ФУТСАЛ ЛИГЕ СРБИЈЕ: Реми у Новом Пазару, победе Економца и Пожаревца

Захухтала Нова Пазова је заустављена у Новом Пазару, па се Економац победом над екипом Само право у Београду издвојио на врху табеле Прве футсал лиге.

У дербију четвртог кола шампионата Србије, у Новом Пазару, између истоименог домаћина и Нове Пазове, није било победника – 1:1. Према очекивањима, виђена је велика борба ових ривала, претендената на високу позицију на табели пред плеј-оф, доста дуела и само два поготка у дворани „Пендик“. Гол за домаћина, који је имао значајну подршку са трибина, дао је Вукадиновић у 16. минуту, а изједначење је донео Рокнић у другом полувремену, у 25. минуту.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ЧЕТВРТО КОЛО

НОВИ ПАЗАР – НОВА ПАЗОВА 1:1 (1:0)

Нови Пазар – ДВОРАНА: „Пендик“. СТРЕЛЦИ: 1:0 Вукадиновић у 16, 1:1 Рокнић у 25. минуту. СУДИЈЕ: Дејан Стајић (Врање) и Горан Радуловић (Прокупље). ТРЕЋИ СУДИЈА: Марко Савић (Блаце). ДЕЛЕГАТ: Томислав Јаковљевић (Крагујевац). ЖУТИ КАРТОН: Кукољ (Нова Пазова).

НОВИ ПАЗАР: ХОТ, Е. РЕЏОВИЋ (капитен), САДОВИЋ, КАРИШИК, МИЦИЋ, Вукадиновић, Цветановић, Ф. Реџовић, Цамић, Павловић, Мујовић, Рашљанин, Мутавџић, Радетинац. Тренер: Владан Цветановић.

НОВА ПАЗОВА: ВУЛИЋ, РОКНИЋ, ЖИВИЋ, КРАСНИЋ, СТАНОЈЕВИЋ, Лазић, Шошо (капитен), Кукољ, Денић, Маргентић. Тренер: Ђорђе Пантелић.

У другој утакмици дана у Првој футсал лиги, Само право је пружило велики отпор фаворизованом Економцу у првом полувремену сусрета у „Слодесу“. Крагујевчани су два пута стизали до предности, преко Лазаревића у 2. и Симија у 8. минуту, али су упорни Београђани изједначавали преко Марковића у 4. и Јевтовића у 16. минуту. Ипак, актуелни шампион Србије није дозволио било какво изненађење у наставку сусрета. Сими је уписао још два поготка, у 23. и 31, Лазаревић још један, у 30, а мрежу су затресли и Талес у 28. и Рајчевић у 36. минуту. Пораз екипе Само право су ублажили Цимбаљевић у 38. и Ратковић у 39. минуту за завршних 4:7.

У првој утакмици четвртог кола Друге футсал лиге, Пожаревац је савладао Форум у Вршцу резултатом 3:2 (1:1).

(фото: Р. Биберџић)

Субота, 21. октобар

НОВИ ПАЗАР: Нови Пазар – Нова Пазова 1:1 (1:0)
(Вукадиновић 16 – Рокнић 25)

БЕОГРАД: Само право – Економац 4:7 (2:2)
(Марковић 4, Јевтовић 16, Цимбаљевић 38, Ратковић 39  – Лазаревић 2, 30, Сими 8, 23, 31, Талес 28, Рајчевић 36)

Недеља, 22. октобар

БЛАЦЕ: Јастребац – Тврђава Интернационал (19.00)
(
Дворана: ОШ „Чика Дача Јовановић”, судије: Никола Алексић, Славенко Матовић и Бојан Милић, делегат: Саша Миленковић)

Понедељак, 23. октобар

СМЕДЕРЕВО: Смедерево – РБ (18.00)
(
Дворана: „Смедерево”, судије: Оливер Николић, Братислав Јовић и Небојша Маринковић, делегат: Божидар Нинчић)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Деус футсал – Пирот (19.30)
(
Дворана: „Пинки”, судије: Небојша Панић, Предраг Лазаревић и Ђорђе Нинић, делегат: Ненад Митић)

НИШ: Калча – ФОН (20.30)
(
Дворана: „Чаир”, судије: Александар Јакшић, Ђорђе Петровић и Бојан Богдановић, делегат: Братислав Денић)

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – ЧЕТВРТО КОЛО

ВРШАЦ: Форум – Пожаревац 2:3 (1:1)
(
Јованов 12, Богдановић 24 – Јовановић 17, Радојичић 37, Гостојић 40)

БЕОГРАД: СК Економист – Врање (18.00)
(
Дворана: у Раковици, судије: Марко Мартиновић, Владимир Блажон и Далибор Станковић, делегат: Сеад Чочић)

НИШ: Винтер спорт – Пут инжињеринг (18.00)
(
Дворана: „Чаир”, судије: Александар Минић, Марко Цветковић и Жељко Стоилков, делегат: Владан Миладиновић)

ЗРЕЊАНИН: САС – Српска (19.00)
(
Дворана: „Кристална”, судије: Тадија Стантић, Милош Јоцовић и Драгутин Божовић, делегат: Предраг Бељевић)

СОПОТ: Сопот – Викинг (20.15)
(
Дворана: ОШ „Јовица Миловановић”, судије: Бојан Спасић, Братислав Динић и Далибор Станковић, делегат: Дејан Продановић)

ИВАЊИЦА: Ивањица – Металац Колорадо (20.30)
(
Дворана: ОШ „Кирило Савић”, судије: Драган Радисавчевић, Бојан Буројевић и Иван Бојовић, делегат: Драшко Ђорђевић)