селекција не може за ривала да добије екипу из квалификационе групе. Доигравање је на програму у септембру.

Где су стали Симић и Рамић у првом, наставио је Рајчевић у другом полувремену и недуго по почетку донео шести гол репрезентацији Србије, а у завршници и седми – добро препознатљивим, снажним ударцем после прекида је „скинуо паучину” из угла гола Молдавије.

Орлови су „смањили гас” у других двадесет минута, селектор Горан Иванчић је „мешао карте”, а ривал је ублажио пораз, играјући и са голманом-играчем. Прво је Рамић изгубио лопту у шестерцу у 27. минуту, што је искористио Обада да асистира Такоту, а потом је гол дао и Негара. Коначан резултат је постављен у 36. минуту, када се од Коцића лопта одбила у мрежу Момчиловића после ударца Обаде.

КВАЛИФИКАЦИОНИ ТУРНИР ГРУПЕ Е ЗА ЕП У СЛОВЕНИЈИ 2018. – ТРЕЋЕ КОЛО

СРБИЈА – МОЛДАВИЈА 7:3 (5:0)

Елблаг – Стрелци: 1:0 Симић у 5, 2:0 Симић u 11, 3:0 Томић у 12, 4:0 Томић у 15, 5:0 Томић у 20, 6:0 Рајчевић у 21, 6:1 Такот у 27, 6:2 Негара у 31, 7:2 Рајчевић у 36, 7:3 Коцић (аутогол) у 37. минуту Дворана: Градска спортска. Судије: Гај Бергер (Израел) и Григори Зеленцов (Русија). Трећи судија: Анђело Галанте (Италија). Мерилац времена: Андржеј Витковски (Пољска). Жути картони: Милосавац, Симић (Србија), Обада (Молдавија).
СРБИЈА: АКСЕНТИЈЕВИЋ (голман), ПЕРИЋ (капитен), КОЦИЋ, СИМИЋ, РАЈЧЕВИЋ, Станковић, Ракић, Милосавац, Рамић, Томић, Пршић, Лазаревић, Стојковић, Момчиловић (голман). Селектор: Горан Иванчић.
МОЛДАВИЈА: ЛИТОРОАГА (голман), БУРДУЖЕЛ, ЛАШЧУ, ОБАДА, ТАКОТ, Цимбалист, Подлеснов, Николајчук, Негара, Хилоти (капитен), Гожан, Козарјук, С. Мунтеану, Неагу (голман). Селектор: Владимир Вусатии.