НАЈАВА ДЕВЕТОГ КОЛА: ФОН фаворит у београдском дербију, Пазарци циљају „двојку” у Сремској Митровици

У крупном кадру – херојско издање шампиона Економца на турниру елитне фазе УЕФА Футсал купа, у објективу и – надолазеће девето коло Прве и Друге лиге, начичкано квалитетним мечевима, гаранцијом мајсторија на петопарцу и драмом какву само може да нам режира све популарнија игра на паркету.

Пирот ће, нема сумње, за тежак пораз од Крагујевчана покушати да се искупи код куће против РБ-а, чини се, после доброг старта у лошем низу – с три везана пораза (Економац 0:7, Калча 1:3, Нова Пазова 0:2).

Београдски дерби: ФОН – Само право, посластица коју не би требало пропустити, домаћин фаворит, гост често тврд орах, те… Студенти су, иначе, знали да изгубе и у Шумицама: недавна пацка од Новог Пазара као добра лекција за будућност.

У дуелу Јастрепца и Смедерева сва три знака су у оптицају: табеларно – тим из Ђурђевог града се боље котира, Блачани су, пак, ремијем против Деус футсала показали да ни помоћ публике није гарант успеха.

Нова Пазова и Калча су у досадашњих осам кола постигли идентичан број голова – 29, али је домаћин у предстојећој утакмици примио чак 19 мање (11:30), ако је по томе – предност је на његовој страни

Нови Пазар је ове јесени сијасет пута показао да му није важно да ли игра у граду на Јошаници или на страни: ако би требало негде да гађате „двојку – меч у Сремској Митровици нашао би се на врху листе.

Сусрет између Тврђаве Интернационал и Економца биће одигран тек у среду, дотле – држимо палчеве шампиону сутра у Пескари против холандског Кнопунта

Најзанимљивије утакмице Друге лиге су, без премца, Ивањица – Винтер спорт и Пожаревац – САС, чињеница да ниједан тим у досадашњем току такмичења нема мање од два пораза казује да свако свакога може да победи.

Врању, упркос улози фаворита, неће да буде лако против Српске, Пут инжињеринг је под морањем против Форума, Сопот, сигурни смо, има победничку рачуницу на гостовању СК Економисту, док би све изузев тријумфа Металац Колорада над Викингом, пробуђеним слављем против Нишлија на Ђурђиц, предстаљало прворазредно изненађење.


ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ДЕВЕТО КОЛО

Петак, 24. новембар

ПИРОТ: Пирот – РБ (18.30)

(Дворана: „Кеј”, судије: Оливер Николић, Бојан Милић и Александар Минић, делегат: Братислав Денић)

Субота, 25. новембар

БЕОГРАД: ФОН – Само право (20.00)

(Дворана: „Шумице”, судије: Славенко Матовић, Бојан Спасић и Ђорђе Нинић, делегат: Роберт Петровић)

Недеља, 26. новембар

БЛАЦЕ: Јастребац – Смедерево (19.00)

(Дворана: „Чика Дача Јовановић”, судије: Ђорђе Петровић, Бојан Буројевић и Бојан Милић, делегат: Драшко Ђорђевић)

НОВА ПАЗОВА: Нова Пазова – Калча (20.00)

(Дворана: ОШ „Свети Сава”, судије: Александар Јакшић, Иван Бојовић и Небојша Панић, делегат: Борис Правиловић)

Понедељак, 27. новембар

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Деус футсал – Нови Пазар (20.30)

(Дворана: „Пинки”, судије: Тадија Стантић, Владимир Блажон и Бранислав Пантовић, делегат: Сеад Чочић)

Среда, 29. новембар

НОВИ САД: Тврђава Интернационал – Економац (20.00)

(Дворана: „Спенс”, судије: Милош Јоцовић и Благоје Мијаиловић, делегат: Предраг Бељевић)


ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – ДЕВЕТО КОЛО

Субота, 25. новембар

ВРАЊЕ: Врање – Српска (19.00)

(Дворана: у Врању, судије: Драган Радисавчевић, Братислав Динић и Дејан Стајић, делегат: Владан Миладиновић)

Недеља, 26. новембар

НИШ: Пут инжињеринг – Форум (17.30)

(Дворана: ОШ „Мика Антић”, судије: Марко Цветковић, Горан Радуловић, Жељко Стоилков, делегат: Ивица Младеновић)

Понедељак, 27. новембар

БЕОГРАД: СК Економист – Сопот (17.30)

(Дворана: СЦ „Раковица”, судије: Владан Радуловић, Марко Савић и Славенко Матовић, делегат: Божидар Нинчић)

ИВАЊИЦА: Ивањица – Винтер спорт (18.00)

(Дворана: ОШ „Кирило Савић”, судије: Петар Радојчић, Никола Алексић и Иван Бојовић, делегат: Александар Симић)

ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ: Металац Колорадо – Викинг (19.00)

(Дворана: „Бреза”, судије: Марко Мартиновић, Бојан Богдановић и Далибор Станковић, делегат: Рајко Никитовић)

ПОЖАРЕВАЦ: Пожаревац – САС (19.30)

(Дворана: УСЦ „Пожаревац”, судије: Никола Рабреновић, Предраг Лазаревић и Небојша Маринковић, делегат: Михаило Надаждин)