Куп Србије: Економац у финалу са Новим Пазаром, за трофеј у Пожаревцу!

Актуелни шампион Србије ће, већ по навици, играти у финалу националног купа, овај пут против Новог Пазара, пошто је и трећи пут ове сезоне савладао Нову Пазову. У борбама за бодове ова екипа је падала у другом полувремену, јесенас у Крагујевцу је било 11:5 (3:3), а почетком овог месеца 5:1 (1:0), а у полуфиналу масовнијег такмичења је све постало јасно већ током првих 20 минута, после којег је домаћин водио са 4:1, а на крају је славио са 7:3.

Најефикаснији играч утакмице је Ристић са три гола. Један је дао средином првог полувремена, други после 23 секунде другог дела, а трећи 29 секунди пре краја утакмице. Стрелци за Економац су били још Стојковић, Ваљенко, Матијевић и Да Силва, док је расположен за голове на другој страни био Божић, некадашњи првотимац „студената“, са два поготка, док је један за госте у „Језеру“ дао Милош Денић.

Економац ће тако наступити у свом шестом финалу Купа Србије заредом и покушаће да дође до трећег трофеја, после пораза у претходне две сезоне од Бечеја и Еуро мотуса. Београђане су елиминисали ове године у четвртфиналу, а са истим ривалом ће крајем овог месеца играти вероватно одлучујућу утакмицу за шампионску титулу, у оквиру 21, претпоследњег кола Прве футсал лиге.

Дошло је до промене домаћина и датума одигравања финала Купа Србије. Уместо у Нишу 10. маја, играће се у Пожаревцу дан раније од 20 часова.

ПОЛУФИНАЛЕ КУПА СРБИЈЕ

ЕКОНОМАЦ – НОВА ПАЗОВА 7:3 (4:1)

КрагујевацСтрелци: 1:0 Стојковић у 6, 2:0 Ристић у 8, 3:0 Ваљенко у 12, 4:0 Матијевић у 14, 4:1 Божић у 18, 5:1 Ристић у 21, 5:2 Божић у 28, 6:2 Да Силва у 34, 6:3 М. Денић у 38, 7:3 Ристић у 40. минуту. Дворана: Језеро. Судије: Александар Јакшић и Ђорђе Петровић. Трећи судија: Бојан Богдановић. Делегат: Миливоје Томић.

ЕКОНОМАЦ: Ракићевић (голман), Матијевић, Да Силва, Јањић, Рамић, Рнић (капитен), Стојковић, Пршић, Иванковић, Алексић, Борисов, Ристић, Ваљенко, Момчиловић (голман). Тренер: Предраг Рајић.

НОВА ПАЗОВА: Стојнић (голман), Гуша, Борисављевић, И. Денић, Калановић (капитен), Кукољ, М. Денић, Божић, Рамадани, Инајетовић, Турукало, Гњатовић, Кусовац, Маљковић (голман). Тренер: Ђорђе Пантелић.