PUT OKO SVETA: Rajčević „zabio” Dinamu u zagrebačkom derbiju

Slobodan Rajčević – u Zrenjaninu: Boba, u Zagrebu: Bo(m)ba!

Razlog?

Srbin je u derbiju glavnog grada Hrvatske postigao prvi gol za Nacional protiv Futsal Dinama i najavio „petardu”!

Uradio je to na maestralan način: iskoristio je grešku Mateja Horvata i u 10 minutu, „projektilom”, matirao Gorana Škorića. Dobro popunjena mala dvorana Doma sportova prilikom aplauza nije štedela dlanove, goleada je mogla da počne, ubedljivom trijumfu lidera u 21, pretposlednjem kolu šampionata (5:0) ton su dali i ostali strelci: Čujec (2), Mordej i Postružin.

Futsal Dinamo, predvođen trenerom Mićom Martićem, prema izjavama očevidaca pružio je dobru partiju, raritet – nije nagrađen ni počasnim golom. Rajčevićev efektan pokušaj u 39. minutu na gol liniji zaustavio je Horvat, prethodno, krajem prvog poluvremena naš reprezentativac uzdrmao je i stativu.

Nacional je obezbedio prvo mesto uoči plej-ofa, sa 56 bodova. Sledećeg vikenda gostuje Split Tomiju, sa sedam poena manje, drugoplasiranom po prestizanju Futsal Dinama. Četa Kujtima Morine je, inače, nedavno savladala Dalmatince u finalu Kupa Hrvatske.

Informatika je ekspresno izborila plasman u polufinale plej-ofa Rumunije zahvaljujući Milošu Simiću!

Osvajač kupa je na svom parketu, u revanšu četvrtfinala, ubedljivo nadvisio Dunareu 2005. Kalaraši 6:1, da podsetimo – u prvom meču slavio je 6:0. Simić je tresao mrežu u 7, 19. i 30. minutu, dva puta je bio egzekutor Tijago, jednom još jedan Orao – Stefan Rakić.

Plasman među četiri najbolja, sa 2:0 u seriji, izborili su i ostali favoriti: Junajted Galaci – Spikom Sfantu George 8:3, Autobergamo Deva – Politehnika Jaši 9:2 i Odoreju Sekujesk – Siti Targu Mureš 6:3.

Informatika će u polufinalu da igra protiv Junajted Galacija, na prvom mestu po okončanju regularnog dela sezone, sa sedam bodova više. Zanimljiv je i dosadašnji međusobni skor pretendenata na titulu: oba puta je slavio domaćin – u Temišvaru je 6. novembra bilo 3:0, u Galaciju 14. marta 4:3.

Tjumen se plasirao u plej-of prvenstva Rusije, pobedivši kao gost, u odlučujućem susretu, direktnog konkurenta Noriljskij nikelj 10:4!

U najtežim trenucima, po običaju, carevali su Srbi: Mladen Kocić (nastavio s majstorijama) i Miodrag Aksentijević. Domaćin je poveo 1:0, da bi Cipi, „bombom” iz daljine, poravnao rezultat. Noriljskij nikelj je, potom, mogao da stekne novi kapital iz penala s 10 metara, ali – đavola: šut Kostigina sjajno je ukrotio naš Miki.

Tjumen deli šesto mesto na tabeli sa KPRF (po 37 bodova), uz utakmicu manje: u petak, 28. aprila dočekuje Dinu i od ishoda mu zavisi da li će u četvrtfinale kao šesti, sedmi ili osmi.

Kaos je u 22, poslednjem kolu šampionata Italije remizirao na strani protiv Akva Sapone Unigrosa 1:1. Domaćin je prvi postigao pogodak i još u prvom poluvremenu stvorio sijaset šansi, ali je blistao golman gostiju Davide Putano.

U nastavku meča stvari su se promenile: Marko Perić i drugovi su zaigrali na sve ili ništa, često igravši i „viktoriju”. Do izjednačenja su stigli tek na dva minuta i 44 sekunde pre kraja preko Titona, kadrog da savlada dotle svemogućeg Stefana Mamarelu. Uspehu je kumovala i odluka trenera Velimira Andrejića da zaigraju s petoricom u polju.

Kaos je regularni deo prvenstva završio na sedmom mestu: sa sedam pobeda, devet nerešenih i šest poraza, uz gol razliku 76:75 i 30 osvojenih bodova. U četvrtfinalu plej-ofa igraće protiv drugoplasiranog Luparensea: poslastica za ljubitelje futsala na Čizmi – uživaće u duelu dve „desetke”, dva majstora u baratanju „bubamarom”: Marka Perića i Adrijana Folje!

Prvi dueli četvrtfinala plej-ofa Italije na programu su 6. maja. Sastaju se: Aksed grup Latina (8) – Peskara (1), Kaos (7) – Luparense (2), Ćoli Kođanko (6) – Akva Sapone Unigros (3) i Ma grup Imola (5) – Lolo kafe Napoli (4). Revanši su planirani za 11. maj, eventualne majstorice dva dana kasnije.