Sigurni favoriti, remi u Rakovici, Jastrebac otpisao Vrbašane

Siguran korak Euro motusa i Ekonomca u šampionskoj trci, očekivana pobeda Deusa Roloplast Mošića nad „fenjerašem“ iz Zrenjanina, zlata vredan trijumf Jastrepca u Vrbasu, kojim je domaćina otpisao iz borbe za opstanak i remi u duelu za treće mesto između FON-a i Kalče Memoris – sve to je viđeno u subotnjim utakmicama 19. kola Prve futsal lige. Dan ranije, Novi Pazar je ubedljivo slavio protiv Smedereva.

U poslednjoj utakmici u subotu, Euro motus je bez muke stigao do bodova protiv Nove Pazove, polufinaliste Kupa Srbije. Razigrani domaćin je vodio 4:0 već u 8. minutu, kada je počela serija Roknića, prvog strelca dana, koji je stao na četiri pogotka, ali ni to nije bio kraj muka gostiju, koji su brojali do 11:2.

Euro motus je od prvog minuta bio siguran protiv Nove Pazove

Isti broj golova, ali mnogo više uzbuđenja je bilo u Kragujevcu, gde je domaćin slavio sa 9:4. Poput utakmice iz jesenje polusezone u Gornjem Milanovcu, ponovo su izabranici trenera Ivana Vuksanovića iznenadili aktuelnog šampiona Srbije i poveli sa 2:0 – i to već na isteku trećeg minuta, kada je gol dao Vukašinović. Prethodno, posle samo 36 sekundi, prednost gostima je doneo Rakić, koji je upravo u zimskoj pauzi iz Kragujevca otišao u redove „cirkuzanata“. Međutim, za razliku od jesenjeg duela, igrači Metalca se tu nisu zaustavili, poveli su i sa 3:1, što je bio znak za uzbunu u redovima domaćina.

Metalac Kolorado je ponovo namučio favorita iz Kragujevca u prvom poluvremenu

Usledio je minut odmora trenera Predraga Rajića i već oprobani recept iz Gornjeg Milanovca, sa golmanom-igračem. Marker je navukao kapiten Rnić i sa dva gola predvodio ekipu do preokreta pred odlazak na odmor (4:3). U nastavku susreta je dominirao domaćin, a gosti, koje očekuje još teških izazova u borbi za opstanak, uspeli su još jednom da zatresu mrežu do kraja utakmice.

Lideru šampionata Srbije je, očigledno, bilo potrebno vremena da upali motore posle dvonedeljne pauze zbog obaveza nacionalnih timova, tokom koje je imao šestoricu predstavnika u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u Sloveniji 2018. – golmana Momčilovića, Pršića, Ramića i Stojkovića u dresu Srbije u Poljskoj, kao i Ivankovića iz BiH i Borisova iz Azerbejdžana na turniru u Bakuu.

U Vrbasu je krenulo dobro po domaćina, pa se na trenutke činilo da ima snage da se zadrži u trci za opstanak pred poslednja tri kola šampionata Srbije. Ipak, posle 2:1 za Letećeg Holanđanina u 13. minutu, odgovornost su preuzeli Spasojević i Vuletić i sa po dva gola odneli sa saigračima sva tri boda u Blace – 5:3.

U dvorani u Vrbasu sledeće godine će se igrati drugoligaški futsal

U Sremskoj Mitrovici je sve išlo glatko po domaćina. Deus Roloplast Mošić je već na polovini prvog poluvremena vodio protiv Kopernikus SAS-a sa 3:0, posle čega je Krstić dao prvi od svoja tri gola. Na kraju, ubedljivih 7:1 za povoljniju početnu poziciju u odnosu na neke od rivala pred završne borbe za opstanak.

U Sremskoj Mitrovici nije bilo neizvesnosti ovog vikenda (foto: B. Pravilović)

Ekipa FON-a je bila blizu poraza u dvorani u Rakovici protiv Kalče Memoris, u susretu ekipa koje pretenduju na treću poziciju na kraju sezone, ali je izjednačenje doneo Arsić na oko minut i po pre kraja susreta – 4:4. Tako su Beograđani ostali neporaženi u 2017. godini, imaju šest pobeda i dva remija u ovom periodu. Prethodno, gosti su preokrenuli posle minusa na poluvremenu i vodili pogocima Ilića sa 4:2.

Uzbudljiv duel FON-a i Kalče Memoris u dvorani u Rakovici

Utakmice 20. kola su na programu sledećeg vikenda, a prethodno će biti odigrani susreti polufinala Kupa Srbije, FON – Novi Pazar i Ekonomac – Nova Pazova, kao i zaostali duel iz 18. kola, Kalča Memoris – Euro motus, u sredu. Pobedom u toj utakmici beogradska ekipa bi se vratila na čelo tabele Prve futsal lige.