ПОБЕДА ОРЛОВА У ПРВОЈ УТАКМИЦИ БАРАЖА: ЕП у Словенији је близу, спрема се фешта у Нишу!

Нишлије, сада је ред на вас. Али не само на вас, већ и на друге љубитеље футсала у нашој земљи да резервишу своје место у дворани „Чаир“ 26. септембра од 18.30 часова.

Репрезентативци Србије су урадили оно што су пред утакмицу у Чешкој и најавили капитен Марко Перић и Младен Коцић, двојица најзапаженијих актера нашег националног тима у Хомутову. Савладали су домаћина у првој утакмици баража за Европско првенство у Словенији 2018. године – 4:3 и на тај начин донекле смањили притисак пред реванш.

Међутим, далеко од тога да је готово. Не би било ни да је остало убедљивих 4:1 из средине другог полувремена. Још није осигурано место на завршном турниру, на којем би наш национални тим стигао као званично четврта сила Европе, са антологијског континенталног шампионата одржаног прошле године у Београду.

Репрезентација Србије пред почетак утакмице у Хомутову

Гостовање у Чешкој није добро почело по Орлове, иако су имали неколико покушаја, пре свега преко Рајчевића. Запретио је Сајдлер ударцем у пречку на почетку четвртог минута (оквир гола је касније погодио још једном – у 15. минуту), а у завршници истог је искористио грешку у додавању Перића и из контранапада, после асистенције Ковача, сместио лопту у мрежу. Шок због тога гола је потрајао у наредним минутима, домаћин је пропустио више прилика да повећа предност, веома опасан је био из контранапада, а истакао се и голман Аксентијевић у том периоду.

Средином првог полувремена су се гости пробудили и преузели иницијативу. Коцић је донео изједначење у 13. минуту, а до одласка на одмор су могли и до преокрета. На крају полувремена су имали више покушаја ка голу од ривала (21-18 укупно, 14-7 у оквир гола), али недовољно за предност.

У баражу за ЕП су одигране и три преостале прве утакмице. Мађарска је савладала Пољску резултатом 2:1 (1:0), Румунија је избегла пораз на домаћем терену против Грузије са два гола у 50 секунди током другог полувремена – 2:2 (0:2), а ремизирали су и Француска и Хрватска – 1:1 (1:0).

У другом полувремену дилеме није било. Ређале су се прилике и у 24. минуту је мрежу затресао Перић, после одличне асистенције Коцића скоро са центра терена у шестерац. Посебну „посластицу“ је капитен нашег националног тима оставио за нешто касније, за 28. минут, када је петом послао лопту иза леђа голмана домаћина после додавања Томића. У међувремену, погодио је Ракић на асистенцију Пршића.

Одлична асистенција Коцића (10) и гол Перића за 2:1
Перић је петом дао гол којим је Србија повела са 4:1

Победник ове утакмице је решен у та четири минута, али не и двомеча, пошто су се Чеси вратили у игру до последњег звука сирене. Прво је погодио Цупак, који се снашао на прави начин испред гола Србије после корнера Мареша и ударца капитена Решетара у 33. минуту. Коначан резултат је поставио најопаснији играч домаћина Сајдлер, ударцем из даљине после додавања Холија у 36. минуту. Покушали су у завршници да дођу до изједначења, али су репрезентативци Србије издржали притисак.

Орлови се сутра враћају у Србију, а ново окупљање је заказано за 21. септембар.

Хомутов, 12. септембар 2017. године

Прва утакмица баража за Европско првенство у Словенији 2018. године

ЧЕШКА – СРБИЈА 3:4 (1:1)

СТРЕЛЦИ: 1:0 Сeјдлер у 4, 1:1 Коцић у 13, 1:2 Перић у 24, 1:3 Ракић у 27, 1:4 Перић у 28, 2:4 Цупак у 33, 3:4 Сeјдлер у 36. минуту. ДВОРАНА: Градска спортска хала у Хомутову. СУДИЈЕ: Анђело Галанте, Алесандро Малфер и Никола Манционе (из Италије). НАГОМИЛАВАЊЕ ПРЕКРШАЈА: Чешка 5 (3+2), Србија 3 (2+1). ЖУТИ КАРТОН: Јановски (Чешка).

ЧЕШКА: Герчак (голман), Цупак, Р. Мареш, Решетар (капитен), Д. Дрозд, Заруба, Словачек, Сeјдлер, Ковач, Јановски, Внук, Холи, Белеј, Вахала (голман). Селектор: Томаш Нојман (Чешка).

СРБИЈА: Аксентијевић (голман), Перић (капитен), Коцић, Симић, Рајчевић, Станковић, Ракић, Милосавац, Рамић, Томић, Пршић, Јовановић, Крстић, Момчиловић (голман). Селектор: Горан Иванчић.