Po bod za Smederevo i Deus Roloplast Mošić

Posle pet od šest utakmica 20. kola Prve futsal lige situacija jeste donekle jasnija, ali nas čeka još mnogo uzbuđenja u poslednje dve nedelje šampionata Srbije.

U petak, Novi Pazar je napravio ogroman posao trijufom u Blacu protiv Jastrepca, a Metalac Kolorado se približio drugoligaškom društvu. U subotu je Nova Pazova ostvarila veliku pobedu, a remijem u ponedeljak Smederevo i Deus Roloplast Mošić su uneli dodatnu dramu – 4:4. Obe ekipe su pobedom mogle da uđu u mirniju završnicu u poslednja dva kola, ali…

Vodio je domaćin sa 2:0 posle osam minuta. Međutim, ispustio je prednost do odlaska na odmor. Isto mu se dogodilo i u drugom poluvremenu, pošto je preko Đorđevića ponovo imao dva gola prednosti, ali je Sladojević svojim drugim pogotkom desetak sekundi pre kraja utakmice, doneo bod aktuelnom vicešampionu Srbije.

Kolo će biti kompletirano u sredu, kada Ekonomac gostuje ekipi Kopernikus SAS u Zrenjaninu.

REZULTATI, STRELCI I PAROVI 20. KOLA PRVE FUTSAL LIGE

Petak, 21. april
Gornji Milanovac: Metalac Kolorado – Euro motus 0:4 (0:2)
(Krasnić 15, Kopanja 18, Filipović 23, Živić 31)
Blace: Jastrebac – Novi Pazar 2:8 (1:4)
(Savović 16 penal, Sudimac 36 – Mutavdžić 7, 35, Redžović 9, 10, Sadović 17, Karišik 26, Mićić 36, 38)

Subota, 22. april
Nova Pazova: Nova Pazova – FON 6:5 (0:1)
(Guša 25, Ramadani 27, 32, Kukolj  29, 36, Denić 39 – Cvetković 3, Pešić 22, Manić 24, Stanković 31, 35)
Niš: Kalča Memoris – Leteći Holanđanin 7:7 (2:3)
(J. Đorđević 13, N. D. Stanković 18, 32, Ilić 22, 29, 34, Živadinović 31 – Samardžić 3, 37, Pokrajac 9, Ačanski 18, 34, Đukić 27, Raičević 28)

Ponedeljak, 24. april
Smederevo: Smederevo – Deus Roloplast Mošić 4:4 (2:2)
(Prvulović 1, Radovanović 8, Đorđević 24, 28 – Sladojević 15, 40, Krstić 19, A. Živanović 35)

Sreda, 26. april
Zrenjanin (Kristalna sala): Kopernikus SAS – Ekonomac (19.00)
(delegat Robert Petrović, prvi sudija Marko Martinović, drugi sudija Nikola Aleksić i treći sudija Bojan Spasić)