УЕФА ФУТСАЛ КУП: Храбри Економац без среће против Барселоне

Победа је била вредна места међу четири најбоље екипе у Европи, на завршном турниру у другој половини априла 2018. године, реми је значио да је судбина и даље у рукама Економца, али доживљен је пораз. После свега виђеног, може се рећи да је срећа окренула леђа српском футсал великану, да никада није био ближи „скалпу“ неке од најбољих екипа на „Старом континенту“: Економац – Барселона 2:3 (1:1), у другом колу Групе А у Пескари.

Почело је готово нестварно, голом Симија већ после 25 секунди, који је „распалио“ машту српских љубитеља футсала. Наставило се изједначењем Фераа средином првом полувремена, поготком који је унео дозу зебње, али је задржан понос због онога што су Крагујевчани приказивали у том тренутку против бившег првака Европе и екипе која је и ове сезоне један од главних фаворита. Исти играч је до одласка на одмор два пута погодио оквир гола, а на полувреме се отишло резултатом 1:1.

Наставак сусрета је донео преокрет, погодио је Адолфо у 27. минуту, али није сломио фудбалере деветоструког првака Србије. Узвратио је Талес у 32. и најавио још боље тренутке Економца. Ређале су се прилике на обе стране, али је погодио још једино Хозелито у 35. минуту. Можда је могло и другачије, да на голу Барселоне није био Пако Седано. Минијатуре капитена овог клуба из завршнице утакмице, последњег минута, када је на терену био и Рнић као голман-играч, донеле су превагу и велику радост шпанској екипи.

На крају, када се погледа статистика, Барселона је више шутирала ка голу, али је Економац имао више прецизнијих удараца – у оквир гола (13 према 11), нажалост недовољно за бод.

УЕФА ФУТСАЛ КУП – ЕЛИТНА РУНДА – ГРУПА А – ДРУГО КОЛО

ЕКОНОМАЦ – БАРСЕЛОНА 2:3 (1:1)

СТРЕЛЦИ: 1:0 Сими у 1, 1:1 Ферао у 10, 1:2 Адолфо у 27, 2:2 Талес у 32, 2:3 Хозелито у 35. минуту. ДВОРАНА: „Ђовани Паоло II”. СУДИЈЕ: Адмир Захович (Словенија) и Едуардо Фернандес Коељо (Португал). ТРЕЋИ СУДИЈА: Марк Биркет (Енглеска). ЖУТИ КАРТОНИ: Сими, Борисов (Економац), Марио Ривиљос, Хозелито (Барселона). НАГОМИЛАВАЊЕ ПРЕКРШАЈА: Економац 6 (3+3), Барселона 7 (2+5).

ЕКОНОМАЦ: МОМЧИЛОВИЋ (голман), ИГОР, РНИЋ (капитен), ТАЛЕС, СИМИ, Матијевић, Лазаревић, Стојковић, Пршић, Иванковић, Борисов, Рајчевић, Копања, Антонић (голман). Тренер: Предраг Рајић.

БАРСЕЛОНА: ПАКО СЕДАНО (голман, капитен), АЈКАРДО, ЛЕО САНТАНА, ДИЈЕГО, ФЕРАО, Микел Феиксас, Колс Бертран, Толра, Жоао Батиста, Адолфо, Марио Ривиљос, Хозелито, Рафа Лопез, Хуанхо (голман). Тренер: Андрес Плаза Алварез.

У другој утакмици дана, Пескара је савладала холандски Кнопунт са 9:1 (3:1) и тако се укључила у трку за прво место. Рачуница је позната – Економац ће на завршни турнир уколико Пескара савлада Барселону са највише два гола разлике (у неким комбинацијама чак и три), уз неопходну победу Крагујевчана против Кнопунта.

УЕФА ФУТСАЛ КУП – ЕЛИТНА РУНДА – ГРУПА А (ПЕСКАРА)

Учесници: Барселона (Шпанија), Економац (Србија), Пескара (Италија), Кнопунт (Холандија).

Прво коло: Барселона – Кнопунт 6:0 (3:0), Пескара – Економац 3:5 (2:1).

Друго коло: Економац – Барселона 2:3 (1:1), Пескара – Кнопунт 9:1 (3:1).

ТАБЕЛА: Барселона 6 бодова (гол-разлика 9:2), Економац 3 (7:6), Пескара 3 (12:6),  Кнопунт 0 (1:15).

Треће коло – субота: Кнопунт – Економац (17.30), Барселона – Пескара (20.35).