Сигурни фаворити, реми у Раковици, Јастребац отписао Врбашане

Сигуран корак Еуро мотуса и Економца у шампионској трци, очекивана победа Деуса Ролопласт Мошића над „фењерашем“ из Зрењанина, злата вредан тријумф Јастрепца у Врбасу, којим је домаћина отписао из борбе за опстанак и реми у дуелу за треће место између ФОН-а и Калче Меморис – све то је виђено у суботњим утакмицама 19. кола Прве футсал лиге. Дан раније, Нови Пазар је убедљиво славио против Смедерева.

У последњој утакмици у суботу, Еуро мотус је без муке стигао до бодова против Нове Пазове, полуфиналисте Купа Србије. Разиграни домаћин је водио 4:0 већ у 8. минуту, када је почела серија Рокнића, првог стрелца дана, који је стао на четири поготка, али ни то није био крај мука гостију, који су бројали до 11:2.

Еуро мотус је од првог минута био сигуран против Нове Пазове

Исти број голова, али много више узбуђења је било у Крагујевцу, где је домаћин славио са 9:4. Попут утакмице из јесење полусезоне у Горњем Милановцу, поново су изабраници тренера Ивана Вуксановића изненадили актуелног шампиона Србије и повели са 2:0 – и то већ на истеку трећег минута, када је гол дао Вукашиновић. Претходно, после само 36 секунди, предност гостима је донео Ракић, који је управо у зимској паузи из Крагујевца отишао у редове „циркузаната“. Међутим, за разлику од јесењег дуела, играчи Металца се ту нису зауставили, повели су и са 3:1, што је био знак за узбуну у редовима домаћина.

Металац Колорадо је поново намучио фаворита из Крагујевца у првом полувремену

Уследио је минут одмора тренера Предрага Рајића и већ опробани рецепт из Горњег Милановца, са голманом-играчем. Маркер је навукао капитен Рнић и са два гола предводио екипу до преокрета пред одлазак на одмор (4:3). У наставку сусрета је доминирао домаћин, а гости, које очекује још тешких изазова у борби за опстанак, успели су још једном да затресу мрежу до краја утакмице.

Лидеру шампионата Србије је, очигледно, било потребно времена да упали моторе после двонедељне паузе због обавеза националних тимова, током које је имао шесторицу представника у квалификацијама за Европско првенство у Словенији 2018. – голмана Момчиловића, Пршића, Рамића и Стојковића у дресу Србије у Пољској, као и Иванковића из БиХ и Борисова из Азербејџана на турниру у Бакуу.

У Врбасу је кренуло добро по домаћина, па се на тренутке чинило да има снаге да се задржи у трци за опстанак пред последња три кола шампионата Србије. Ипак, после 2:1 за Летећег Холанђанина у 13. минуту, одговорност су преузели Спасојевић и Вулетић и са по два гола однели са саиграчима сва три бода у Блаце – 5:3.

У дворани у Врбасу следеће године ће се играти друголигашки футсал

У Сремској Митровици је све ишло глатко по домаћина. Деус Ролопласт Мошић је већ на половини првог полувремена водио против Коперникус САС-а са 3:0, после чега је Крстић дао први од своја три гола. На крају, убедљивих 7:1 за повољнију почетну позицију у односу на неке од ривала пред завршне борбе за опстанак.

У Сремској Митровици није било неизвесности овог викенда (фото: Б. Правиловић)

Екипа ФОН-а је била близу пораза у дворани у Раковици против Калче Меморис, у сусрету екипа које претендују на трећу позицију на крају сезоне, али је изједначење донео Арсић на око минут и по пре краја сусрета – 4:4. Тако су Београђани остали непоражени у 2017. години, имају шест победа и два ремија у овом периоду. Претходно, гости су преокренули после минуса на полувремену и водили погоцима Илића са 4:2.

Узбудљив дуел ФОН-а и Калче Меморис у дворани у Раковици

Утакмице 20. кола су на програму следећег викенда, а претходно ће бити одиграни сусрети полуфинала Купа Србије, ФОН – Нови Пазар и Економац – Нова Пазова, као и заостали дуел из 18. кола, Калча Меморис – Еуро мотус, у среду. Победом у тој утакмици београдска екипа би се вратила на чело табеле Прве футсал лиге.