Славље Новопазараца, прескочено Смедерево!

Нови Пазар хита ка опстанку у Првој футсал лиги. После 15. кола је ова екипа била 11, претпоследња на табели шампионата Србије, а онда је уследила серија од четири узастопне победе и сада је чак петопласирана!

Фудбалери овог клуба су по броју бодова достигли управо последњег ривала – Смедерево, против којег су славили резултатом 7:2 (3:1) у дворани „Пендик”, у првој утакмици 19. кола. Због боље гол-разлике су га и прескочили на табели, па се налазе одмах иза четири екипе које до краја такмичења не морају да размишљају о опстанку.

Новопазарце је до победе предводио Мутавџић са три гола – у 16, 18. и 23. минуту, Садовић је дао два средином другог полувремена – у 31. и 33, а Цветановић и Каришик по један погодак, на почетку првог (4.), односно другог полувремена (21. минут). Стрелци за Смедерево су били Првуловић у 17. и Радовановић у 31. минуту.

Све остале утакмице 19. кола Прве футсал лиге на програму су у суботу. Економац и Еуро мотус настављају шампионску трку, док остале екипе траже бодове који би могли да буду кључни у борби за опстанак, осим ФОН-а и Калче Меморис, који ће се међусобно састати у дворани у Раковици.