Petarda Nove Pazove, Novom Pazaru i Sopotu slatko na strani, stop Ivanjici

Derbi petog kola Prve lige pripao je Novoj Pazovi, sposobnoj da ubedljivo na svom parketu savlada Smederevo (5:0) i pokaže da s pravom cilja prva dva mesta na tabeli i direktan plasman u polufinale plej-ofa!

Izabranici trenera Đorđa Pantelića, predvođeni iskusnim Željkom Borojevićem, očitali su lekciju četi iz Đurđevog grada, pritom, oduševivši prisutni auditorijum raznovrsnom i, pre svega, efikasnom igrom. Naročito se istakao dvostruki strelac Boško Kukolj.

Nova Pazova – Smederevo 5:0 (3:0)

Dvorana: OŠ „Sveti Sava”. Gledalaca: 100. Sudije: Vladan Radulović (Beograd), Dragutin Božović (Kula) i Miloš Jocović (Novi Sad). Strelci: 1:0 Denić u 7, 2:0 Stanojević u 9, 3:0 Kukolj u 12, 4:0 Borojević u 25, 5:0 Kukolj u 35. minutu. Žuti karton: Stoiljković (Smederevo).

Nagomilavanje prekršaja: Nova Pazova 4 (1-3), Smederevo 6 (0-6).

NOVA PAZOVA: VULIĆ, KRASNIĆ, ROKNIĆ, ŽIVIĆ, STANOJEVIĆ, Borojević, Kukolj, Denić, Lazić, Miljković, Šošo.

SMEDEREVO: KNEŽEVIĆ, ĐORĐEVIĆ, FILIPOVIĆ, RAMADANI, STOILJKOVIĆ, Inajetović, Miuca, Sabljić, Jevtić, Jovanović.

Novi Pazar se, u drugom meču večeri, potrudio da posle premijerne četiri utakmice ove runde zadovoljstvo zbog trijumfa ne bude isključivo na strani domaćina (u petak je Ekonomac nadigrao Kalču, te Tvrđava Internacional u vojvođanskom derbiju Deus futsal).

Odličan tim, s Vladanom Cvetanovićem kao dirigentom na klupi, slavio je na jednom od najtežih gostovanja – u Pirotu (2:1), u susretu upamćenom po tvrdoj igri, na mali broj golova. Naročito nadahnut bio je dvostruki egzekutor Veroljub Vukadinović. Pazarci, svaka čast!

Pirot – Novi Pazar 1:2 (0:0)

Dvorana: „Kej”. Gledalaca: 400. Sudije: Nikola Aleksić, Nebojša Panić i Aleksandar Minić (svi iz Beograda). Strelci: 0:1 Vukadinović u 22, 1:1 Stanković u 26, 1:2 Vukadinović u 29. minutu. Žuti kartoni: Pešić, Marko Kostić (Pirot).

Nagomilavanje prekršaja: Pirot 11 (6-5), Novi Pazar 9 (4-5).

PIROT: NIKOLIĆ, KRSTIĆ, VASIĆ, STANKOVIĆ, ĐORĐEVIĆ, Bojan Kostić, Marko Kostić, Stoiljković, Miloš Kostić, Penčić, Jončić, Stošić, Pešić.

NOVI PAZAR: RAŠLJANIN, REDŽOVIĆ, SADOVIĆ, KARIŠIK, MICIĆ, Pavlović, Vukadinović, Radetinac, Camić, Mujović, Mutavdžić, Cvetanović, Hot.

Zanimljivo je bilo i na drugoligaškim terenima, naročito u Nišu, gde je publika videla čak 13 golova. Sopot je u duelu za ljubitelje futsala s jakim živcima upisao bodove protiv Put inžinjeringa (7:6), sačuvavši kapital stečen na poluvremenu. Pesma na autoputu, pri povratku u varoš na Kosmaju!

Zaustavljena je, premijerno, Ivanjica, do megdana u Vranju s maksimalnim učinkom. Domaćin je uspeo da nadoknadi gol minusa iz prvih 20 minuta i na kraju, baš kao i Nova Pazova, stigne do petarde (5:2)!

PRVA FUTSAL LIGA – 5. KOLO

Petak, 27. oktobar

KRAGUJEVAC: Ekonomac – Kalča 7:0 (1:0)

(Tales 3, 31, 32, Igor 27, 28, Simi 33, Rnić 38)

NOVI SAD: Tvrđava Internacional – Deus futsal 6:1 (2:0)

(Milosavac 2, 20, 32, Đurić 22 (2 gola), Bajić 26 – Simić 21)

Subota, 28. oktobar

NOVA PAZOVA: Nova Pazova – Smederevo 5:0 (3:0)

(Denić 7, Stanojević 9, Kukolj 12, 35, Borojević 25)

PIROT: Pirot – Novi Pazar 1:2 (0:0)

(Stanković 26 – Vukadinović 22, 29)

Nedelja, 29. oktobar

BEOGRAD: FON – Jastrebac (19.00)

(Dvorana: Šumice, sudije: Petar Radojčić, Bojan Spasić i Đorđe Ninić, delegat: Robert Petrović)

VALJEVO: RB – Samo pravo (20.30)

(Dvorana: 15. septembar, sudije: Aleksandar Jakšić, Dragan Radisavčević i Bojan Bogdanović, delegat: Tomislav Jakovljević)

DRUGA FUTSAL LIGA – 5. KOLO

GORNJI MILANOVAC: Metalac Kolorado – Vinter sport 8:2 (1:0)

(Milanković 11, 32, 34, Cvetković 23, 29, 37 (10m), Pajić 25, Jovanović 40 – Stojanović 30, Ristić 36)

NIŠ: Put inžinjering – Sopot 6:7 (1:2)

VRANJE: Vranje – Ivanjica 5:2 (1:2)

Ponedeljak, 30. oktobar

POŽAREVAC: Požarevac – SK Ekonomist (19.30)

(Dvorana: USC Požarevac, sudije: Đorđe Petrović, Bojan Bogdanović i Nebojša Marinković, delegat: Rajko Nikitović)

RUMA: Viking – SAS (19.30)

(Dvorana: USC Ruma, sudije: Predrag Lazarević, Blagoje Mijailović i Vladimir Blažon, delegat: Goran Starčević)

BEOGRAD: Srpska – Forum (20.30)

(Dvorana: Ranko Žeravica, sudije: Dalibor Stanković, Marko Martinović i Nikola Aleksić, delegat: Đorđe Bilić)