NAJAVA PETOG KOLA: Smederevci rival po meri Novoj Pazovi, Ivanjica na testu u Vranju

Peto kolo Prve i Druge futsal lige – sijaset uzbuđenja u najavi, s nekoliko mečeva koji s pravom bude veliku pažnju i čiji bi ishodi mogli da nagoveste čak i plasman na kraju jeseni.

Stopostotni Ekonomac, jedini sa 12 bodova iz četiri runde, apsolutni je favorit protiv Kalče, šarenih izdanja u uvodu sezone. Kragujevčani su do sada postigli čak 42 gola, Nišlije od tri boda jedan osvojile kao gosti, na premijeri u Smederevu.

Tvrđava Internacional jedinu pobedu do sada ima na svom parketu – protiv FON-a, Deus futsal se trgnuo u prošlom kolu trijumfom protiv Pirota, postoje, dakle, svi uslovi da nam vojvođanski derbi kreira feštu.

Najinteresantniji susret, sudeći prema plasmanu – drugi protiv četvrtog, igra se u Novoj Pazovi, sa istoimenim klubom rešenim da još više pobegne Smederevu, u mogućnosti, pak, da se slavljem poravna sa, rekli bi mnogi, najozbiljnijim rivalom Ekonomcu za titulu.

Pirot je, do sada, maksimalan kao domaćin: 1:0 protiv Tvrđave Internacional i 2:1 protiv Jastrepca kazuju i da igra tvrdo, ali ako je neko nepredvidiv i kadar da slavi i van grada na Jošanici, onda je to Novi Pazar.

FON, ukoliko želi mesto u vrhu, pod hitno mora da krene s „trojkama”, duel s Blačanima je, čini se, idealna prilika. Ni Jastrebac, međutim, nije mačiji kašalj: trijumf protiv Tvrđave Internacional u prošlom kolu govori tome u prilog.

Poslasticu bi mogao da predstavlja i megdan RB – Samo pravo, debitanata u eliti, namernih da se u njoj ne zadrže samo jedno leto. Valjevci su posle silnog starta i šest bodova iz dva kola vezali dva poraza, od Novog Pazara i Smedereva, dok Beograđanima partija protiv Ekonomca (poraz kod kuće 4:7) raspiruje ambicije da mogu nešto više da učine i na predstojećem gostovanju.

U drugoligaškom karavanu Metalac Kolorado će sve učiniti da se pred svojim navijačima iskupi za težak poraz u Ivanjici, dok je Vinter sportu odlaganje gradskog derbija s Put inžinjeringom možda i dobro došlo da još više napuni baterije i nastavi započetu bodovnu žetvu.

Lideru iz Ivanjice ispit u Vranju odgonetnuće zagonetku da li ima tim za najveća dela, dok je SAS, iako gost, favorit u Rumi. Dobar futsal garantuje i duel Požarevca i SK Ekonomista, veo neizvesnosti prekriva i megdane Put inžinjeringa i Sopota i Srpske i Foruma.

U dvorane, nećete se pokajati!


PRVA FUTSAL LIGA – 5. KOLO

Petak, 27. oktobar

KRAGUJEVAC: Ekonomac – Kalča (19.00)

(Dvorana: „Jezero”, sudije: Bojan Burojević, Ivan Bojović i Bratislav Dinić, delegat: Milivoje Tomić)

NOVI SAD: Tvrđava Internacional – Deus futsal (21.00)

(Dvorana: „Spens”, sudije: Branislav Pantović, Tadija Stantić i Miloš Jocović, delegat: Aleksandar Simić)

Subota, 28. oktobar

NOVA PAZOVA: Nova Pazova – Smederevo (17.00)

(Dvorana: OŠ „Sveti Sava”, sudije: Vladan Radulović, Dragutin Božović i Miloš Jocović, delegat: Mihailo Nadaždin)

PIROT: Pirot – Novi Pazar (19.30)

(Dvorana: „Kej”, sudije: Nikola Aleksić, Nebojša Panić i Aleksandar Minić, delegat: Mile Bekrić)

Nedelja, 29. oktobar

BEOGRAD: FON – Jastrebac (19.00)

(Dvorana: „Šumice”, sudije: Petar Radojčić, Bojan Spasić i Đorđe Ninić, delegat: Robert Petrović)

VALJEVO: RB – Samo pravo (20.30)

(Dvorana: „15. septembar”, sudije: Aleksandar Jakšić, Dragan Radisavčević i Bojan Bogdanović, delegat: Tomislav Jakovljević)


DRUGA FUTSAL LIGA – 5. KOLO

Petak, 27. oktobar

GORNJI MILANOVAC: Metalac Kolorado – Vinter sport (19.00)

(Dvorana: „Breza”, sudije: Slavenko Matović, Nikola Rabrenović i Đorđe Ninić, delegat: Miloš Berisavac)

Subota, 28. oktobar

NIŠ: Put inžinjering – Sopot (18.30)

(Dvorana: OŠ „Mika Antić”, sudije: Dejan Stajić, Željko Stoilkov i Bratislav Jović, delegat: Vladan Miladinović)

VRANJE: Vranje – Ivanjica (19.00)

(Dvorana: u Vranju, sudije: Goran Radulović, Bojan Milić i Marko Savić, delegat: Nenad Mutavdžić)

Ponedeljak, 30. oktobar

POŽAREVAC: Požarevac – SK Ekonomist (19.30)

(Dvorana: USC „Požarevac”, sudije: Đorđe Petrović, Bojan Bogdanović i Nebojša Marinković, delegat: Rajko Nikitović)

RUMA: Viking – SAS (19.30)

(Dvorana: USC „Ruma”, sudije: Predrag Lazarević, Blagoje Mijailović i Vladimir Blažon, delegat: Goran Starčević)

BEOGRAD: Srpska – Forum (20.30)

(Dvorana: „Ranko Žeravica”, sudije: Dalibor Stanković, Marko Martinović i Nikola Aleksić, delegat: Đorđe Bilić)