Slavlje Novopazaraca, preskočeno Smederevo!

Novi Pazar hita ka opstanku u Prvoj futsal ligi. Posle 15. kola je ova ekipa bila 11, pretposlednja na tabeli šampionata Srbije, a onda je usledila serija od četiri uzastopne pobede i sada je čak petoplasirana!

Fudbaleri ovog kluba su po broju bodova dostigli upravo poslednjeg rivala – Smederevo, protiv kojeg su slavili rezultatom 7:2 (3:1) u dvorani „Pendik”, u prvoj utakmici 19. kola. Zbog bolje gol-razlike su ga i preskočili na tabeli, pa se nalaze odmah iza četiri ekipe koje do kraja takmičenja ne moraju da razmišljaju o opstanku.

Novopazarce je do pobede predvodio Mutavdžić sa tri gola – u 16, 18. i 23. minutu, Sadović je dao dva sredinom drugog poluvremena – u 31. i 33, a Cvetanović i Karišik po jedan pogodak, na početku prvog (4.), odnosno drugog poluvremena (21. minut). Strelci za Smederevo su bili Prvulović u 17. i Radovanović u 31. minutu.

Sve ostale utakmice 19. kola Prve futsal lige na programu su u subotu. Ekonomac i Euro motus nastavljaju šampionsku trku, dok ostale ekipe traže bodove koji bi mogli da budu ključni u borbi za opstanak, osim FON-a i Kalče Memoris, koji će se međusobno sastati u dvorani u Rakovici.