РЕМИ У ПИРОТУ: Ваљевци четири пута изједначили, по два гола Станковића и Солдатовића

У премијерној утакмици деветог кола Прве лиге виђен је реми: Пирот није успео на свом паркету да савлада РБ (4:4).

Раритет: домаћин је чак четири пута стицао капитал, али су кочоперни Ваљевци сваки пут имали снаге и знања да га анулирају.

У занимљивој представи код домаћина (ослабљен изостанком Марка Костића) истакли су се двоструки егзекутор Никола Станковић и Марко Пешић и Бојан Костић (по једном у загрљају саиграча), док су код гостију бољи од осталих били Стефан Солдатовић, аутор два важна гола и Нинослав Алексић и Милан Тојчић, једанпут у рубрици „стрелци”.

РБ је с бодом на тешком гостовању скочио на табели са осме на седму позицију –  престигавши Само право, док је Пирот и даље десети, иако се поравнао са Смедеревом (слабија гол разлика)

Ваљевци су ремијем прекинули црни низ од три узастопна пораза (Економац 0:7, Калча 1:3, Нова Пазова 0:2), показавши да су кадри да се после берићетног старта сезоне поново врате на прави колосек.

Пирот је након два успеха на почетку јесени (Тврђава Интернационал 1:0, Јастребац 2:1) наставио распродају бодова код куће (Нови Пазар 1:2, Само право 3:7 и сада РБ 4:4). Жели ли да остане у елити, мораће да прекине с том праксом!


Пи­рот – РБ 4:4 (3:2)

Дво­ра­на „Кеј”. Гле­да­ла­ца: 250. Су­ди­је: Оли­вер Ни­ко­лић (Ниш), Бо­јан Ми­лић (Кру­ше­вац) и Александар Минић (Књажевац). Стрел­ци: 1:0 Стан­ко­вић у 6, 1:1 Алек­сић 9, 2:1 Стан­ко­вић 15, 2:2 Сол­да­то­вић 16, 3:2 М. Пе­шић 19, 3:3 Тојчић 22, 4:3 Б. Ко­стић 32, 4:4 Сол­да­то­вић у 38. ми­ну­ту. Жу­ти кар­то­ни: М. Пе­шић (Пи­рот), Го­ло­ско­ко­вић (РБ). Цр­ве­ни кар­тон: Го­ско­ко­вић (РБ).

На­го­ми­ла­ва­ње пре­кр­ша­ја: Пи­рот 5 (2-3), РБ 6 (3-3).

ПИ­РОТ: НИ­КО­ЛИЋ, КР­СТИЋ, СТАН­КО­ВИЋ, Б. КО­СТИЋ, М. ПЕ­ШИЋ, Ђор­ђе­вић, Сто­иљ­ко­вић, Милош Ко­стић, Б. Пе­шић, Фи­ли­по­вић.

РБ: ГО­ЛО­СКО­ВИЋ, ТОЈ­ЧИЋ, РА­НИ­СА­ВЉЕ­ВИЋ, АЛЕК­СИЋ, ПЕ­ТРА­ШЕ­ВИЋ, Ми­ло­ва­но­вић, Бо­жић, Сол­да­то­вић, Пе­тро­вић.


ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ДЕВЕТО КОЛО

Петак, 24. новембар

ПИРОТ: Пирот – РБ 4:4 (3:2)

(Станковић 6, 15, М. Пешић 19, Б. Костић 32 – Алексић 9, Солдатовић 16, 38, Тојчић 22)

Субота, 25. новембар

БЕОГРАД: ФОН – Само право (20.00)

(Дворана: „Шумице”, судије: Славенко Матовић, Бојан Спасић и Ђорђе Нинић, делегат: Роберт Петровић)

Недеља, 26. новембар

БЛАЦЕ: Јастребац – Смедерево (19.00)

(Дворана: „Чика Дача Јовановић”, судије: Ђорђе Петровић, Бојан Буројевић и Бојан Милић, делегат: Драшко Ђорђевић)

НОВА ПАЗОВА: Нова Пазова – Калча (20.00)

(Дворана: ОШ „Свети Сава”, судије: Александар Јакшић, Иван Бојовић и Небојша Панић, делегат: Борис Правиловић)

Понедељак, 27. новембар

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Деус футсал – Нови Пазар (20.30)

(Дворана: „Пинки”, судије: Тадија Стантић, Владимир Блажон и Бранислав Пантовић, делегат: Сеад Чочић)

Среда, 29. новембар

НОВИ САД: Тврђава Интернационал – Економац (20.00)

(Дворана: „Спенс”, судије: Милош Јоцовић и Благоје Мијаиловић, делегат: Предраг Бељевић)


ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – ДЕВЕТО КОЛО

Субота, 25. новембар

ВРАЊЕ: Врање – Српска (19.00)

(Дворана: у Врању, судије: Драган Радисавчевић, Братислав Динић и Дејан Стајић, делегат: Владан Миладиновић)

Недеља, 26. новембар

НИШ: Пут инжињеринг – Форум (17.30)

(Дворана: ОШ „Мика Антић”, судије: Марко Цветковић, Горан Радуловић, Жељко Стоилков, делегат: Ивица Младеновић)

Понедељак, 27. новембар

БЕОГРАД: СК Економист – Сопот (17.30)

(Дворана: СЦ „Раковица”, судије: Владан Радуловић, Марко Савић и Славенко Матовић, делегат: Божидар Нинчић)

ИВАЊИЦА: Ивањица – Винтер спорт (18.00)

(Дворана: ОШ „Кирило Савић”, судије: Петар Радојчић, Никола Алексић и Иван Бојовић, делегат: Александар Симић)

ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ: Металац Колорадо – Викинг (19.00)

(Дворана: „Бреза”, судије: Марко Мартиновић, Бојан Богдановић и Далибор Станковић, делегат: Рајко Никитовић)

ПОЖАРЕВАЦ: Пожаревац – САС (19.30)

(Дворана: УСЦ „Пожаревац”, судије: Никола Рабреновић, Предраг Лазаревић и Небојша Маринковић, делегат: Михаило Надаждин)