FUTSAL LIGE SRBIJE: Domaćini ubedljivi, pet golova Ramadanija!

Trijumf Smedereva, prva pobeda Deus futsala ove sezone i remi Kalče i FON-a u današnjim utakmicama Prve futsal lige, dok su se u drugoligaškom nadmetanju radovali SAS, Sopot i Ivanjica. U šest utakmica, jedino Kalča nije pobedila na domaćem terenu, ali je osvojila bod.

Kolo je, bez sumnje, obeležio prvotimac Smedereva Elvis Ramadani, koji je dao pet golova u pobedi njegovog tima nad ekipom RB-a rezultatom 6:4 (2:2). U neizvesnoj utakmici, Valjevčani su igrali i sa golmanom-igračem u poslednjih sedam minuta (kada je bilo 5:4), ali nisu uspeli da izbegnu poraz, već je domaćin pobedu potvrdio golom čuvara mreže Mijuce praktično preko celog terena.

U poslednjoj utakmici četvrtog kola, poput duela u Novom Sadu, FON je ponovo ispustio prednost uprkos tri gola Andrije Stankovića (penal Pešića sa 10 metara tri sekunde pre kraja odbranio Pavlović). Učinio je to u „Čairu” protiv Kalče (4:4, Beograđani su vodili 4:2 na poluvremenu), „pretplaćene“ na nerešeno ove sezone – tri remija u četiri kola.

Ponedeljak je bio srećan i za nekadašnjeg vicešampiona države – Deus futsal, koji je napravio veliki preokret protiv Pirota i stigao do prvih bodova ove sezone – 3:2 (0:2), u utakmici čiji je početak bio pomeren za 20 minuta zbog kašnjenja gostiju. Piroćanci su imali dva gola prednosti već posle sedam minuta igre, mrežu su zatresli Stoiljković i MilošKostić, a preokret su doneli Sladojević u 23, Živković u 30. i Pešić (autogol) u 36. minutu.

U prethodna dva dana, u šampionatu Srbije, pobede su upisali Jastrebac i Ekonomac, a po bod Novi Pazar i Nova Pazova.

U Drugoj futsal ligi, SAS je teško stigao do bodova protiv „fenjeraša“ Srpske na domaćem terenu, u „Kristalnoj dvorani” u Zrenjaninu – 4:3 (2:1), golovima Živanova u 8, Kulića u 18, Delića u 22. i Radenkovića u 26. minutu. U redovima ekipe iz Beograda strelci su bili Stojković u 20. i 26. i Đuričić u 26. minutu, a sa klupe ih je predvodio trener MomirMileta, iako je u prethodnom kolu na toj poziciji debitovao MilošAlilović.

Najubedljiviju pobedu u četvrtom kolu obe srpske lige upisala je Ivanjica protiv Metalca Kolorada iz Gornjeg Milanovca – 9:3 (6:1), pa je tako zadržala stopostotan učinak. Istakli su se trostruki strelci Vukašinović i Maričić.

Sopot je potvrdio da ima visoke ambicije ove sezone novom pobedom, ovaj put rezultatom 3:1 (2:0) protiv Vikinga, koji je i dalje bez boda. Golove za domaćina su dali Simić u 15. i Mijailović u 18. i 40. minutu, dok je jedini pogodak za goste dao Stanković u 38. minutu.

Prethodno, slavili su i Požarevac i Vranje, dok je susret između niških klubova Vinter sporta i Put inženjeringa odložen zbog bolesti gostujućih igrača.

PRVA FUTSAL LIGA – ČETVRTO KOLO

Subota, 21. oktobar

NOVI PAZAR: Novi Pazar – Nova Pazova 1:1 (1:0)
(Vukadinović 16 – Roknić 25)

BEOGRAD: Samo pravo – Ekonomac 4:7 (2:2)
(Marković 4, Jevtović 16, Cimbaljević 38, Ratković 39  – Lazarević 2, 30, Simi 8, 23, 31, Tales 28, Rajčević 36)

Nedelja, 22. oktobar

BLACE: Jastrebac – Tvrđava Internacional 5:3 (3:0)
(
Vuletić 7, 17 – 10 metara, 36, Milenković 15, Marković 25 – Ljevaja 24, Bajić 31, Vulović 37)

Ponedeljak, 23. oktobar

SMEDEREVO: Smederevo – RB 6:4 (2:2)

(Ramadani 14, 15, 31, 32, 33, Mijuca 37 – Aleksić 3, Milovanović 9, Đorđević autogol 25, Ranisavljević 26)

SREMSKA MITROVICA: Deus futsal – Pirot 3:2 (0:2)
(Sladojević 23, Živković 30, Pešić autogol 36 – Stoiljković 5, Mi. Kostić 7)

NIŠ: Kalča – FON 4:4 (2:4)

(Stojanović 1, Zlatković 13, Maksimović 22, Matejev 39 – Stanković 4 (2 gola), 15, Kokotović 20)