ФУТСАЛ ЛИГЕ СРБИЈЕ: Домаћини убедљиви, пет голова Рамаданија!

Тријумф Смедерева, прва победа Деус футсала ове сезоне и реми Калче и ФОН-а у данашњим утакмицама Прве футсал лиге, док су се у друголигашком надметању радовали САС, Сопот и Ивањица. У шест утакмица, једино Калча није победила на домаћем терену, али је освојила бод.

Коло је, без сумње, обележио првотимац Смедерева Елвис Рамадани, који је дао пет голова у победи његовог тима над екипом РБ-а резултатом 6:4 (2:2). У неизвесној утакмици, Ваљевчани су играли и са голманом-играчем у последњих седам минута (када је било 5:4), али нису успели да избегну пораз, већ је домаћин победу потврдио голом чувара мреже Мијуце практично преко целог терена.

У последњој утакмици четвртог кола, попут дуела у Новом Саду, ФОН је поново испустио предност упркос три гола Андрије Станковића (пенал Пешића са 10 метара три секунде пре краја одбранио Павловић). Учинио је то у „Чаиру” против Калче (4:4, Београђани су водили 4:2 на полувремену), „претплаћене“ на нерешено ове сезоне – три ремија у четири кола.

Понедељак је био срећан и за некадашњег вицешампиона државе – Деус футсал, који је направио велики преокрет против Пирота и стигао до првих бодова ове сезоне – 3:2 (0:2), у утакмици чији је почетак био померен за 20 минута због кашњења гостију. Пироћанци су имали два гола предности већ после седам минута игре, мрежу су затресли Стоиљковић и Милош Костић, а преокрет су донели Сладојевић у 23, Живковић у 30. и Пешић (аутогол) у 36. минуту.

У претходна два дана, у шампионату Србије, победе су уписали Јастребац и Економац, а по бод Нови Пазар и Нова Пазова.

У Другој футсал лиги, САС је тешко стигао до бодова против „фењераша“ Српске на домаћем терену, у „Кристалној дворани” у Зрењанину – 4:3 (2:1), головима Живанова у 8, Кулића у 18, Делића у 22. и Раденковића у 26. минуту. У редовима екипе из Београда стрелци су били Стојковић у 20. и 26. и Ђуричић у 26. минуту, а са клупе их је предводио тренер Момир Милета, иако је у претходном колу на тој позицији дебитовао Милош Алиловић.

Најубедљивију победу у четвртом колу обе српске лиге уписала је Ивањица против Металца Колорада из Горњег Милановца – 9:3 (6:1), па је тако задржала стопостотан учинак. Истакли су се троструки стрелци Вукашиновић и Маричић.

Сопот је потврдио да има високе амбиције ове сезоне новом победом, овај пут резултатом 3:1 (2:0) против Викинга, који је и даље без бода. Голове за домаћина су дали Симић у 15. и Мијаиловић у 18. и 40. минуту, док је једини погодак за госте дао Станковић у 38. минуту.

Претходно, славили су и Пожаревац и Врање, док је сусрет између нишких клубова Винтер спорта и Пут инжењеринга одложен због болести гостујућих играча.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ЧЕТВРТО КОЛО

Субота, 21. октобар

НОВИ ПАЗАР: Нови Пазар – Нова Пазова 1:1 (1:0)
(Вукадиновић 16 – Рокнић 25)

БЕОГРАД: Само право – Економац 4:7 (2:2)
(Марковић 4, Јевтовић 16, Цимбаљевић 38, Ратковић 39  – Лазаревић 2, 30, Сими 8, 23, 31, Талес 28, Рајчевић 36)

Недеља, 22. октобар

БЛАЦЕ: Јастребац – Тврђава Интернационал 5:3 (3:0)
(
Вулетић 7, 17 – 10 метара, 36, Миленковић 15, Марковић 25 – Љеваја 24, Бајић 31, Вуловић 37)

Понедељак, 23. октобар

СМЕДЕРЕВО: Смедерево – РБ 6:4 (2:2)

(Рамадани 14, 15, 31, 32, 33, Мијуца 37 – Алексић 3, Миловановић 9, Ђорђевић аутогол 25, Ранисављевић 26)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Деус футсал – Пирот 3:2 (0:2)
(Сладојевић 23, Живковић 30, Пешић аутогол 36 – Стоиљковић 5, Ми. Костић 7)

НИШ: Калча – ФОН 4:4 (2:4)

(Стојановић 1, Златковић 13, Максимовић 22, Матејев 39 – Станковић 4 (2 гола), 15, Кокотовић 20)