ФУТСАЛ ЛИГЕ СРБИЈЕ: Три гола Вулетића у првој победи Јастрепца, радују се и Врањанци

После три сусрета у суботу, у недељу су одигране две од три заказане утакмице у два најјача такмичења у српском футсалу, а по три бода су уписали домаћин и гост.

У шампионату Србије, са нуле се помакао Јастребац, који је после три пораза на почетку сезоне у Првој футсал лиги славио против Тврђаве Интернационал у Блацу резултатом 5:3 (3:0). Домаћин је већ до краја првог полувремена стекао три гола предности преко Вулетића у 7. и 17. (пенал са десет метара) и Миленковића у 15. минуту. У наставку је Вулетић дао још један гол – у 36, претходно и Марковић у 25, док су гости три пута стизали до два гола минуса, али нису имали снаге за више од тога. Погађали су Љеваја у 24, Бајић у 31. и Вуловић у 37. минуту.

У јединој одиграној утакмици у Другој футсал лиги, екипа Врања је однела бодове из Београда. Савладан је Економист у неизвесном дуелу са 4:3 (2:2).

Утакмица четвртог кола Друге футсал лиге, Винтер спорт – Пут инжењеринг, одложена је због болести играча Пут инжењеринга. Нови термин дуела нишких клубова биће накнадно одређен.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ЧЕТВРТО КОЛО

Субота, 21. октобар

НОВИ ПАЗАР: Нови Пазар – Нова Пазова 1:1 (1:0)
(Вукадиновић 16 – Рокнић 25)

БЕОГРАД: Само право – Економац 4:7 (2:2)
(Марковић 4, Јевтовић 16, Цимбаљевић 38, Ратковић 39  – Лазаревић 2, 30, Сими 8, 23, 31, Талес 28, Рајчевић 36)

Недеља, 22. октобар

БЛАЦЕ: Јастребац – Тврђава Интернационал 5:3 (3:0)
(
Вулетић 7, 17 – 10 метара, 36, Миленковић 15, Марковић 25 – Љеваја 24, Бајић 31, Вуловић 37)

Понедељак, 23. октобар

СМЕДЕРЕВО: Смедерево – РБ (18.00)
(
Дворана: „Смедерево”, судије: Оливер Николић, Братислав Јовић и Небојша Маринковић, делегат: Божидар Нинчић)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Деус футсал – Пирот (19.30)
(
Дворана: „Пинки”, судије: Небојша Панић, Предраг Лазаревић и Ђорђе Нинић, делегат: Ненад Митић)

НИШ: Калча – ФОН (20.30)
(
Дворана: „Чаир”, судије: Александар Јакшић, Ђорђе Петровић и Бојан Богдановић, делегат: Братислав Денић)

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – ЧЕТВРТО КОЛО

ВРШАЦ: Форум – Пожаревац 2:3 (1:1)
(
Јованов 12, Богдановић 24 – Јовановић 17, Радојичић 37, Гостојић 40)

БЕОГРАД: СК Економист – Врање 3:4 (2:2)

НИШ: Винтер спорт – Пут инжињеринг ОДЛОЖЕНО

ЗРЕЊАНИН: САС – Српска (19.00)
(
Дворана: „Кристална”, судије: Тадија Стантић, Милош Јоцовић и Драгутин Божовић, делегат: Предраг Бељевић)

СОПОТ: Сопот – Викинг (20.15)
(
Дворана: ОШ „Јовица Миловановић”, судије: Бојан Спасић, Братислав Динић и Далибор Станковић, делегат: Дејан Продановић)

ИВАЊИЦА: Ивањица – Металац Колорадо (20.30)
(
Дворана: ОШ „Кирило Савић”, судије: Драган Радисавчевић, Бојан Буројевић и Иван Бојовић, делегат: Драшко Ђорђевић)