FUTSAL LIGE SRBIJE: Tri gola Vuletića u prvoj pobedi Jastrepca, raduju se i Vranjanci

Posle tri susreta u subotu, u nedelju su odigrane dve od tri zakazane utakmice u dva najjača takmičenja u srpskom futsalu, a po tri boda su upisali domaćin i gost.

U šampionatu Srbije, sa nule se pomakao Jastrebac, koji je posle tri poraza na početku sezone u Prvoj futsal ligi slavio protiv Tvrđave Internacional u Blacu rezultatom 5:3 (3:0). Domaćin je već do kraja prvog poluvremena stekao tri gola prednosti preko Vuletića u 7. i 17. (penal sa deset metara) i Milenkovića u 15. minutu. U nastavku je Vuletić dao još jedan gol – u 36, prethodno i Marković u 25, dok su gosti tri puta stizali do dva gola minusa, ali nisu imali snage za više od toga. Pogađali su Ljevaja u 24, Bajić u 31. i Vulović u 37. minutu.

U jedinoj odigranoj utakmici u Drugoj futsal ligi, ekipa Vranja je odnela bodove iz Beograda. Savladan je Ekonomist u neizvesnom duelu sa 4:3 (2:2).

Utakmica četvrtog kola Druge futsal lige, Vinter sport – Put inženjering, odložena je zbog bolesti igrača Put inženjeringa. Novi termin duela niških klubova biće naknadno određen.

PRVA FUTSAL LIGA – ČETVRTO KOLO

Subota, 21. oktobar

NOVI PAZAR: Novi Pazar – Nova Pazova 1:1 (1:0)
(Vukadinović 16 – Roknić 25)

BEOGRAD: Samo pravo – Ekonomac 4:7 (2:2)
(Marković 4, Jevtović 16, Cimbaljević 38, Ratković 39  – Lazarević 2, 30, Simi 8, 23, 31, Tales 28, Rajčević 36)

Nedelja, 22. oktobar

BLACE: Jastrebac – Tvrđava Internacional 5:3 (3:0)
(
Vuletić 7, 17 – 10 metara, 36, Milenković 15, Marković 25 – Ljevaja 24, Bajić 31, Vulović 37)

Ponedeljak, 23. oktobar

SMEDEREVO: Smederevo – RB (18.00)
(
Dvorana: „Smederevo”, sudije: Oliver Nikolić, Bratislav Jović i Nebojša Marinković, delegat: Božidar Ninčić)

SREMSKA MITROVICA: Deus futsal – Pirot (19.30)
(
Dvorana: „Pinki”, sudije: Nebojša Panić, Predrag Lazarević i Đorđe Ninić, delegat: Nenad Mitić)

NIŠ: Kalča – FON (20.30)
(
Dvorana: „Čair”, sudije: Aleksandar Jakšić, Đorđe Petrović i Bojan Bogdanović, delegat: Bratislav Denić)

DRUGA FUTSAL LIGA – ČETVRTO KOLO

VRŠAC: Forum – Požarevac 2:3 (1:1)
(
Jovanov 12, Bogdanović 24 – Jovanović 17, Radojičić 37, Gostojić 40)

BEOGRAD: SK Ekonomist – Vranje 3:4 (2:2)

NIŠ: Vinter sport – Put inžinjering ODLOŽENO

ZRENJANIN: SAS – Srpska (19.00)
(
Dvorana: „Kristalna”, sudije: Tadija Stantić, Miloš Jocović i Dragutin Božović, delegat: Predrag Beljević)

SOPOT: Sopot – Viking (20.15)
(
Dvorana: OŠ „Jovica Milovanović”, sudije: Bojan Spasić, Bratislav Dinić i Dalibor Stanković, delegat: Dejan Prodanović)

IVANJICA: Ivanjica – Metalac Kolorado (20.30)
(
Dvorana: OŠ „Kirilo Savić”, sudije: Dragan Radisavčević, Bojan Burojević i Ivan Bojović, delegat: Draško Đorđević)